МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто пограбував "Промінвестбанк"?

10/15/2008 | Манул
Бютівець про грабунок Промінвестбанку: Глава СБУ заарештував власний банк
15.10.2008 17:58___ www.ПРАВДА.com.ua

Народний депутат Олександр Шепелєв називає абсурдними обвинувачення СБУ на його адресу з приводу спроби збанкрутити "Промінвестбанк".
"Валентин Наливайченко говорить абсурдні речі і намагається приписати комусь володіння банком ( СБУ назвала Шепелєва причетним до банку "Уніком"), яким володіє він сам" - заявив Шепелєв журналістам у середу, повідомляє прес-служба депутата.
Депутат також розповів, що вважає заяви керівника СБУ "невдалою спробою прикрити власні фінансові махінації".
Нардеп подякував керівнику СБУ "за спробу подарувати йому власний банк, зауваживши при цьому, що Служба безпеки з недавнього часу не гидує будь-якими способами дискредитації народних депутатів від БЮТ".
"Але як тільки ситуація з проблемами Промінвестбанку досягла піку публічності, експертам стало ясно, хто насправді за цим стоїть",– сказав Шепелєв.
"Ні для кого не секрет, що саме керівництво СБУ володіє мережею "дутих" банків, які використовує для відмивання коштів, отриманих у результаті махінацій з використанням свого службового становища", - заявив депутат.
Нардеп уже підготував позов про захист честі і гідності, а також заявив, що "знахабнілому від власної безкарності Наливайченку не зійде з рук чергова провокація".
Як відомо, глава СБУ заявив, що в рамках справи "Промінвестбанку" розкритий злочинний механізм розкрадання коштів, які "ПІБ" мав направити на виплату пенсій і зарплат у Донецькій області - на шахтах Макіївки, металургам Маріуполя і пенсіонерам.
"Ця група людей за поточний рік вивела за кордон близько 400 млн.грн, зокрема через банк "Уніком" (місто Донецьк), власником якого є громадянин України, народний депутат Олександр Шепелєв (фракція БЮТ)", - сказав Наливайченко.
Українська правда
http://www.pravda.com.ua/news/2008/10/15/82912.htm

Коментар:
1) Абсурдність і безголовість позиції в.о. голови СБУ Наливайченка полягає ще й в тому, що Шепелєва не могли зареєструвати народним депутатом (якщо він і справді є власником банку "Уніком") до того, поки він не надав мандатному комітетові ВРУ документи про передачу у довірче управління усієї своєї власності, що дає прибуток, а про банк і поготів! Якби і справді Шепелєв є власником банку, то за його діяльність він ніякої відповідальності не несе! Якщо ви по довіреності передали своє авто комусь у користування, а той вчинив аварію, то чи несете ви, власник авта, відповідальність?

2)Згідно з Законом "Про Службу безепеки України" (ст. ст. 1, 2) завдання СБУ в першу чергу - ПОПЕРЕДЖЕННЯ злочинів, мінімізація шкоди злочинної діяльності. Чим же займались наші доблесні чекісти-наливайчики до того моменту, коли стало ясно, що один з наймогутніших системних банків України валиться? Кому не було ясно, що с липня-серпня на ПІБ йде потужна рейдерська атака? Хто стояв за статтями якогось Уманського в "Дзеркалі тижня"? Тоді чекісти чекали, поки ПІБ впаде?
Значить, тих чекістів в тюрму.

Відповіді

 • 2008.10.15 | Volodymir

  Пока живут на свете дураки, обманывать, нам стало быть

  Манул пише:
  > Коментар:
  > 1) Абсурдність і безголовість позиції в.о. голови СБУ Наливайченка полягає ще й в тому, що Шепелєва не могли зареєструвати народним депутатом (якщо він і справді є власником банку "Уніком") до того, поки він не надав мандатному комітетові ВРУ документи про передачу у довірче управління усієї своєї власності, що дає прибуток, а про банк і поготів! Якби і справді Шепелєв є власником банку, то за його діяльність він ніякої відповідальності не несе! Якщо ви по довіреності передали своє авто комусь у користування, а той вчинив аварію, то чи несете ви, власник авта, відповідальність?
  >
  Раз. По нечетным не собственник.
  А все-таки: Э Шепелєв власником банку, чи мандам у комітеті ВРУ то невідомо.
  І чи є в Україні інститут трасту. Теє, що відповідальність власники не несуть (бо настільки безтолкові, що керувати операційною діяльністю мозків не вистачає - тільки та винайдення бабла для купівлі банків).


