МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вшанували пам’ять героїв

10/19/2008 | Andrij Sydor
У неділю 19 жовтня українська громада Кентшина (північна Польща) урочисто відзначила свято Покрови - День українського козацтва та виникнення УПА. Після Богослужіння в приміщенні греко-католицької церкви відбувся концерт. Його відкрили - голова Спілки українських політичних в’язнів та репресованих Андрій Дрозд та заступник голови ОУП Богдан Гбур – організатори торжества.

На урочистість прибули колишні політв’язні та воїни УПА, в тому числі заступник голови Спілки політв’язнів Іван Купич. Присутній був також заступник голови ольштинського відділу ОУП Збігнєв Гомза. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять усіх, які загинули в боротьбі за вільну Україну. Згодом запрошені гості отримали квіти з рук українських дітей.

Ліда Лойко ознайомила присутніх з історією визвольних змагань українського народу, підкреслюючи значну роль УПА в боротьбі з гітлерівськими та московсько-більшовицькими окупантами під час ІІ світової війни.

Потім почалася артистична частина концерту. У ній, з патріотичною поезією та піснями, виступили діти з пункту навчання української мови, який веде згадана вже Ліда Лойко. Опісля з рядом козацьких, стрілецьких та повстанських пісень виступив кентшинський церковний хор під керівництвом Євгена Огородника і в музичному супроводі Ольги Гбур Національний гімн України завершив святкування.Андрій Сидор


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".