МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На Хмельниччині відзначили 66-річницю створення УПА

10/15/2008 | UPA_Podilya
Святкування 66-річниці створення УПА розпочалося 12 жовтня у Славуті. Силами Хмельницької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, місцевого товариства пiдприємцiв "Край", Подільського полку «Характерного козацтва» в цей день було організовано та проведено Марш УПА зі смолоскипами. До заходу приєдналися також представники ВО «Свобода».
Колона в кількості 150 осіб під барабаний дріб, під музику повстанських пісень урочисто пройшла центральною вулицею Славути. Очолювали цю ходу молоді люди, що несли прикрашені вишитими рушниками портрети Провідників - Романа Шухевича та Степана Бандери. А серед них жива легенда тих буремних років, колишній в’язень радянських концтаборів (20 років і 2 місяці в камері смертників) чотовий ОУН-УПА Іван Юхимович Зеленюк. В ході акції лунали гасла «ОУН-УПА – державне визнання!», «Націоналізм – сила!», «Шухевич – Герой!, Бандера - -Герой»!
Біля пам’ятника вождю комунізму колону очікував пікет місцевих шанувальників лєніна-бланка. Проходячи повз ленінців учасники Маршу проскандували «лєнін – кат» та «комунізм, до побачення!!.
Завершилася акція мітингом біля пам’ятника жертвам голодоморів і політичних репресій.
Виступаючі зауважили на визначній ролі УПА в українському державотворенні та наголосили на тому, що ганьбою української влади має бути невизнання Героїв державою на 18 році її незалежності.
Голова секретаріату Хмельницької обласної організації КУН Олександр Симчишин наголосив, що війна за Українську Соборну Самостійну Державу, яка була метою боротьби УПА триває до нині, адже держави, за яку боролися повстанці, якої потребує український народ і досі немає. Тому усім варто значно примножити свої зусилля та гідно нести червоно-чорний стяг боротьби, продовжуючи справу Українських Героїв!
13 жовтня силами Хмельницької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, Подільського полку «Характерного козацтва» Марш УПА було проведено у Хмельницькому.
Колона під гул барабану з гаслами: «ОУН-УПА – державне визнання!», «Націоналізм – сила!», «Шухевич – Герой!, Бандера - Герой»! пройшла центральними вулицями міста від Ангела Скорботи до пам’ятника Богдану Хмельницькому, символізуючи тим самим шлях від горя, трагедій до славних перемог!
14 жовтня члени Хмельницької міської організації КУН спільно із представниками Спілки Української Молоді в Україні квітами, святковими листівками та солодощами привітали кожного ветерана УПА у місті Хмельницькому.
Прес-служба
Хмельницької обласної організації
Конгресу Українських Націоналістів


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".