МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МЗС України: Росія використовує тиск і шантаж

10/24/2008 | Майдан-ІНФОРМ
24 жовтня 2008

23 жовтня ц.р. орган Генеральної Асамблеї ООН – Генеральний комітет - після гострих дебатів відклав прийняття рекомендації про включення до порядку денного нинішньої сесії Генеральної Асамблеї ООН питання про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Російська Федерація, використовуючи важелі впливу постійного члена Ради Безпеки ООН, шляхом відвертого тиску і шантажу намагається позбавити державу-члена ООН права поставити важливе для неї питання на порядок денний ООН - найбільш представницької всесвітньої організації. Такі дії суперечать букві і духу Статуту ООН, а також правилам процедури Генеральної Асамблеї.

Неконструктивна позиція Російської Федерації йде всупереч підходам світової спільноти в оцінках природи Голодомору. Це відображено, зокрема, в одностайно ухваленій 23 жовтня 2008 року Європейським парламентом Резолюції про вшанування трагедії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Цією Резолюцією Голодомор визнано „жахливим злочином проти українського народу” та „злочином проти людства”. У документі Європарламенту також висловлено співчуття українському народові, який постраждав від Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.


Робота з включення питання щодо Голодомору 1932-1933 рр. в Україні до порядку денного Генеральної Асамблеї ООН триває.

прес-служба МЗС України

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.10.24 | Кременчук

    Re: МЗС України: Росія використовує тиск і шантаж

    Того й треба було чекати. Важливо додати факт знищення украинцив в т. з. Росийський Федерации.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".