МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Литвицький пропонує розігнати Раду НБУ (/)

10/22/2008 | observеr
Раду НБУ запідозрили у лояльності до експортерів


Діяльність Ради Національного банку України (НБУ) упереджена і заполітизована, що дає підстави для ліквідації.

Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

"Потрібно внести зміни до закону (про НБУ): Рада Нацбанку повинна бути ліквідована. Вона просто є структурою, що захищає інтереси експортного капіталу, і усе більше займається політикою", - сказав він агентству "Інтерфакс Україна" у вівторок.

За його словами, висновок про необхідність такого кроку дозволяє зробити аналіз діяльності цього органа.

"Така Рада Нацбанку не потрібна. Це політичний орган й орган, що займається лобіюванням інтересів великих експортерів", - сказав Литвицький.

Як повідомлялося, у червні 2008 року про доцільність ліквідації Ради НБУ заявив екс-голова Ради Нацбанку, керівник наукових програм Інституту стратегічних оцінок Анатолій Гальчинський.

За його словами, Рада є малоефективною інституцією, формується, виходячи з політичних розумінь, не несе ніякої відповідальності за свої рішення, а в більшості країн світу центральні банки позбавлені подібних структур.

Відповідно до діючого закону про Нацбанк, Рада НБУ є керівним органом центрального банку поряд з правлінням. Рада НБУ може надавати рекомендації правлінню, а також застосовувати відкладене вето на рішення правління. У випадку, коли Рада НБУ застосовує таке вето, рішення правління може набрати сили лише при його підтвердженні 2/3 членів правління.

Навесні поточного року відкладене вето було накладено на рішення правління про зміцнення офіційного курсу гривні до 4,85 грн./дол. з 5,05 грн./дол. (на якому він утримувався з квітня 2005 року), однак правління НБУ перебороло вето Ради і підтвердило своє попереднє рішення.

http://www.epravda.com.ua/news/48fdcaed7a92a/

Відповіді

 • 2008.10.22 | Englishman

  Re: Литвицький пропонує розігнати Раду НБУ (/)

  цікаво слухати обвинувачення в прихильності ради до експортерів у період, коли поточний рахунок країни погіршився до критичної межі...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.22 | Адвокат ...

   А що тутки цікавого? Все відомо наперід. Касамольци, бля!

   Нема в держави грошей? Нічьо! Позичимо. А на позичені накупимо м'ясця, що му вже минуло пів століття в обід. Зато,-- "па дєшовкє". Частину віддамо "сірим та вбогим", частину "талкньом на базарє па ріночьной ценє". НТТМ'івське минуле згадаємо. А коли справа дійде борги повертать, перекредитуємо сь, а нє,-- чкурнемо куда подалі... Намана!
  • 2008.10.30 | Михайло Свистович

   Що-що там хоче цей бездарний партєйний стукач?

   Englishman пише:
   > цікаво слухати обвинувачення в прихильності ради до експортерів у період, коли поточний рахунок країни погіршився до критичної межі...

   Цей колишній викладач Литвицький мого факультету, який слабо розбирався в економіці, зате відряджався партією для дискусій з антирадянськими елементами. Він був закріплений за "Громадою" (це ще коли руху навіть у проекті не було) і там діставав всіх своєю демагогією, не даючи нормально людям поговорити (зібрання були для всіх відкриті).
   Колись він на лекції мав намалюватти якийсь графік, але не зміг і, побачивши, що моя дружина, яка сиділа на першій парті, його намалювала, почав косити оком та малювати графік частинами, ніби випадково відволікаючись на щось (щоб мати змогу непомітно підійти і піддивтись). Але моя дружина намалювала графік неправильно :) І Литвицький йоготак само неправильно перемалював на дошку :)
   Почавши працювати у банківській сфері, я потрапив на семінар, які читали фахівці з НБУ. За це банками платилися чималі гроші. Як же я здивувався, коли побачив там Литвицького (тоді я гадав, що в НБУ таких не беруть). Він був першим і дві години ніс рідкісну словесну муйню рівня першого курсу. Всі не могли дочекатись,Ю коли він скаже щось прикладне та корисне, а не загальні фрази. До того ж пристрасть до спічів та гарних фраз на партзборах у сукупності зі слабкими знаннями зіграли з ним злий жарт. Очевидно, свій спіч він готував, консультуючись у фахівців, але, не розбираючись у банківській сфері, сприймав усе на слух специфічно. Наприклад, коли мова йшла про маржу під час купівлі-продажу іноземною валюти, Литвицький заявив: "Мы не будем заниматься замораживанием моржей". Тобто, консультант йому сказав, що маржу обмежувати недоцільно (тоді переважала така точка зору), а він почув по-своєму, бо не знав такого слова як "маржа" :) Всі лектори здавали потім свої виступи у друкованому вигляді, і їх множили, щоб усім слухачам роздати, і там було надруковано так само, як він і казав :) Ми ледь дочекалися, коли дійшла черга до дійсно банківських фахівців (заступників голови, начальників управлінь та відділів), і ті вже багато чого розповіли корисного та конкретного.
   Зараз Литвицький вже надрочився і таких ляпів не припускається, але щодо його фахового рівня, то, як кажуть в народі, "якщо нема - в аптеці не купиш" :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.30 | 123

    Пєсєц. Уявіть рівень Стельмаха

    Якщо керівник групи його радників - такий хвахівець.

    Борці з кризою, йо-майо...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.04 | Михайло Свистович

     Рівень Стельмаха тут ні до чого. Його взяв Ющенко.

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.11.04 | 123

      Голова НБУ ні до чого? Керівник групи радників

      голови НБУ кретин - а той, кому він радить, ні до чого? Це як?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.05 | Михайло Свистович

       Повторюю: Стельмаху цей радник дістався у спадок від Ющенка

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.11.05 | 123

        Це ніяк не спростовує висновок про компетенцію тих, кому він

        радить. Включно з Ющенком і Стельмахом.

        Це просто ганьба - мати таких керівників груп радників.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.06 | Михайло Свистович

         Re: Це ніяк не спростовує висновок про компетенцію тих, кому він

         123 пише:
         > радить. Включно з Ющенком і Стельмахом.

         Але першопричина - Ющенко

         >
         > Це просто ганьба - мати таких керівників груп радників.

         Компетенція Стельмаха досить висока. Боюсь, що вища за компетенцію Ющенка.
        • 2008.11.06 | 123

         перепрошую, мав на увазі компетентність звісно

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2008.11.06 | Михайло Свистович

          я теж Re: перепрошую, мав на увазі компетентність звісно

 • 2008.11.05 | Sean

  Раду - можна. НБУ - не вартоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".