МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Руки геть від судів!

10/15/2008 | Адмінгрупа сайту "Майдан"
Руки геть від судів!

Політичне протистояння навколо питання проведення дострокових парламентських виборів, на жаль, набуло загрозливих для демократії форм, котрі потребують адекватної реакції суспільства.

Як відомо, спроба судового оскарження Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та проведення дострокових виборів 07.12.08 супроводжується діями народних депутатів, котрі не можна охарактеризувати інакше, ніж тиск на правосуддя.

За повідомленнями ЗМІ та заявами судових інституцій, численні народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко, користуючись одіозною "депутатською недоторканністю" вже кілька днів фізично перешкоджають діяльности судів, "блокують" суддів, брутально поводяться стосовно суддів та судових охоронців.

Водночас важко назвати об'єктивно своєчасним і необхідним також і прийняте без будь-якого громадського обговорення та публічного обгрунтування рішення Президента України щодо ліквідації Окружного адміністративного суду м.Києва.

Не маючи відповідної компетенції і,відповідно, не претендуючи на істину в останній інстанції cтосовно питання юридичної бездоганности Указу, ми привертаємо увагу суспільства до того, що протидія з боку політиків, народних обранців, проведенню виборів, тобто народного волевиявлення, мусить викликати у виборців серйозні питання стосовно демократичних поглядів відповідних осіб і доцільности їх перебування біля влади. Ми також вважаємо, що питання організації судочинства і забезпечення реального правосуддя в Україні не повинні вирішуватися поспіхом і мати "рефлективний" характер.

У будь-якому разі ми наголошуємо на абсолютній неприпустимости будь-якого тиску на суд, що є неприйнятним у демократичному суспільстві, прямим викликом правопорядку і проявом зухвалої сваволі та закликаємо правоохоронні органи негайно вжити належних заходів для відновлення законности і забезпечення нормального функціонування судів.

Адмінгрупа сайту Майдан
15.10.08

Відповіді

 • 2008.10.19 | Д-р Юрій

  Re: Руки геть від судів!

  Шановна Адмінгруппо,

  Будь ласка, оцініть дії гаранта Конституції по розгону судів та звільненню суддів, які йому не догодили.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.19 | Sean

   я від себе особисто

   Д-р Юрій пише:
   > Шановна Адмінгруппо,
   >
   > Будь ласка, оцініть дії гаранта Конституції по розгону судів та звільненню суддів, які йому не догодили.

   Там все сказано щодо "розгону судів".
   У мене до того суду, до речі під 20 справ і я не можу з того радіти ні як громадянин, ні як правник, ні взагалі якимось іншим чином. Це страшенна дурня - робити такі речі без обгрунтування та публічного обговорення.

   Що ніяким чином не виправдовує ще дурніших (бо більша суспільна шкода нмд) БЮТівських "блокувальників", трясця їм.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.19 | ГРАД

    Судова система в Україні повністю себе скомпроментувалу

    повальною системною корупцією. За таких обставин дії судів, окремих суддів та депутатів становить загрозу державній безпеці України. Розділ Кримінального КОДЕКСУ, "Злочини проти правосуддя", має бути застосованим як до суддів, так і до депутатів.
    Інша справа - як це технічно буде виконаноі взагалі, як далеко може піти Гарант?
    Чи не пора відпиляти наскрізь прогнилу "гілку влади"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.20 | Д-р Юрій

     Re: Судова система в Україні повністю себе скомпроментувалу

     <<Чи не пора відпиляти наскрізь прогнилу "гілку влади"?>>
     Давайте відпиляємо. Потому відпиляємо Уряд (бо указів не дуже слухає), потім - Верховну Раду (бо голосує не так, як нам хочеться). Та й корупції так вистачає. Залишимо одного царя, <<руки якого не крали>> (бо навіщо? для того є любі друзі). Хай править самодержавно, хоче - казнить, хоче - милує. Ото буде файно!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".