МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Від Луценка: Судова міліція здатна забезпечити порядок в судах

10/14/2008 | Майдан-ІНФОРМ

Судова міліція здатна забезпечити порядок в судах

У здатності судової міліції, до функцій якої належить підтримання громадського порядку та охорона судів, забезпечити порядок на цих об‘єктах, що охороняються, запевнив сьогодні на прес-конференції Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Як наголосив Міністр, згідно з законодавством, охорону практично всіх судів України, окрім Конституційного, Верховного та Київського окружного адміністративного, здійснюють підрозділи судової міліції МВС «Грифон». Такі повноваження, зокрема, регламентуються:

Законом України „Про судоустрій України", ст 13 «Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах». Також згідно зі ст. 7 «Організація міліції та її підпорядкованість» Закону України „Про міліцію»: «Міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції. Вона складається з підрозділів: кримінальної міліції; міліції громадської безпеки; місцевої міліції;транспортної міліції; державної автомобільної інспекції; міліції охорони; судової міліції». Стаття 10 «Основні обов'язки міліції» цього ж Закону чітко визначає серед обов‘язків працівників судової міліції охорону судів: « забезпечувати згідно із законом підтримання порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, виконання функції щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу».

МВС України строго виконує свої функції в рамках чинного законодавства, здійснюючи охорону судових установ. Водночас Міністр застеріг інші силові структури, які провокують МВС, намагаючись втрутитись в охорону приміщень суду. Зокрема, згідно з Законом України „Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" ст.4 державна охорона здійснюється щодо Верховної Ради України; Кабінету Міністрів України; Конституційного Суду України; Верховного Суду України. Також на Державну службу охорони покладаються обов‘язки забезпечувати охорону: Голови Верховної Ради України; Прем'єр-міністра України; Голови Конституційного Суду України; Голови Верховного Суду України; Першого заступника Голови Верховної Ради України; Першого віце-прем'єр-міністра України; Міністра закордонних справ України; Генерального прокурора України. Статтею 7 цього ж Закону передбачено випадки забезпечення безпеки інших осіб: «Державна охорона у разі наявності загрози життю чи здоров'ю може здійснюватися щодо народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України, Голови Національного банку України, Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим». Цей перелік є вичерпним і в ньому відсутні згадки про інші суди.

Рішення про доцільність здійснення державної охорони щодо осіб, зазначених у частині третій цієї статті, приймає Президент України за поданням посадових осіб, уповноважених виступати від імені відповідних органів державної влади, або за поданням начальника Управління державної охорони України.

Статтею 9 цього ж Закону визначено: «Державна охорона здійснюється щодо будинків, де працюють Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, споруд і спеціальних транспортних засобів, що перебувають в їх користуванні, інших місць постійного і тимчасового перебування осіб, які охороняються відповідно до цього Закону, важливих державних об'єктів та прилеглих до них територій і акваторій, визначених Президентом України.»

- Згідно з Указом Президента України Київський окружний адміністративний суд було передано під охорону Управління державної охорони, всі інші суди, в тому числі і Київський апеляційний адміністративний суд, знаходяться під охороною Міністерства внутрішніх справ, - наголосив Юрій Луценко.

У зв‘язку з тим, що невідомі особи, які представлялися працівниками «то УДО, то СБУ», скупчувалися біля входу до апеляційного адміністративного суду м. Києва ( вул.Поліська,3б), міліція посилила охорону суду - на допомогу працівникам спецпідрозділу судової міліції «Грифон» прийшли бійці спецпідрозділу «Беркут», що повністю відповідає чинному законодавству.

Адже, проникнення на територію об‘єкту, який охороняється міліцією, інших силових структур різко суперечить і законодавству, і нормативним актам, які укладені між відомствами. Зокрема, спільним договором між МВС та СБУ було визначено порядок погодження перебування інших силових структур на території об‘єкту, що охороняється. Однак МВС навіть не було поставлено до відома про те, що кільком працівникам Київського апеляційного адміністративного суду надано фізичну охорону силами УДО, не кажучи вже про повне ігнорування всіх чинних норм щодо відповідного узгодження таких позицій. Втім, працівники міліції з розумінням поставилися до ситуації, що виникла, дозволивши бійцям «Альфи» пройти разом з особами, яких охороняли, до приміщення суду. Проте Міністр назвав неприпустимим перебування працівників спецпідрозділів разом з суддями навіть у дорадчій кімнаті, що аж ніяк не сприяє незалежності судочинства.

- МВС, відповідаючи за безпеку і порядок на території судів, сьогодні знаходиться в складній ситуації, коли керівництво держави використовує інші силові структури, намагаючись здійснити вплив на хід судового розгляду законності Указу Президента. Вважаю останні події навколо судів безпрецедентно ганебними для держави, - зазначив Юрій Луценко. Водночас Міністр висловив переконання в тому, що порядок в судах буде забезпечено в межах чинного законодавства.

ДЗГтаМД МВС України

Відповіді

 • 2008.10.14 | ГРАД

  То нехай перших вигонять в шию усіх нардупів із БЮТ

  що ЗАВАЖАЮТЬ розгляду справи.
  Звісно, за наказом міністра МВС Луценка.
 • 2008.10.14 | Sean

  можна я по-рідному, по-донецьки

  Так хулі ж не забезпечує?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.14 | ГРАД

   ЮЛЯ не дозволяє...Луценкові

   Каже, щ в список не візьме.
   Сам він, особисто,без МВС - їй "нє полєзний".
   От якби це чмо зараз турнули... указом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".