МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист голови Тернопільського НРУ до однопартійців

10/14/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат, керівник Тернопільської крайової організації НРУ Іван Стойко звернувся до обласних, міських, районних організацій, первинних осередків Руху. Пропонуємо текст листа вашій увазі.Дорогі побратими-рухівці!

Поспілкуватися з Вами у такий спосіб мене спонукали обставини, пов’язані із ситуацією в Центральному Проводі НРУ, політика, яку проводить у цей непростий для України час голова НРУ Тарасюк Б.І., та й задля відповіді на його звернення до членів НРУ від 10 жовтня ц.р.
Прикро, що шановний Борис Іванович так безпечно дозволяє собі маніпулювати громадською думкою і робити порівняння нинішніх подій в НРУ з обставинами 1998-99рр.. Щоб мати підстави так говорити, треба було б , принаймні , бути у Русі в ті роки. Цей політик , як відомо, до недавнього часу не мав жодного відношення до нашої партії і ще достеменно не відомо, які політичні преференції він у той час сповідував. Борис Іванович, потрапивши випадково у рухівське середовище, мабуть, до кінця так ще і не зрозумів, що представляє із себе цей політичний, народний феномен, його внутрішній світ, мораль, відданість національним інтересам істинних членів НРУ, їх саможертовність в служінні Українській державі. Тому ставлю під сумнів його моральне право давати оцінку керівникам крайових організацій НРУ, передусім Ярославу Кендзьору , одному з чільних організаторів і засновників Руху, сподвижнику і соратнику В’ячеслава Чорновола, для якого НРУ і Україна є синонімами.
Гебіські прийоми Бориса Івановича говорити і діяти «між рядками» підтверджують, що спеціальний вишкіл, який він отримав в радянські часи, не вивітрились з його свідомості з плином часу. Твердження поважного пана Тарасюка, що я нібито був членом політради нової політичної сили заради посади є, м’яко кажучи, неправдою. Під час роботи на посаді голови ОДА, куди був рекомендований, як керівник виборчого штабу кандидата у Президенти України Віктора Ющенка, я був і залишаюсь членом НРУ. За моєю участю більшість районів області очолили саме члени Народного Руху України. А що стосується твердження Бориса Івановича, що ми з Ярославом Кендзьором і Романом Ткачем шантажуємо виходом з Руху з метою походу на вибори по партійному списку «Нашої України», то це радше нагадує плід його хворобливої фантазії. Борис Іванович хоче відвернути увагу членів НРУ від своїх особистих намірів . Усі його потуги втягнути НРУ в орбіту політичних інтересів БЮТ, на моє переконання, мають, передусім, кон’юктурне забарвлення і переслідують мету помститись Президенту України за те, що він не рекомендував його на посаду міністра в Уряді Юлії Тимошенко. З такою лінією за жодних обставин погодитися не можна. Особисті образи і власна вигода не можуть ставитись вище інтересів держави та політичної партії. Рух обов’язково повинен бути і буде у виборчому процесі. Ми за створення виборчого блоку національно-патріотичних сил, ініційованого Президентом України Віктором Ющенком. Власне, так вирішила конференція Тернопільської крайової організації НРУ 11 жовтня 2008 року.
На наше глибоке переконання Рух не може на перспективу реорганізовуватись і вливатися в жодну політичну партію, повинен існувати і активно діяти як самостійна, самодостатня політична сила. Рух має стати стержнем гуртування патріотичних сил України, бути гарантом національного курсу розвитку нашої держави, захисником інтересів людей.

Ми вважаємо, що політичні сили національно-демократичного спрямування у Верховній Раді України ніколи не допустять реваншу антидемократичних, прокомуністичних сил. Неприйнятною бачиться ідея об’єднання Руху з БЮТ, який сповідує, здебільшого, ліву ідеологію, нерідко демонструє відверту антиукраїнську позицію. Саме Уряд очолюваний Юлією Тимошенко своїми популістськими діями спровокував економічну і політичну кризу в державі. Події 2 вересня, непрогнозовані вчинки Юлії Володимирівни підтверджують, що партія «Батьківщина», її лідерка є ненадійними політичними партнерами. Окремі дії на догоду нашому північному сусідові, а саме Кремлю, ставлять під загрозу національні інтереси України.

На найближчому з’їзді НРУ нам справді доведеться приймати непрості рішення. Будьмо уважними і мудрими, не піддаваймось на жодні спокуси, дешеві обіцянки, навчімось розрізняти – де правда, а де гріх, де щирість, а де – лукавство.

Рух був, є і буде національно-патріотичною силою, надійним виразником інтересів українського народу. То ж не даймо своїми діями і рішеннями породити сумнів громадян України щодо справедливої та історичної місії партії В’ячеслава Чорновола. Ми за Україну, за її волю, за народ!

Єднаймося братове. Нехай Господь Бог допоможе нам.

Слава Україні і її народу!
Слава Народному Руху України!

поставив:sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".