МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ не має бажання діяти за Конституцією

10/14/2008 | Майдан-ІНФОРМ
«Системні дії, пов'язані з оскарженням до суду загальної юрисдикції Указу Президента України щодо позачергових виборів, блокування їх фінансування через внесення змін до закону, а потім і неприйняття рішень про виділення на проведення виборів коштів з резервного фонду державного бюджету, очевидно, свідчать про те, що політична сила Юлії Володимирівни Тимошенко не має бажання діяти відповідно до Конституції України і виконувати Указ Президента», – заявила заступник Глави Секретаріату Президента України – Представник Президента у Конституційному Суді і Центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук на зустрічі з послами та представниками дипломатичного корпусу країн-членів ЄС в Україні.

Коментуючи відмову Кабінету Міністрів виділити кошти з резервного фонду державного бюджету на проведення позачергових виборів Верховної Ради, Представник Президента особливо наголосила, що відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 жовтня 2008 року про таке фінансування виборів «абсолютно ґрунтується на положеннях закону».

Пояснюючи положення Кабінету Міністрів про використання коштів резервного фонду державного бюджету, М. Ставнійчук зазначила, що воно містить дві статті видатків. Один з них має спеціальне цільове призначення – це заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Другий вид видатків – непередбачені заходи, які не мають постійного характеру і не могли бути передбачені завчасно. Марина Ставнійчук повідомила, що Міністерство юстиції України дало позитивний висновок, що такий механізм як виділення коштів з резервного фонду «цілком може бути задіяний для фінансування позачергових виборів».

Представник Президента нагадала, що рік тому, коли сьогоднішній Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко ініціювала проведення позачергових виборів до Верховної Ради, то закликала тодішнього прем'єр-міністра В. Януковича профінансувати вибори саме з резервного фонду державного бюджету. «Більше того, вона наполягала на тому, що нефінансування тягне за собою кримінальну відповідальність», – зазначила М. Ставнійчук.

Вона також звернула увагу, що жодна з політичних сил в державі – як парламентських, так і позапарламентських, окрім єдиної – БЮТ – не заперечує можливості проведення позачергових виборів.

Представник Президента поінформувала послів та представників дипломатичного корпусу про внутрішньополітичну ситуацію в України, пов'язану з проголошенням позачергових парламентських виборів.

М. Ставнійчук наголосила, що конституційність Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів не оскаржувалося в Конституційному Суді. «З огляду на конституційно-правову чистоту виданого указу Президента, його конституційність не оскаржувалася в Конституційному Суді України», – сказала вона. За словами Представника Президента, на сьогодні в КСУ є лише подання БЮТ, яке не стосується конституційності цього Указу Президента, а стосується тлумачення положень Закону про вибори народних депутатів України в частині формування окружних виборчих комісій. «Прем'єр-міністр України, очевидно, непоінформована і дає недостовірну інформацію суспільству про те, що її політичною силою Указ оскаржено у Конституційному Суді. Я хочу сподіватися, що вона просто непоінформована», – сказала М. Ставнійчук.

Представник Президента наголосила: політична ситуація в Україні не має розглядатися лише як конфлікт двох особистостей. «Не хотілося, щоб сьогодні та конституційно-правова і політична ситуація, яка має місце в Україні, розглядалась лише як конфлікт двох особистостей. Насправді питання є дещо більш широким – це питання інституційного плану, формування демократичних традицій в суспільстві і чіткого навчання дотримуватися Конституції України як Основного Закону», - сказала Марина Ставнійчук.

За її словами, політична ситуація свідчить про необхідність реформування виборчого законодавства, зокрема, актуалізації питання зміни виборчої системи надалі. І цим має займатися наступний парламент.

На переконання Представника Президента, надалі необхідно запроваджувати виборчу систему, яка давала б можливість людям розуміти, кого особисто вони обирають, на яких принципах і засадах мають діяти ці люди в подальшому у парламенті.

Участь у зустрічі також взяв заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук.

прес-служба Президента

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.10.15 | Рута

    Re: БЮТ не має бажання діяти за Конституцією

    а чому на цій прес-конференції не було нікого від БЮТ? Невже тільки одна ,,собака" зацікавлена зїсти кість -якій назва Україна?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".