МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто оплачує авіашоу літаючого сантехніка? (/)

10/15/2008 | samopal
Міністерство внутрішніх справ встановило десятки випадків польотів, здійснених главою секретаріату президента Віктором Балогою та його оточенням, службовими літаками.

Про це на прес-конференції у вівторок заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

"До нас надійшла низка депутатських запитів щодо перевірки використання державних та інших літаків для перельотів Балоги та його оточення", - зазначив Луценко.

"У ході заходів, які нам дозволяє закон, ми встановили десятки таких перельотів, зокрема, 31 переліт літаками державного авіапідприємства "Україна", яке підпорядковане ДУС", - уточнив міністр.

За словами Луценка, "перельоти здійснювалися за усними командами із секретаріату президента людей, які представлялися помічниками Балоги, та керівництва Державного управління справ".

"Ціна білетів формувалася без урахування рентабельності, хоча це були не службові перельоти, а виключно перельоти Балоги, його близьких, рідних та очевидно знайомих", - заявив міністр.

Луценко зазначив, що "у даному випадку мова йде про використання службового авіатранспорту, за який було сплачено готівкою".

"Перевірити, чи це було сплачено під час перельоту чи після початку скандалу не є можливим у зв'язку із категоричною відмовою ДУС надати нам пояснення у письмовій формі", - пояснив міністр.

За його словами, "перевірити ДУС у нашій країні не може ні КРУ, ні міліція, ніхто інший, окрім Рахункової палати".

"Водночас, мене турбує інше – використання комерційних чартерних рейсів Балогою на постійні відрядження по Україні та за її межі. Замовником рейсу і оплатою у багатьох випадках виступає закордонна компанія з Греції, до якої пізніше долучилася інша компанія з Великобританії", - повідомив Луценко.

"Ми зробили запити по каналах Інтерполу для з'ясування, що це за компанії. Є тільки два варіанти: або ця компанія є власністю Балоги або його рідних – тоді це не означає нічого незаконного, або це явні ознаки корупції, коли підприємницька структура оплачує перельоти державного високопосадовця", - пояснив міністр.

Луценко повідомив, що "Балога був опитаний 6 жовтня заступником начальника ГУБОЗ МВС України, де на запитання про причину оплати його приватних перельотів чартерними приватними компаніями він відмовився надавати свідчення, посилаючись на статтю про дозвіл не давати йому свідчення проти себе і своїх близьких".

"Збирання матеріалів триває і закінчиться воно після отримання через канали Інтерполу інформації про статус цих закордонних компаній, які фінансують перельоти нашого високопосадовця", - зазначив міністр.

"Хотів би порекомендувати президенту звернути увагу на дуже часті перельоти по всьому світу на приватних літаках і щотижневі "авіа-таксі" до Закарпаття по вихідних. Чи вони узгоджені з президентом і чи не впливає це на працездатність секретаріату?", - додав він.


http://www.pravda.com.ua/news/2008/10/14/82833.htm

Відповіді

 • 2008.10.15 | DADDY

  ЛуценГо за звичкою "серанув" раніше ніж отримав результат запиту

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | samopal

   Тут один правник недавно писав про 18-відсоткові відповіді

   Чи ви вже знаєте, хто оплачував ті польоти наяву? ;p
  • 2008.10.15 | samopal

   Незалежно від того, що напишуть у відповідь на запити (/)

   любой из перечисленных вариантов сулит Виктору Балоге уголовное преследование. Если полеты оплачивает он сам – значит его налоговая декларация содержит заведомо ложные данные. Если полеты оплачивает кто-то – это коррупция. Госслужащий не имеет права принимать такие подарки. Если самолет дали Балоге попользоваться – это также коррупция. Если же самолет принадлежит Виктору Балоге, то почему он, опять-таки не указан в налоговой декларации. Получается, что при любом раскладе Балога «налетал» на уголовное дело. Самое же удивительное заключается в том, что Виктор Ющенко, обладатель «рук которые не крали», почему то в упор не замечает шаловливых ручек своего «сантехника». И почему-то в упор не помнит своих обещаний относительно деятельности Администрации Президента.
   http://www.ord-ua.com/categ_1/article_53320.html
   Цитируем газету «Украина молода» за 5 января 2005 года:

   «- Вікторе Андрійовичу, ви справді збираєтеся перенести Адміністрацію Президента з Банкової кудись інде? Цікаво, чому, куди саме і що ж залишиться там, де зараз розташована АП? І, нарешті, яку роль при Президентові Ющенку виконуватиме цей орган - з огляду на те, що у багатьох людей навіть із вашого оточення може з'явитися бажання зберегти ту владу, яку зараз має Банкова?