  > 2)Згідно з Законом "Про Службу безепеки України" (ст. ст. 1, 2) завдання СБУ в першу чергу - ПОПЕРЕДЖЕННЯ злочинів, мінімізація шкоди злочинної діяльності. Чим же займались наші доблесні чекісти-наливайчики до того моменту, коли стало ясно, що один з наймогутніших системних банків України валиться? Кому не було ясно, що с липня-серпня на ПІБ йде потужна рейдерська атака? Хто стояв за статтями якогось Уманського в "Дзеркалі тижня"? Тоді чекісти чекали, поки ПІБ впаде?
  > Значить, тих чекістів в тюрму.

  А у другу чергу? І чому не регулятора або, на крайняк, НАК.
  І чому ті, кому було все ясно на підставі статей, не донесли задовго до того момента кому потрібно: оцих аднозначна у тюрму - наглядачами - бо свідомі кращи учні.

  Пацани, я так розумію, сигнал дають по своїх каналах середньому офіцерському складу СБУ?

  Істінно говорю: приде БЮТ у кожаних тужурках, посадить усіх у тюрму: хто недоглядів про державні закупівлі, а потім тих, хто саджав.
 • 2008.10.15 | DADDY

  Треба бути ідіотом аби оприлюднити інфу про "власний" банк

  а в СБУ не ідіоти.
  Тому спроба БЮТівця перевести стрілки - це ознака істерики. Не здивуюсь, якщо нардеп поїде лікуватися (наприклад, у Росію)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | Манул

   Re: Треба бути ідіотом аби оприлюднити інфу про "власний" банк

   DADDY пише:
   > а в СБУ не ідіоти.
   Ідіоти, однозначно, від опера до в.о. голови СБУ безголового Наливайченка; не ідіоти, коли крутять бабло, дивлячись на своє керівництво, на їхні квартири, авта, заміські будинки і т.д., і беручи з них приклад.
   Те, що Наливайченко - ідіот, свідчать, хоча б його гучні заяви у справі квартирних хабарів Сюзани Станік. Ну й що? Дав команду Ющенко, покричав, і всі забули, Сюзана спокійна, квартири не відібрали. Ідіот? Ідіот, однозначно.
   СБУ у нас немає, є контора, яка займається Бог його знає чим, а не тим, які їй завдання визначено у законі.
   > Тому спроба БЮТівця перевести стрілки - це ознака істерики. Не здивуюсь, якщо нардеп поїде лікуватися (наприклад, у Росію)
   Якщо в.о. голови СБУ публічно заявить, що DADDY є власником "Еліти-центру", що DADDY пограбував киян на 220 млн. грн., на рахунку DADDY в "Правексбанку" лежать заарештовані залишки інвестицій киян у сумі 11 млн. грн., то чи не станеться з DADDY гистерика? Ні! DADDY заявить Наливайченку: "Віддайте мені ті 11 млн.!" Навіщо DADDY кудись тікати від тих грошей та ще й лікуватись? Він сам здоровий, як тюрма.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.15 | DADDY

    Ну, не на 220 млн, а на 480 млн

    І взагалі за таке бало я готовий очолити Еліту :-)
    Однак Ваші сентенції не пояснюють гарячкову реакцію банкіста-депутата.
    Шон правий: є класична відповідь: Наливайченко, зустрінемось у суді. Так до речі і прокоментував прес-центр БЮТ - респект спецам.
    Замість цього банкіст сам підставляється під позови за нервові розповіді про банки СБУ.
    Теж мені відкрив Америку - СБУ практично з перших днів існування практикує валютний ділінг. Особисто знаю депутата минулих скликань, який саме цим і займався під "дахом" контори.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.15 | Манул

     Re: Ну, не на 220 млн, а на 480 млн

     DADDY пише:
     > І взагалі за таке бало я готовий очолити Еліту :-)
     > Однак Ваші сентенції не пояснюють гарячкову реакцію банкіста-депутата.
     > Шон правий: є класична відповідь: Наливайченко, зустрінемось у суді. Так до речі і прокоментував прес-центр БЮТ - респект спецам.
     > Замість цього банкіст сам підставляється під позови за нервові розповіді про банки СБУ.
     > Теж мені відкрив Америку - СБУ практично з перших днів існування практикує валютний ділінг. Особисто знаю депутата минулих скликань, який саме цим і займався під "дахом" контори.
     Шановний DADDY, допоможіть розшукати дані про "Уніком", я поки що знайшов інформацію, що се солідний московський банк і в ньому начальником аналітичної служби працює москаль Сергій Каліберда. Відомостей, що в Україні є банк з тотожною назвою, я не знайшов.
     Допоможіть!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.15 | DADDY

