МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Порошенко: Влада знищила довіру до банків за 2-3 місяці

10/26/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Довіра до банків України підірвана непрофесійними діями влади, і затягування з відміною мораторію на дострокове вилучення депозитів може посилити ситуацію, вважає глава Ради Нацбанку Петро Порошенко.

"Знищили цю довіру непрофесійними діями влади за 2-3 місяці... Захід щодо заморожування депозитів не може бути тривалим", - сказав він в ефірі телеканалу "Україна", пише Українська правда.

За його даними, в жовтні відтік депозитів з банківської системи склав 20 млрд грн. "Лише з початку жовтня 20 млрд грн вилучено з банківської системи, тому що людей налякали", - пояснив він.

Глава Ради НБУ підкреслив, що для поліпшення ситуації потрібні рішучі дії: доцільно підвищити гарантії по внесках у банках, обмежити імпорт на один рік, залучити кредит від Міжнародного валютного фонду.

Крім того, за його словами, необхідно встановити державний контроль над Промінвестбанком: для цієї мети з держбюджету доцільно виділити 1 млрд грн і підтримати його кредитами рефінансування Нацбанку.

Щодо курсової ситуації, Порошенко відзначив, що підтримка національної валюти виключно за рахунок продажу валютних резервів несе істотні загрози. "Ми не можемо курс тримати виключно золотовалютними резервами", - підкреслив він.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

 • 2008.10.26 | Кременчук

  Re: Порошенко: Влада знищила довіру до банків за 2-3 місяці

  Соромно за безладдя и безпораднисть. Нови выбори, з кого и з чого? Наведь лад з тими партиями-блоками, що е. Хиба це партии? Хоч би досвид инших вивчили. И того немае. Жодного перспективного проекту.
 • 2008.10.26 | 100%

  Порошенко вмиває руки, що некрали

 • 2008.10.26 | Englishman

  ще один популіст?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Довіра до банків України підірвана непрофесійними діями влади, і затягування з відміною мораторію на дострокове вилучення депозитів може посилити ситуацію, вважає глава Ради Нацбанку Петро Порошенко.
  >
  > "Знищили цю довіру непрофесійними діями влади за 2-3 місяці... Захід щодо заморожування депозитів не може бути тривалим", - сказав він в ефірі телеканалу "Україна", пише Українська правда.
  >
  > За його даними, в жовтні відтік депозитів з банківської системи склав 20 млрд грн. "Лише з початку жовтня 20 млрд грн вилучено з банківської системи, тому що людей налякали", - пояснив він.

  ну і де логіка? основний відтік вкладів стався до введеня мораторію. І що він очікує побачити, якщо мораторій, за його наполяганням, зараз відмінять?


  > Глава Ради НБУ підкреслив, що для поліпшення ситуації потрібні рішучі дії: доцільно підвищити гарантії по внесках у банках, обмежити імпорт на один рік, залучити кредит від Міжнародного валютного фонду.

  нагадаю, що Порошенко нещодавно казав, що "98% вкладів покриваються нинішньою гарантією вкладів, а отже, боятися за банківську систему нічого". Плюс він прекрасно розуміє, що держава гарантувати вклади у випадку масового відтоку депозитів не зможе, а отже ЄДИНИЙ спосіб врятувати банківську систему (і подавляючу більшість вкладників)- це мораторій. То навіщо він пропонує цю беліберду? Ще один защітнік народа перед виборами піариться?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.26 | Мартинюк

   Мораторій не може бути абсолютним і єдиним засобом.

   Більше того якщо його застосовувати по принципу - "застав дурня молитися", то він може принести очевидні шкоди - наприклад для репутації банків, які більш менш добре тримають удар фінансової кризи.
   Звісно репутація проблемних банків рятується тим що мораторій розпоширюється на всі банки, але чи це варте того.

   Більш ніж потрібно для заспокоєння паніки вказати терміни і критерії відміни цього мораторію - нариклад дозволити бажаючим банкам виходити з цього мораторію з якогось терміну , ранішого ніж півроку. Звісно це викличе певну конкуренцію між банками, але ж як відомо це запорука успіху.
   Проблема мораторію полягає в тому що він лякає потенціних депозитників.

   Окрім того зараз неможливо пройти Києвом і сісти в метро, аби в руки не сунули розпачливі заклики "кредит без гарантії і застави" на суму від 5 000 до 50 000 грн. Це значить вельми сумну річ - "стабілізаційні" заходи заблокувати видачу промислових, торгових і будівельних кредитів, натомсть гроші потекли у сферу банального споживання-проїдання. Це щось не дуже гарне і змушує запідозрити чи не є причиною фінасової хвороби її варварське "лікування".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.27 | BIO

    Re: Мораторій не може бути абсолютним і єдиним засобом.

    Це значить вельми підсумовну річ - ця "антикризова" ейфорія
    покриє Когось ще одним товстеньким шаром шоколаду...

    Подивимось надалі рейтинги Впроста.
  • 2008.10.27 | 123

   Він же не каже - що треба негайно скасуватиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".