   - Я вам даю слово, що Адміністрація Президента віднині не буде «ще одним урядом» України. Вона повинна бути канцелярією й забезпечувати винятково умови діяльності Президента.

   Щодо перенесення, то ця історія розпочата не мною, але тепер уже і я в неї втягуюся. Не дуже хочеться про це говорити, але знаєте, після всього того, що творилося в АП, у мене немає жодного бажання відчувати на собі емоції такого порядку. Я не знаю, чи вистачить святої води, щоб освятити всі ці стіни, дивани тощо. Ця установа стала епіцентром формування конфліктів, тому в мене є цілком природне бажання перенести Адміністрацію в інше місце. Вона могла б бути десь у єдиному діловому центрі Києва, який окреслений периметром: парламент, Кабмін, Нацбанк. (Кажуть, ще один варіант - нинішній Будинок учителя, колишня Центральна Рада. - Ред.).

   Але, з іншого боку, я чудово розумію, що після інавгурації кожен день, кожна година буде на рахунку і займатися переїздами чи навіть ремонтами просто не буде часу. Зрештою, мені й не потрібні позолочені ручки на дверях чи тумбочки за 20 тисяч доларів. Меблі, які стоять у моєму кабінеті зараз, поїдуть зі мною й туди. Я їх всюди за собою вожу, бо мені так комфортно.»


   Увы, Администрация Президента просто сменила вывеску и стала Секретариатом. И так и осталась «еще одним правительством» Украины. Правительством деструктивным и воровитым. Правительством, ныне сознательно узурпирующим все ветви власти в Украине. И в конце концов эти «теневые правители» Украины должны быть не только отрешены от власти, но и привлечены к уголовной ответственности за все свои незаконные действия. Потому что, как обещал, но не выполнил Президент Виктор Ющенко, в Украине «закон один для всех».
  • 2008.10.16 | samopal

   Пояснення сантєхльотчіка нації (/)

   Редакция "ОРД" располагает текстом «ПОЯСНЕНЬ», которые дал Виктор Балога. Цитируем языком оригинала.   м. Київ 06.10.2008

   Я, заступник начальника ГУБОЗ МВС України полковник міліції Лашук В. О.
   у приміщені Секретаріату Президента України провів опитування

   1.Прізвище, ім'я, по батькові – Балога Віктор Іванович
   2.Рік народження - 15.06.1963 року
   3. Місце народження – с.Завидово Мукачівського р-ну Закарпатської області
   Громадянство – громадянин України
   Освіта - вища
   Сімейний стан – одружений
   Наявність судимостей не судимий
   9. Місце роботи, посада (тел) - Глава Секретаріату Президента
   України
   10.Місце проживання - м. Київ Санаторій Конча-Заспа 11

   Вимоги ст. 10, ст. 63 Конституції України мені роз'яснені. Пояснення бажаю давати українською мовою.

   / підпис/


   По суті заданих мені питань пояснюю, що я дійсно приблизно з початку січня 2007 року по даний час неодноразово літаю чартерними авіарейсами. Такі авіарейси за моєю вказівкою організовує Люлько О.М. Польоти чартерними авіарейсами могли бути як у службових, так і особистих цілях.

   Особисті польоти я, як правило, здійснюю до своїх родичів та друзів у м. Ужгород. Оскільки службові та особисті авіарейси організовував Люлько О.М. (помощник Балоги. – автор), то питання, які стосувалися їх оплати також вирішував він. Безпосередньо перед вильотом він доповідав мені час та місце вильоту, а в тому випадку, якщо це були авіарейси в особистих цілях, то вказував вартість чартерного авіарейсу. Кошти для оплати відповідного чартерного авіарейсу я передавав йому особисто. Як саме здійснювалися розрахунки з підприємствами-авіаперевізниками я не знаю і мене це не цікавило.

   Запитання: Чому оплату певної кількості чартерних авіарейсів, якими Ви користувалися, здійснювала компанія Lyra Enterprises S.A. (Греція)?

   Відповідь: Про це мені нічого невідомо. Як я вже пояснював, що кошти для оплати чартерного авіарейсу я передавав Люлько О.М. Схема розрахунків мене не цікавила.

