МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пробити блок

10/24/2008 | Олександр Северин
21-го жовтня цього року, достатньо намилувавшись на БЮТівські блокувальні хороводи навколо трибуни і президії Верховної Ради та на їхні розвеселі народнодепутатські ігрища з барикадуванням дверей принагідними меблями, я звернувся до міліції.

Не те щоб я хотів був перебити білосердечним світочам парламентаризму кайф від тієї забавки (мабуть другої за інтелектуальністю після перетягування канату) лише з власної злостивости та нелюбови до ідей тимошенківського "солідаризму", нічого подібного. Не заперечував би, якби вони замість того курили травку, пили пиво чи танцювали гопака де-інде, навіть щиро "за". Але, бачте, є Конституція України, є який-не який Регламент (самі прийняли - їжте), є Закон "Про статус народного депутата України" і ніде в них нема ані півслова про право громадянина з мандатом зривати роботу законодавчого органу. У тому числі – шляхом розташування на шляху спікера власного ясновельможного тіла чи то предмету кшталту "крісло депутатське, 1 шт".

Натомість є ст.19 Конституції України про обов'язок ВРУ та всіх-всіх-всіх "державців" діяти винятково за Конституцією і законом.

Натомість є (ст.79 Конституції України) присяга депутата, виголошуючи яку, нардеп зобов'язується "додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників".

Натомість, врешті, є така мабуть незле знайома багатьом нардепам штука, як Кримінальний кодекс.

А права блокувати – нема. Уявіть собі! Прогавили законодавці. Упс.

До речі, нічого особистого щодо сонцесяйної Юлії Володимирівни та її вірних хатамото (щоправда, більше схожих на задовбаних щоденними суботніками комсомольців).

У 2006-му я в аналогічній ситуації подіставав питаннями "якого дідька?" керівництво регіоналів і вдостоївся відповіді (№06-1/186 від 09.10.061) нині покійного Євгена Кушнарьова, в якому той популярно, яко відсталому, пояснив мені, що: "діюче законодавство не містить норм, які б забороняли народним депутатам України відстоювати свої права та інтереси виборців шляхом недопущення до трибуни та до президії ВРУ народних депутатів інших фракцій при ігноруванні і порушенні останніми норм чинного законодавства та Конституції України". Там саме пан Кушнарьов шляхетно пропонував подати до суду. Я не встиг, каюся. De mortuis aut bene aut nihil.
А у квітні цього року вдалося домогтися постанови нині покійного2 Окружного адміністративного суду м.Києва, котрою визнано неправомірною відмову Генеральної прокуратури розглянути мою заяву про злочин (блокування Ради регіоналами) і зобов'язано ГПУ таки визначитися з наявністю чи відсутністю криміналу. Втім, прокурори очікувано написали "довгограючу" апеляцію.

Отже, звертаючись до МВС (http://maidanua.org/static/news/2007/1224590245.html ), я вимагав: "дати належну правову оцінку зазначеним діям групи осіб, а також вжити належних заходів для припинення цих протиправних дій та унеможливлення подібного у майбутньому". За Законом України "Про звернення громадян" на письмову відповідь міліціянти мають календарний місяць.
Проте вже 23.10.08 на пошту "Майдану" прилетів "Лист Олександру Северину" від Департаменту зв'язків з громадськістю та міжнародної діяльности МВС України, отакий (авторське виділення збережено):

Інтернет-видання «Майдан»
Олександру Северину

Шановний пане Олександре!

У Міністерстві внутрішніх справ України розглянуто Ваше звернення до МВС України під назвою «Припинити «блокування» Ради має міліція», опубліковане на Інтернет-сайті «Майдан» де йшлося про блокування трибуни та президії парламенту групою народних депутатів та висловлювалось прохання дати правову оцінку, діям народних депутатів та вжити належних заходів для припинення цих, на Вашу думку, протиправних дій.
Повідомляємо, що відповідно до статті 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України. Народним депутатам гарантується депутатська недоторканність. Вони не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Народні депутати України, як гласить стаття 80 Основного Закону, не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.
А що стосується реагування міліції на порушення порядку під час роботи парламенту, то відповідно до статті 9 Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» охорона будинків, де працює Верховна Рада України, покладається виключно на Управління державної охорони України. Міліція ж діє в межах та відповідно до Закону України «Про міліцію», а саме забезпечує охорону громадського порядку на вулиці. Виходячи з повноважень, які покладені на Верховну Раду та Управління державної охорони, працівники органів внутрішніх справ не мають права заходити в приміщення парламенту та вживати будь-яких заходів. Лише у випадку скоєння злочину міліція вправі втрутитись, але тільки за згодою та викликом працівників Управління державної охорони.
Дякуємо Вам за громадянську небайдужість, виявлену щодо ситуації, яка склалася в суспільстві, та запевняємо, що міліція продовжує належно забезпечувати охорону громадського порядку в межах, визначених законодавством України.

ДЗГтаМД МВС України.


З цього небуденного приводу я уповноважую себе заявити наступне:

1. Депутатська недоторканність не має жодного стосунку до можливости і необхідности припинення правопорушення, скоюваного щасливим носієм цього статусу. Протилежне припущення є абсурдним – тоді міліція мала б пасивно спостерігати за скоєнням нардепами, скажімо, групового згвалтування (до речі, не кажіть що це засадничо неможливо – вони вже давно тренуються на Конституції).

2. У Законі України "Про міліцію" №565-XII від 20.12.90 мені не вдалося знайти положення, яке обмежувало б сферу компетенції органів МВС саме "вулицею", залишаючи осторонь, наприклад, темні підворотні, запісяні під'їзди та кримінально залляті крівцею квартири тощо. Рівно як і не відшукав заборону працівникам міліції входити під "верховне" склепіння на Грушевського. Перепрошую, а якщо там якийсь алярм чи то калявур – наприклад якщо не у якогось там Яценюка якусь там картку поцуплять, а у, не дай Боже, регіонала Лук'янова годинника стирять...
Можливо, втім, що я погано шукав.