      Шановний, я бачив Ваше прохання в іншій гілці

      Але я зараз на роботі і закінчу "варту" лише за 1,5 години - після того ніц шукати в базі не буду - спати хочу.
      Якщо Вас влаштує - то завтра, в першій половині дня
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.15 | Манул

       Re: Шановний, я розібрався

       DADDY пише:
       > Але я зараз на роботі і закінчу "варту" лише за 1,5 години - після того ніц шукати в базі не буду - спати хочу.
       > Якщо Вас влаштує - то завтра, в першій половині дня

       Дякую, знайшов і розібрався. Є такий банк в Донецьку по вул. Челюскінців. Шепелєв натякнув Наливайченку про донецький банк "ФСБ", який "кришує" СБУ (чи, скорше, СБУ через підставних осіб є власником банку "ФСБ" - законом дозволяється СБУ створювати підставні комерційні структури, в т.ч. банки) і через який Наливайченко і здійснював незаконні операції. Певно, Шепелєв має докази щодо причетності СБУ і Наливайченка до "ФСБ" і незаконних операціях.
 • 2008.10.15 | ak1001

  я не я, и хата не моя :)

 • 2008.10.15 | Panzernik

  И еще мне предлагают поверить, что Порошенко не руководит "РОШЕН

  Ну и БЬЮТЬ
 • 2008.10.15 | ak1001

  трохи про цього Ш... (/)

  Кримінальний гламур

  Роман Степанишин | 16.03.2008 20:10


  http://narodna.pravda.com.ua/politics/47dd62a644a71/

  ...


  "Діяч" трохи більшого масштабу, ніж вищезгадані персонажі, Олександр Шепелєв має почесний 55 номер списку і значок народного депутата Верховної Ради. Остання кримінальна історія, де фігурує його ім'я, ще зовсім свіжа. Нещодавно бютівця "донецького походження" звинуватив у організації замаху на своє життя голова наглядової ради дніпропетровського Фінансового Союз Банку Дмитро Фоменко.

  27 лютого було влаштовано вибух автомобіля Фоменка, в результаті якого, той отримав численні поранення. Як свідчить сам постраждалий, напередодні він відмовив Шепелєву допомогти у об'єднанні свого банку з донецьким "Унікомбанком". "Це була пропозиція економічно об'єднати діяльність декількох банків, і щоб депутат сам узгоджував з силовими структурами будь-які питання. Те, що раніше називалось "кришуванням". При цьому ми повинні були відстібувати якісь ресурси, щоб він накрив нас парасолькою безпеки", – сказав Фоменко. За фактом замаху на вбивство відкрито кримінальну справу.

  До речі, прізвище Шепелєва не вперше згадується відносно скандальних кримінальних справ. Раніше його звинувачували у відмиванні мільярдів гривень через "конвертаційні центри" на базі мережі власних банків, а також у причетності до гучного вбивства у серпні 2006 року впливового чиновника МВС Єрохіна. За деякими даними, Єрохін поплатився за надмірну цікавість до "конвертації" шаленої суми у 2,5 мільярда!

  Про "конвертаційні можливості" донецького банкіра взагалі ходили справжні легенди. За деякими даними, у 2004 році (на той час Шепелєв вірою й правдою служив кандидату в президенти Януковичу) через підконтрольну йому фірму "Смерічка" була здійснена одноразова конвертація на суму 4 мільярди! Подібні масштабні операції регулярно проводилися й на базі банків "Перспектива" та "Донкредитінвест", які також належали Шепелєву. "Донкредитінвест" в зв'язку з потраплянням до фінансового моніторингу силових структур в 2005 році було перейменовано в "Європейський банк раціонального фінансування", а сам його власник перекинувся до БЮТ. Приналежність до почту прем'єрки ніяким чином не вплинула на законослухняність Шепелєва. За деякими даними, через мережу підставних фірм і банків ("Унікомбанк", "ЕБРФ") – бютівець продовжує надавати свої "конвертаційні послуги" на суми в сотні мільйонів доларів. Подейкують, що Юлія Володимирівна і сам використовувала можливості Шепелєва під час передвиборчої кампанії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | ak1001

   вот они, справжні герої померанчової революції!

