МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"РПЦ жжот" - проводити поминальні Богослужіння недоцільно

10/18/2008 | Ukrainians in Moscow
Чи може Церква відмовитися проводити поминальні Богослужіння? Виявляється, може! "Всі народи СССР страждали, а тому проводити панахиди по померлих від голоду українцях недоцільно". Важко сказати, що спільного має така позиція з Христовим вченням... Читайте заяву Об’єднання українців Росії


З А Я В А
ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ РОСІЇ ТА
ФЕДЕРАЛЬНОЇ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ
АВТОНОМІЇ УКРАЇНЦІВ РОСІЇУ 2008 році за ініціативою Світового Конґресу Українців з нагоди 75-річчя Голодомору 1932-33 років українці цілого світу проводять акцію «Незгасима свічка». Маршрут «Незгасимої свічки» прямує крізь всі континенти, через країни, де живуть українці, всюди вона є символом вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору, символом скорботи, символом недопущення такої трагедії у майбутньому.
8 жовтня «Незгасима свічка» з Казахстану прийшла в Росію, де українці складають одну із найчисельніших груп населення, де ще лишилися живі свідки Голодомору.
Об’єднання українців Росії, Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, регіональні українські організації заздалегідь провели велику організаційну та змістовну роботу з підготовки траурних заходів, вечорів-реквіємів, скорботної ходи, поминальних богослужінь тощо. Всі ці заходи не мали ніякого політичного забарвлення, а ставили метою лише одне – вшанувати пам’ять мільйонів українців та людей інших національностей, які стали заручниками злочинного сталінського режиму.
На жаль, органи влади стали на шлях фактичної заборони під різними приводами проведення культурно-просвітницьких та релігійно-духовних траурних заходів, тиску на українські громади та їхніх керівників.
Як письмово заявив один високопоставлений російський чиновник, «нельзя исключать, что украинцы могут попытаться использовать акцию «Неугасимая свеча» в своих националистических интересах, говоря «голодомор», а подразумевая «геноцид». Висловлюємо подив, що в країні, яка хоче бути демократичною, ставиться під сумнів право громадян висловлювати точку зору на події минулого, яка відрізняється від офіційної.
Прикро також, що Російська православна церква в інших містах (крім Москви) відмовилася від проведення поминальних богослужінь, які «считаются нецелесообразными, весь СССР страдал» (з листа архиєпископа Уфимського і Стерлітамакського Никона).
Незважаючи на перепони, українські організації Москви та Санкт-Петербургу провели великі вечори пам’яті жертв Голодомору, разом з українцями світу приєднались до цієї символічної акції.
Об’єднання українців Росії та Федеральна національно-культурна автономія українців Росії висловлюють жаль і нерозуміння з приводу дій російської влади, які практично унеможливили проведення українськими організаціями в регіонах Росії загальнолюдської гуманітарної акції «Незгасима свічка».

Правління Об’єднання українців Росії
Правління Федеральної національно-культурної автономії українців Росії

м. Москва, 17 жовтня 2008 р.

Відповіді

 • 2008.10.19 | один_козак

  Не забутися роздрукувати...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2008.10.19 | alfy

  Re: "РПЦ жжот" - проводити поминальні Богослужіння недоцільно

  В заяві вказано: "Всі ці заходи не мали ніякого політичного забарвлення". Ну-ну, подивилися б вони, як зганяли на акцію київських школярів (ніби вже й немає кому потримати свічки). А це свідчить про те, що така акція -це черговий PR хід Ющенка та його команди. А якщо так, то - це знущання над тими мільйонами жертв, які ніхто не заперечує. Тому й РПЦ не йде на провокації. А якщо хтось подасть поминальну записочку, то хто ж йому в цьому відмовить? Для цього непотрібно ніякого галасу, заяв чи звернень сумнівних об'єднань. Просто подати записочку за невинно убієнних та замучених і все.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.19 | simsimopen

   Re: "РПЦ жжот" - проводити поминальні Богослужіння недоцільно

   Якщо пам'ять про невинних жертв голодомору (а панахида - це таки пам'ять) вважається провокацією то ваша мораль - смердюча гнойова яма. Як і тих попів.
  • 2008.10.19 | один_козак

   Ага. Тіки тихо-тихо. Так, як в СССР навчали про Голодомор -

   мовчки. Чекісти - дуже скромні люди.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".