МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За чий рахунок Тимошенко полетіла до Брюселю? (I)

10/15/2008 | Taras-ods
[15.10.2008 08:37]

Тимошенко полетіла до Брюсселя


Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО відбула до Брюсселя, де візьме участь у саміті Європейської народної партії.

Як передає кореспондент УНІАН, на саміті планується обговорити питання координації дій країн по запобіганню негативним наслідкам світової фінансової кризи.

У роботі саміту візьмуть участь президенти Грузії і Румунії Михайло СААКАШВІЛІ і Траян БЕСЕСКУ, прем`єр-міністри Франції Франсуа ФІЙОН, Польщі Дональд ТУСК, Бельгії Ів ЛЕТЕРМ, Італії Сильвіо БЕРЛУСКОНІ, канцлер Німеччини Ангела МЕРКЕЛЬ, а також глави урядів низки інших європейських країн.

У рамках саміту Ю.ТИМОШЕНКО проведе ряд двосторонніх переговорів.

Також прем`єр-міністр України зустрінеться з Верховним представником Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єром СОЛАНОЮ.

Нагадаємо, що Ю.ТИМОШЕНКО брала участь у саміті ЄНП у червні 2008 року, тоді президент партії Вільфред МАРТЕНС заявив, що в ЄНП стурбовані тим, що на уряд України усередині країни «постійно здійснюються атаки» і «деякі сили намагаються перешкодити уряду здійснювати демократичні реформи».

Довідка УНІАН. Європейська Народна Партія (European People`s Party) – найбільша загальноєвропейська партія, до якої входять правоцентристські партії з 37 країн Європи.

ЄНП є провідною політичною силою Європейського Союзу, зокрема, має найбільшу фракцію в Європарламенті, а її представник Ганс-Герт ПЬОТТЕРІНГ є Президентом Європарламенту.

Членами ЄНП є українські партії «Наша Україна» і «Батьківщина».постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-278608.html


Знову цілий літак журналістів з нею? Знову слід очікувати купу лайна на Президента як плата за подорож від "журналістів"?

Відповіді

 • 2008.10.15 | GreyWraith

  Особисто за Ваш. Заспокоїлися?

  Та й Тимошенко - поки керівник уряду, хоч Вас цей факт, схоже, доводить до сказу. Як-небудь державна скарбниця не обідніє на неї...

  А от за чий рахунок секретут Балога розлітався президентськими літаками? :) "Тащи с завода каждый гвозь, ты здесь хозяин, а не гость" ? Взагалі на добрий толк цьому панові слід сидіти грибом у президенстській приймальній і нікуди не соватися... Теж мені урядовець - сам не працює та іншим заважає...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | Taras-ods

   Ні, Тимошенко полетіла по партійних справах, а не по державних.

   GreyWraith пише:
   > Та й Тимошенко - поки керівник уряду, хоч Вас цей факт, схоже, доводить до сказу. Як-небудь державна скарбниця не обідніє на неї...
   >

   Те що вона керівник уряду, не дає їй приводу літати за бюджетні кошти.


   > А от за чий рахунок секретут Балога розлітався президентськими літаками? :) "Тащи с завода каждый гвозь, ты здесь хозяин, а не гость" ? Взагалі на добрий толк цьому панові слід сидіти грибом у президенстській приймальній і нікуди не соватися... Теж мені урядовець - сам не працює та іншим заважає...


   Заведіть собі гілку про Балогу.
 • 2008.10.15 | С. В.

  Юля полетіла до Брюсселю."Мазурик" проспав

  стирити літачок. До чого смішно й сумно за цим усім ганебним шоу спостерігати і бути водночас заручником цього становища. "Чекаєм" Юлю з распрастьортими об*ятіями у серці Євросоюзу. Те, що вона бочку помий виллє на Ющенка можете й не сумніватись. І не тіште себе надіями що вона їде говорити про фінансову й економічну кризу. Головна мета це-надавати ляпасів Ющенку. Самому щось не хочеться їхати. Я як бачу там ту кодлу і як Юлін прес-секретарша там питання розписує, кому що і як питати, то гидко дивитись.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | samopal

   Ні, він зекономив. Його теж запрошували (/)

   Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко отбыла в Брюссель, где примет участие в саммите Европейской народной партии.
   http://obkom.net.ua/news/2008-10-15/0845.shtml
   На саммите планируется обсудить вопросы координации действий стран по предотвращению негативных последствий мирового финансового кризиса.
   В работе саммита примут участие президенты Грузии и Румынии Михаил Саакашвили и Траян Бесеску, премьер-министры Франции Франсуа Фийон, Польши Дональд Туск, Бельгии Ив Летерм, Италии Сильвио Берлускони, канцлер Германии Ангела Меркель, а также главы правительств ряда других европейских стран.
   В рамках саммита Ю. Тимошенко проведет ряд двусторонних переговоров.
   Также Премьер-министр Украины встретится с Верховным представителем Европейского Союза по вопросам общей внешней политики и политики безопасности Хавьером Соланой.
   Членами ЕНП являются украинские партии «Наша Украина» и «Батькивщина».


   На сегодняшний саммит Европейской народной партии в Брюсселе приглашали не только премьер-министра Юлию Тимошенко, которая сегодня туда улетела, но и президента Виктора Ющенко. Однако глава государства этой возможностью не воспользовался.
   http://obkom.net.ua/news/2008-10-15/0900.shtml
   «Мы приглашали на саммит обоих политиков, – сообщили в пресс-службе Европейской народной партии. – Приглашение отсылалось заранее, не менее месяца назад. Юлия Владимировна согласилась, а президент не ответил».
   Между тем, собеседники в дипломатических кругах уверены, что госпоже Тимошенко, как и представителям Секретариата Президента, не удастся убедить европейских политиков в своей правоте. «В Европе все понимают, что в Киеве идет борьба за власть, в которой обе стороны давно не соблюдают правил, – пояснил представитель одной из крупнейших стран – членов ЕС. – Нам нет смысла поддерживать одну из сторон. От Украины нам нужно одно – хотя бы относительная стабильность, чтобы хотя бы два года прошли без выборов».
 • 2008.10.15 | Taras-ods

  А у Польщі не дають державні літаки у приватних справах (I)

  Скандал у Польщі: президент і прем'єр не поділили спецлітак до Брюсселя


  У Польщі триває політичний скандал: пізно увечері у вівторок канцелярія прем`єр-міністра країни Дональда Туска відмовила президентові Леху Качинському в можливості скористатися державним спецлітаком для поїздки на саміт ЄС в Брюсселі. Уряд не дає президентові скористатися урядовим літаком тому, що це приватна поїздка глави держави, заявив журналістам керівник канцелярії прем`єр-міністра Томаш Арабський.

  Прем`єр Туск вже знаходиться в Брюсселі. Глава уряду Польщі прилетів на саміт ЄС на спецлітаку. Передбачалося, що саме цей літак повернеться назад до Варшави і в середу вранці знову вилетить до Брюсселя разом з президентом Польщі.

  У свою чергу, Лех Качинський пообіцяв, що буде присутній на зустрічі. "Я поїду (до Брюсселя), ймовірно, на літаку, оскільки я не вмію літати", - пояснив він журналістам.

  Крім того, делегація Польщі, як виявилось, має в своєму розпорядженні тільки три ідентифікатори для членів національної делегації: пропуск до зали засідань на саміт ЄС мали прем`єр-міністр, глава МЗС і міністр фінансів.

  Дональд Туск неодноразово заявляв, що не хоче бачити президента країни Леха Качинського на саміті ЄС в Брюсселі. "Скажу жорстко - нам не потрібен президент (на саміті Євросоюзу). У нас з паном президентом разючі відмінності в поглядах на різні питання. Тому ми зробили кроки, щоб польська делегація виглядала на саміті ЄС як єдина команда", - заявив він.

  "Не я приймаю рішення про плани президента. Я відповідно до конституції ухвалюю рішення про склад урядової делегації, яка тут (на саміті ЄС) працюватиме. Не знаю, що робитиме (у Брюсселі) в цей час президент", - сказав Туск.

  Минулого тижня, вказавши, що на саміті обговорюватимуться перш за все енергетичні і кліматичні проблеми, Туск пояснював, що "колишня діяльність пана президента не свідчить про те, що він почувається впевнено в цих питаннях - і я тут ще дуже делікатно висловлююся".

