МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Антікрізнікі" (/)

10/25/2008 | Shooter
http://www.dt.ua/1000/1550/64489/

якщо не можна взяти в населення, то можна й треба — з інших джерел. Насамперед — у боржників. Цими джерелами визначено — тримайтеся міцніше! — «Нафтогаз України», місцеві бюджети, «Укрнафта» й «Укргаз-Енерго» (котрі заборгували дивіденди за 2007 рік), а також Фонд держмайна України, який не подужав і 5% річного плану надходжень від приватизації.

Маніпуляції почалися з приватизації. У ст. 22 річний план надходжень за цією статтею зменшили з 8,6 до 3,2 млрд. грн., що прийнятно, але тільки теоретично, не за нинішніх умов. Однак не поспішаймо радіти: до проекту внесено нову статтю 84-1, відповідно до якої всі надпланові (тобто понад 3,2 млрд. грн.) приватизаційні гроші спрямовуються до Стабілізаційного фонду на «інвестування економічних проектів та подолання наслідків фінансової кризи».

Більш цинічного способу виконання розпорядження РНБОУ годі й придумати. Вимагали, Вікторе Андрійовичу, стабфонд? Розпишіться, отримайте.

Скільки грошей надійде в цей фонд, угадайте з двох разів?! Отака в нас буде і стабілізація.

Навряд чи допоможе й така дивовижна норма, як пеня в розмірі 200% річної облікової ставки НБУ від суми недоплати за кожен день прострочення з перерахуванням коштів у бюджет, яка, за задумом розробників бюджетних змін, стягуватиметься з Фонду держмайна України. Якщо так і далі піде, незабаром ФДМ буде винен скарбниці вже не 3,2, а 4 чи 5 млрд. приватизаційних грошей (разом із пенею)... Дух захоплює! Думаю, а чи не простіше пустити з молотка саму будівлю ФДМ — через непотрібність цієї організації. Дивись, і жива копійка в бюджет капне.

Друге джерело не менш лукаве. Уряд вдає, що має намір отримати від НАК «Нафтогаз України» 1,58 млрд.
грн. ПДВ за імпортний газ, поставлений у країну ще в першому півріччі 2006 року. Щоправда, в юридичній службі НАК переконані, що ніхто нікому вже не винен: питання закрито ще навесні, постановою Кабміну №421 від 25 квітня ц.р. Напевно, урядові знадобилася якась бюджетна проводка, щоб узаконити проведений залік. Але причому тоді тут подолання кризи, пошук коштів на стабілізацію й інші «ласощі» сьогодення?

Відповіді

  • 2008.10.25 | ViKiNg

    Re: "Антікрізнікі" (/)

    Я называю Юлькину программу рограммой затягивания веревки на шее украинского народа. С чем это связано? Кабинет Министров хочет взять на себя огромное количество функций. Во-первых, устанавливать все социальные выплаты, которые базируются на показателе прожиточного минимума, самостоятельно, без решения Верховной Рады и без бюджетного процесса. Это означает, что Кабинет Министров сам будет решать, как жить населению, и что правительство не интересует нормальный законодательный процесс и мнение Верховной Рады.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".