3. Але ОК, у принципі я розумію ДЗГтаМД МВС України. По-перше, вони все ж таки мають рацію, апелюючи до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" №169/98-ВР від 04.03.98, який стверджує, що:
- Державна охорона органів державної влади України та посадових осіб (далі - державна охорона) - це система організаційно-правових, режимних, оперативно-розшукових, інженерно-технічних та інших заходів, які здійснюються спеціально уповноваженими державними органами з метою забезпечення нормального функціонування органів державної влади України, безпеки посадових осіб та об'єктів, визначених цим Законом (ст.1);
- Державна охорона здійснюється щодо будинків, де [працює] Верховна Рада України... (ст.9);
- Державна охорона здійснюється Управлінням державної охорони України. Міністерство внутрішніх справ України,...інші центральні органи виконавчої влади України, Служба безпеки України в межах своєї компетенції та у взаємодії з Управлінням державної охорони України беруть участь у здійсненні державної охорони (ст.10).
По-друге, я їх розумію "політично". Міністр є міністр. Така доля.

4. Тому – таке:
http://maidanua.org/static/news/2007/1224830391.html

І мені залишається сподіватися, що невдовзі міліція втрутиться "за згодою та викликом працівників Управління державної охорони", а також навзаєм подякувати ДЗГтаМД МВС України за аргументацію мого звернення до УДО та "за громадянську небайдужість, виявлену щодо ситуації, яка склалася в суспільстві".

Чесно кажучи, у цій ситуації мені небагато різниці, хто розблокує Раду і назавжди відіб'є бажання надалі її блокувати – МВС, УДО, "Альфа", суд, танкова бригада чи то Повстанська армія. Якщо те шоу має тривати, то хай воно собі триває саме на правах шоу, у спеціально пристосованих для того місцях. Віддайте нам парламент.

Олександр Северин

***
Примітки:1Враховуючи страшенну раритетність артефакту, продам хіба на аукціонних засадах.
2Див.Указ Президента України №922/2008 від 13.10.08
http://www.president.gov.ua/documents/8435.html

Відповіді

 • 2008.10.24 | Микола Гудкович

  Дуже добре!


  Ви добряче гатите в цю скелю, Шоне!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.24 | Sean

   Дякую

   я вмію бути дуже нудно-наполегливим. Вони навіть не уявляють, наскільки ;)

   Якщо серйозно, то нмд треба створювати в суспільстві атмосферу нетерпимости до таких (і подібних і інших) бешкетів. Демократія може бути лише процедурною. Крок вліво-вправо державців від процедури - вогонь!

   "Коли тебе хочуть взути,
   Тоді ти мусиш стріляти"
   © Москалець-Морозов
 • 2008.10.24 | Kohoutek

  Привыкли руки к доброму труду © (л)

  http://korrespondent.net/ukraine/politics/625018
  Фракция БЮТ уже четвертый день подряд блокирует работу Верховной Рады. Несмотря на принятую повестку дня, бютовцы начали блокаду еще до начала заседания.

  Ю-ля! Ю-ля!! ЮУУЛЯААА!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.24 | BIO

   Прямой наводкой по желудкам

   Управління Справами ВР (розпорядження):
   Ввести в бухфеті ВР ленінградську норму відпуску продпайків згідно
   оновленого на харчобазі 41/42 обр. ретроасортименту їжи для
   особливо блокуючих та перекрити альтернативні шлункошляхопроводи
   до остаточної перемоги війск Державної Дістрофії на головному напряму.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.24 | BIO

    Прямое попадание - дредноут таки замочен.

    Рада прекратила работу над стулом БЮТа т.к Хтось всра и разблокировал
    трибуну.

    Тут же 368 нардепов проголосовали за предложение спикера Яценюка
    сделать следующую неделю пленэрной, после чего разошлись по
    продсхронам наедать престиж до реконструкции блокадного вторника.


    "ОБКОМ"

    24 Октября 2008 13:08
 • 2008.10.24 | Kohoutek

  Цирк зажигает огни © (л)

  http://korrespondent.net/ukraine/politics/625136
  БЮТ заблокировал систему Рада фольгой, скрепками и монетками
 • 2008.10.26 | 100%

  я уповноважую себе (c) Олександр Северин

  Не дай Бог!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.26 | Sean

   Навпаки

   > 100% пише:
   > Не дай Бог!

   Бог вже дав це мені. І Вам, якщо Вам він цього ще не дав, зичу, як людині і громадянину - того самого :)

   О.С.
 • 2008.10.26 | Мартинюк

  А чи мають право громадяни заблокувати депутатів?

  Аби ті не могли попасти в Раду і блокувати президію?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2008.10.26 | Pavlo Z.

  +5!!! п.Олександре, респект за клепку і дію!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.27 | Sean

   дякую

 • 2008.10.27 | Арій.

  Сашко, мо" хай вони собі блокують?

  Бо до чим більшого безглуздя вони доведуть саму ідею демо-ліберастії, то тим краще.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.27 | 100%

   Уявіть собі

   Ви найняли охоронця для свого тіла, а він ніяк не реагує, коли Вам плюють в пику. Тікьки коли в неї дають. Говорить - "Все законно, не маю права вмішуватись". Нафіга Вам такий охоронець ?
   А нафіга мені такий мій представник, який не може захищати мої інтереси будь-якими доступними засобами ? Я буду обирати собі тільки таких і давати такий наказю Ви ж можете діяти як інтелигент в анекдоті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".