  Проте у результаті президент Польщі Лех Качинський все одно одержав акредитацію на саміт ЄС в Брюсселі, повідомляє польська радіостанція Radio ZET. А вся країна вже декілька днів обговорює питання про те, хто буде главою делегації на саміті ЄС.

  Колишній глава уряду Польщі в 2001-2004 роках Лешек Міллер, коментуючи непорозуміння між нинішнім президентом і прем`єром, заявив, що обидва поводяться несерйозно і не доросли до своїх посад.

  "Президент якось вирішить проблему і так чи інакше дістанеться до Брюсселя", - вважає Міллер. "Можливо з делегацією Литви, наприклад, у її складі", - пожартував екс-прем`єр.

  Міллер нагадав, що у понеділок відбулася зустріч Качинського і Туска, на якій начебто всі проблеми були вирішені. За його словами, найголовніше - у діючого глави держави може виникнути проблема з тим, як потрапити в зал засідань на саміті ЄС.

  "Питання в тому, чи дадуть четвертий ідентифікатор (що не прийнято на подібного роду зустрічах у верхах). В іншому випадку президент повинен буде запозичити ідентифікатор у прем`єра або у когось з міністрів", - сказав Міллер.

  Раніше, нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський також просив президента Качинського утриматися від участі в саміті ЄС в Брюсселі. "Пане президент, я благаю Вас, стоячи на колінах: відмовтеся! Утримайтеся від поїздки! Не ослабляйте позицію нашої країни на цьому важливому саміті!" - сказав Сікорський, виступаючи на польському радіо.

  За словами Сікорського, у зв`язку з тим, що центральною темою саміту стане фінансова криза в Європі, в Брюсселі Польщу представлятимуть прем`єр-міністр і міністр фінансів Ян Ростовський. "У нас є прем`єр-міністр, який розбирається в економіці, і міністр фінансів, який є визнаним в Європі фахівцем з макроекономіки", - підкреслив Сікорський.

  Подібні конфлікти стали останнім часом частим явищем у відносинах між президентом і главою зовнішньополітичного відомства Польщі.

  Так, напередодні Сікорський, посилаючись на джерело в президентському палаці, заявив, що президент нібито вважає його "російським агентом". Про це пише польська газета Wyborcza.

  Коментуючи цю інформацію в ефірі польської телепередачі Kawa na lawe (Кава на столику), Качинський назвав це вигадками і відбувся жартами, сказавши, що, можливо, вважає Сікорського "марсіанином".

  Пізніше президент розповів журналістам про те, що, на його думку, польська зовнішня політика на Сході "здійснюється більшою мірою людьми, які закінчили московську школу дипломатії, - МДІМВ, і це видно на кожному кроці".

  Качинський підкреслив, що йдеться не про Сікорського, а про інших дипломатів, проте не назвав їх прізвищ. Ці люди з МДІМВ, які працюють у польському МЗС, "сьогодні мають там величезний вплив", - додав президент.

  newsru  постiйна адреса статтi:
  http://www.unian.net/ukr/news/news-278616.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | С. В.

   Cпільна прес-конференція ни Юлії Тимошенко i Ангели Меркель

   Як повідомляє агенство АЕАС о 16:00 (за Києвом о 17:00) в Брюсселі за адресою Venue: Académie Royale de Belgique
   Rue Ducale, 1
   1000 Bruxelles
   відразу після завершення саміту Європейської Народної Партії розпочнеться спільна прес-конференція прем*єр-міністра України Юлії Тимошенко і Канцлера Німеччини Ангели Меркель.
  • 2008.10.15 | samopal

   Там прем'єр не дав літака президентові... Варвари, нє?

 • 2008.10.15 | samopal

  На зекономлені Балогою. (/)

  http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?key=1224057389&trs=-1&bn=maidan_free&site=maidan
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | Taras-ods

   Луценко зазначив, що "у даному випадку мова йде про використання

   Луценко зазначив, що "у даному випадку мова йде про використання службового авіатранспорту, за який було сплачено готівкою".


   А краще заведить гілку про Балогу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.15 | samopal

    А також з рахунків у Греції та Великобританіії...

    Вам про візит прем'єр-міністра до Брюселю однієї гілки мало?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".