   Враховуючи певний інтерес народних депутатів України до цього питання, а також що це стосується мого особистого життя та моєї сім'ї, надалі відповідно до ст.63 Конституції України я відмовляюсь давати пояснення щодо себе, членів сім'ї та близьких родичів, коло яких визначається законом (конец цитаты).


   Заглянув в Интернет, мы узнали, что фирма Lyra Enterprises S.A. фигурирует в письме Минэкономики еще от 3 сентября 2003 года № 50/307 среди коммерческих структур, к которым применены специальные санкции. В ее реквизитах наряду с греческим адресом, почему-то присутствует и панамский.

   вiд 3 вересня 2003 року N 50/307
   Щодо уточнення реквiзитiв iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, до яких застосованi спецiальнi санкцiї

   У зв'язку з надходженням до Мiнiстерства економiки та з питань європейської iнтеграцiї України додаткових матерiалiв щодо iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, до яких застосованi спецiальнi санкцiї згiдно зi ст. 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" (листи Державної податкової адмiнiстрацiї України, вих. вiд 04.07.2003 р. N 5880/5/23-5416, вх. вiд 08.07.2003 р. N 46/2406; вих. вiд 14.08.2003 р. N 7283/5/5416, вх. вiд 18.08.2003 р. N 46/2976; лист пiдприємства ВАТ "Гайсинський маслосирзавод", вих. вiд 10.07.2003 р. N 87/к, вх. вiд 21.07.2003 р. N 53/2709; лист Нацiонального банку України, вих. вiд 28.07.2003 р. N 45-310/2174, вх. вiд 30.07.2003 р. N 48/1003), наказую:
   ....
   681
   " LYRA ENTERPRISES "
   ГРЕЦІЯ
   681
   " LYRA ENTERPRIESES"
   ГРЕЦІЯ, PANAMA
   CENTRAL OFFICE,
   FEDERICO BOYD
   AVENUE AND 51TH
   STREET 12 FLOOR
   CITY OF PANAMA;
   CITIBANK 8,
   OTHONUS STR. ATHENS
   105 57 GREECE
   N 0502426613

   Кроме загадочной Lyra Enterprises S.A., оплату авиаперелетов Балоги и его окружения осуществляли физические лица: Цуг О.О., Цекин М.М., Лицько Б.І. и Ребрик О.М. Забавно, что эти граждане не числятся в украинских базах данных вообще. Они даже не являются избирателями. Может быть, этих граждан вообще не существует в природе? Тогда мы имеем дело с подлогом.

   Достоверно установлено, что в период с установлено с 01.01.2007 по 02.06.2008 глава секретариата осуществил 59 чартерных перелета самолетами, которые принадлежат государственному авиапредприятию «Украина», а так же другим фирмам, на общую сумму 100 тыс.дол. Чаще других «воздушным извозчиком» для Балоги (оператором и перевозчиком) работала фирма «Аэрочартер».

   На сайте «Главред» проскакивала весьма любопытная информация: в 2002-ом самолетом авиакомпании " Аэрочартер" по маршруту Киев-Львов по заявке ФК "Динамо-Киев" летала дружная компания – Медведчук С.В. (тогда – глава налоговой администрации Львовской области), покойный Макс Курочкин, а также некто Мартынов, Проценко, Ковчар, «Дима», «Гоня», «Хомяк».

   Может быть и в перелетах Балоги присутствуют лица, чьи фамилии никому не известны, а известны лишь уголовные клички?

   Вобщем, стоит заметить, что Президент Ющенко нашел своего руководителя Секретариата и «главного постельничьего» не на «мусорке», как членов «Нашей Украины», а явно на воровской «малине». Причем, Виктор Балога своих воровских замашек не оставил даже тогда, когда стал, по сути, правой рукой Президента. Той самой, которая «никогда не воровала». Кстати, о руках.

   Как нам рассказали в Ужгороде и в Мукачево, воровитые ручки Виктора Балоги приложились не только к закарпатским лесам, но и к произведениям искусства. По свидетельству земляков, Балога систематически обворовывал местные музеи. А несколько картин известного художника Эрдели даже подарил Виктору Ющенко. Надеемся, что истории с музейными кражами Балоги так же не останутся без внимания МВД.
 • 2008.10.15 | Уляна

  Морські шоу було б краще? Так яхти ж на Закарпаття не ходять.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | samopal

   Нічого, зате є "транскордонні фахівці". що й до Сомалі дістанутьCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".