МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Опалювальний сезон зірвано. Мери вважають винною Тимошенко

10/24/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Асоціація міст України і общин виступила із заявою, в якій провина за зрив опалювального сезону покладається на Кабінет Міністрів.

Безпосереднім приводом для заяви сталі слова глави правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини: "Відповідальність за відсутність тепла в будинках сьогодні несуть виключно мери міст і голови держадміністрацій". На думку Асоціації, ця заява - тільки спроба перекласти відповідальність за кризову ситуацію, що склалася, з органів державної влади на місцеве самоврядування.

Асоціація відзначає, що саме Кабмін допустив існування різниці між високими цінами на газ і низькими тарифами, що діють у Києві і регіонах. Також уряд не виконав своїх зобов'язань щодо компенсації збитків міських енергетичних компаній, спричинених цією різницею.

Представники міст вимагають надати їм ліміти на постачання газу, щоб можна було, нарешті, почати опалювальний сезон, і компенсувати витрати міськбюджетів, викликані зростанням цін на енергоресурси, як це й передбачено Бюджетним кодексом.

На сьогодні компанія "Нафтогаз" відмовляється надавати ліміти на постачання газу містам, що мають заборгованості за попередніми постачаннями, і домогтися відновлення газопостачання вдалося поки що тільки мерові Києва Леоніду Черновецькому, пише "Газета по-київськи".


Джерело:УНІАН

поставив:sean

Відповіді

 • 2008.10.24 | Рута

  Re: Опалювальний сезон зірвано. Мери вважають винною Тимошенко

  Так то і є: БЮТ винен в тому що була повінь у Крпатах. БЮТ винен що розпродано-приватизовано ОБЛЕНЕРГО . А тепер винен в тому що українці мерзнуть по хатах. Но і саме головне БЮТ винен що Кучми ,,синок" і його придупні ще не в тюрмах і що ще живі.
 • 2008.10.25 | GreyWraith

  Тоді навіщо такі мери потрібні?

  Раз ці мери ні за що відповідати не бажають. :)

  Який би уряд не був, але він за мерів мерську роботу робити не повинен...
 • 2008.10.25 | ViKiNg

  Re: Опалювальний сезон зірвано. Мери вважають винною Тимошенко

  В мене досі не працює опалення, я не знаю що й казати, такого в мене ще небуло, надворі 25.10, а гріємося дуйкою. Дякую Юля за турботу про народ, якщо ти нас не грієш, прийдеться шукати іншу прем.єрку.
 • 2008.10.31 | Михайло Свистович

  Щось тут не все однозначно з тією провиною

  Бо в одних містах опалення є, а в інших немає. В одних опалювальний сезлн почався раніше, а в інших і досі немає. Чому в Луцьку, де рівень безробіття один з найвищих серед обласних центрів, а зарплати - одні з найнижчих (податок з доходів громадян є головним джерелом міських бюджетів), опалювальний сезон розпочався 16 жовтня. При цьому мер там вийшов з БЮТу, і БЮТ не знає, як би то його з"їсти. Тобто сприяння з боку Юлі немає жодного, скоріше навпаки (до речі, цей мер, як і деякі інші успішні мери, позитивно оцінював діяльність М. Свистович на посаді мера Ірпеня, на відміну від заступника голови цієї асоціації, який щодо діяльності не висловлювався, але ніс фігню щодо легітимності приходу до влади, маючи виключно брехливу словесну інформацію від бондарів, що свідчить про його адекватність). Є опалення і в інших містах, а от в Ірпені, де мер не з"являється на роботу й підписує документи у казіно в Києві о 23.00, де профільний заступник у відпустці під час опалювального сезону, де керуючого справами виконкому нема, де ЖЕК досі не перевірив готовність мереж до зими, а найбільша котельня стоїть напіврозвалена з літа, звичайно, винна Юля. Може і Юля, але хіба що в тому, що її депутати тут становлять більшість, але досі ні сесії позачергової з цього питання не скликали, ні інших дій не проводять.

  Але те, що лажа є у багатьох містах, говорить про те, що виключно на мерів провину покладати не можна. Треба розбиратися.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > Асоціація відзначає, що саме Кабмін допустив існування різниці між високими цінами на газ і низькими тарифами, що діють у Києві і регіонах.

  Дуже хотілося б розшифровку цього твердження. Бо тарифи встановлюють місцеві комунальні підприємства, а затверджують їх виконкоми місцевих рад. При цьому ради можуть скасувати таке затвердження.

  >
  > Також уряд не виконав своїх зобов'язань щодо компенсації збитків міських енергетичних компаній, спричинених цією різницею.

  Я вперше чую про такі зобов"язання і був би вдячним, аби хтось дав на них лінк. Можливо Юля в припадку популізму і сказала десь, що компенсує різницю, аби тільки тарифи не підвищували, а мери й раді старатися, бо теж популісти. От тільки тарифи у тому ж Луцьку нічим не відрізняються від тарифів в холодних містах, але в Луцьку та інших тепло є, а ще в інших - немає. Можливо, мери під шумок виборів вирішили зекономити бюджет та сподіваються, що Юля змушена буде їм компенсувати різницю між низькими популістичними тарифами та витратами, але то вже трохи гнилувате виправдання.

  В мене склалося таке враження, що саме в цьому причина після виступу успішного мера Славутича Удовиченка (він теж, до речі, позитивно ставиться до М. Свистович), який розаовідав по телевізхору, що уряд не додав місту дотацій на якісь інші потреби, то чому ми повинні платити за газ. Але ж так було і раніще, і за газ платили зі своїх бюджетів. І половину свого робочого часу моя жінка витрачала саме на те, щоб нам не відключили газ (і не було при ній таких проблем, як вперше не збільшилась й заборгованість). А тут виглядає, що частина мерів та уряд вирішили погратися, хто перший не витримає й дасть свої гроші, а страждають люди. А ще є інші причини (приватизація комунальних підприємств з погано виписаною угодою, як в Києві, в результаті чого нові власники не опалюють в борг), які також вирішили звалити на потребуючий рейтингу уряд замість того, щоб закрити питання власними силами, як це було в минулі роки.

  >
  > Представники міст вимагають надати їм ліміти на постачання газу, щоб можна було, нарешті, почати опалювальний сезон, і компенсувати витрати міськбюджетів, викликані зростанням цін на енергоресурси, як це й передбачено Бюджетним кодексом.

  Хочу розшифровки, бо не розумію, що заважає підвищити тарифи, як це робилося завжди, коли зростали ціни на газ. І чого у 2006 році, коли ці ціни дійсно страшенно зросли, не було такої проблеми.

  >
  > На сьогодні компанія "Нафтогаз" відмовляється надавати ліміти на постачання газу містам, що мають заборгованості за попередніми постачаннями

  Теж якось обтічно. За скільки років мається на увазі попереднє постачання?

  Коротше, щось тут не теє з обох сторін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".