  • 2008.10.15 | Манул

   Re: Люблю гумор, коли "подейкують"

   ak1001 пише:
   > Кримінальний гламур
   >
   > Роман Степанишин | 16.03.2008 20:10
   >
   >
   > http://narodna.pravda.com.ua/politics/47dd62a644a71/
   >
   > ...
   >
   >
   > "Діяч" трохи більшого масштабу, ніж вищезгадані персонажі, Олександр Шепелєв має почесний 55 номер списку і значок народного депутата Верховної Ради. Остання кримінальна історія, де фігурує його ім'я, ще зовсім свіжа. Нещодавно бютівця "донецького походження" звинуватив у організації замаху на своє життя голова наглядової ради дніпропетровського Фінансового Союз Банку Дмитро Фоменко.
   >
   > 27 лютого було влаштовано вибух автомобіля Фоменка, в результаті якого, той отримав численні поранення. Як свідчить сам постраждалий, напередодні він відмовив Шепелєву допомогти у об'єднанні свого банку з донецьким "Унікомбанком". "Це була пропозиція економічно об'єднати діяльність декількох банків, і щоб депутат сам узгоджував з силовими структурами будь-які питання. Те, що раніше називалось "кришуванням". При цьому ми повинні були відстібувати якісь ресурси, щоб він накрив нас парасолькою безпеки", – сказав Фоменко. За фактом замаху на вбивство відкрито кримінальну справу.
   >

   Брехня, спростована:
   Карточный домик упал
   Обвинения в адрес Александра Шепелева в причастности к взрыву в Днепропетровске рассыпались, как карточный домик.

   Напомним, как все начиналось. В начале марта председатель наблюдательного совета входящего в группу средних Финансового Союз Банка (Днепропетровск) Дмитрий Фоменко обвинил депутата Верховной Рады от БЮТ Александра Шепелева в причастности к покушению на его жизнь. По его сообщению, 27 февраля в 23:45 у него под ногами, когда он садился в свой автомобиль, раздался взрыв, в результате которого он получил многочисленные ранения. По факту совершенного покушения 28 февраля сотрудники Бабушкинского райотдела милиции Днепропетровска возбудили уголовное дело по ст. 296 ч.4 Уголовного кодекса (хулиганство), которое 29 февраля было переквалифицировано на статью о покушении на преднамеренное убийство. В преступлении Фоменко обвинил Шепелева, которому Фоменко отказал в содействии объединения Финансового Союз Банка с входящим в группу небольших Универсальным коммерческим банком (Уникомбанк, Донецк). «Это было предложение экономически объединить деятельность нескольких банков, и чтобы депутат сам согласовывал силовыми структурами любые вопросы. То, что раньше называлось «крышеванием». При этом мы должны были отстегивать какие-то ресурсы, чтобы он накрыл нас зонтиком безопасности», – сказал Фоменко. Однако позже тот же Фоменко заявил: «Хочу заметить что журналисты, освещавшие мою недавнюю пресс-конференцию, абсолютно неверно истолковали сказанное мною о народном депутате от БЮТ Александре Шепелеве. В действительности я говорил о том, что Александр Александрович Шепелев подписывал депутатские запросы, в которых предлагал правоохранительным органам проверить деятельность нескольких банковских учреждений, в том числе и банка «ФСБ». Господин Шепелев, являясь членом комитета Верховного Совета по финансам и банковской деятельности, имеет полное право для этого. Лично у меня к нему нет ни единой претензии. В общем, произошедшее – это досадное и неприятное недоразумение». Следует отметить, что «неверное истолкование» сказанного Фоменко появилось в прессе, скорей всего, неспроста. Кому-то было выгодно интерпретировать слова банкира по-своему.
   Алексей Житник


   > Подейкують, що Юлія Володимирівна і сам використовувала можливості Шепелєва під час передвиборчої кампанії.

   Подейкують?
   Люблю гумор! Але на кого він розрахований? На того, хто "подейкує"?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.15 | ak1001

    и в действительнсти я сам свою машину взорвал :)

    мало ли что я говорил раньше :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.15 | Манул

     Re: и в действительнсти я сам свою машину взорвал :)

     ak1001 пише:
     > мало ли что я говорил раньше :)
     Запитайте в Бабушкінському РУ УМВС Дніпропетровська. Там Пінкертони розслідують справу. До Шепелєва у них претензій нема, я так розумію, був наклеп з боку Фоменка. Можливо, й злочинців вже знайшли? Можливо, й сам зімітував замах на себе? Такі випадки були. Ви ж не знаєте, чому ж тоді просторікуєте?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".