МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нефть марки Urals подешевела до 58 долларов за баррель

10/26/2008 | Майдан-ІНФОРМ
После известий о сокращении объемов добычи ОПЕК цены на российскую нефть марки Urals опустилась ниже очередной психологически важной планки в $60 долларов за баррель.

Со вчерашнего дня она торгуется ниже этого уровня (около 58,35 долларов).

Очередное снижение цен потянуло вниз и котировки крупнейших нефтегазовых компаний. Экспорт и внутренние продажи нефти - с учетом нынешнего уровня налогов - уже убыточны, не раз говорили менеджеры российских нефтекомпаний в последние дни.

На лондонской LSE котировки "Газпрома" рухнули на 16,7% (монополия подешевела до 74,9 млрд, это в 4,8 раза ниже майских максимумов), "Роснефть" - 17,05% (30,4 млрд долларов), "Лукойл" - 14% (до 23,4 млрд долларов).

Как отмечает белорусский эксперт Леонид Злотников, вместе с мировыми ценами на нефть в Беларуси упала выручка от продажи продуктов нефтепереработки — одной из основных статей поступления в страну валюты (35% процентов экспортных поставок). Даже ориентировочные прикидки говорят о том, что при снижении цены нефти на треть Беларусь может недосчитаться миллиард долларов.

По экспертным оценкам, критическими ценами, при которых белорусская нефтепереработка оказывается на грани убыточности, в 2008 году являются 76,1 доллара за баррель нефти марки Urals, а в 2009 году — 84,48 доллара. Между тем, уже в пятницу за баррель не давали и 60 долларов. А ведь еще летом цена барреля достигала 140 долларов.

charter97

Відповіді

 • 2008.10.26 | Helge

  Re: Нефть марки Urals подешевела до 58 долларов за баррель

  Oops, I did it again.

  Що ж тепер москалики робитимуть?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.26 | Хвізик

   Re: Нефть марки Urals подешевела до 58 долларов за баррель

   Helge пише:
   > Що ж тепер москалики робитимуть?
   звинувачимуть в усьому америку
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.26 | Адвокат ...

    І жидо-масонів з жидо-банерівцями,-- те ж!!!

   • 2008.10.26 | Мартинюк

    Бапчив по російському бізнес-каналу одного експерта.

    Степан Дейнека, чи щось таке подібне. Він вельми аргументовано, незважаючи на обурення присутніх у студї "экономистов-патриотов" пояснив, що так би мовити технологічно-затратна сладова у ціні нафти з урахуванням розумного прибутку , і не лише російської складає якраз оті 50 долларів, все решта спекулятивні накрутки спричинені тим що нафта стала такби мовити засобом вкладення капіталу, на манір золота чи нерухомості.

    Це було ще у серпні і згаданий Степан , якого ведучий обізвав насильнішим російским експертом по економіці США, пояснив що в умовах фінасової кризи і неможливості миттєво залучати астронімічні суми для спекулятивних операцій з нафтою, приведуть до падіння її ціни приблизно наполовину ( тоді це було близько 120 баксів).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.26 | Адвокат ...

     І ґєта,-- праФФільна! Не може повітря коштувать дорогше за

     капусту, а чи картоплю.
   • 2008.11.12 | GreyWraith

    У даному конкретному випадку США не дуже при справі...

    Просто класичний приклад лускання бульбашки із пустопорожніх грошей. Але тепер адаміністрація Обами, яка не пов'язана тісно із інтересами техаського нафтового лоббі, не буде докладати зусиль для нового надування нафтових цін. Швидше, рятуватиме той же GM із Фордом, щоб не гепнулися...

    P.S. А 1991 рік - дуже багато в чому справді заслуга США. Декілька років вони витратили на таємну дипломатію з метою переконання саудівців обвалити ціни, щоб влаштувати проблеми СРСР. Але глибина і швидкість настання проблем у СРСР перевершили, певно, найрайдужніші сподівання найлютіших антирадянщиків... :)

    І вже тоді віце-президент Буш-батько намагався сепаратно домовитися із саудівцями не валити нафту. За отримав великого втика від Рейгана...
 • 2008.10.26 | zakhar

  Цікаво як довго ціна протримається на рівні менше $60?

  Якщо більше півроку - путінівській вертикалі прийде кінець НМД.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.27 | GreyWraith

   На скільки великі дядьки із США вирішать...

   ... на стільки і протримається. :)

   zakhar пише:
   > Якщо більше півроку - путінівській вертикалі прийде кінець НМД.
   Схоже, американці у серпні вельмі злі на Росію за Грузію були. Якщо вони вирішили, що клієнт до навчання принципово нездатний (наслідки першого уроку ми могли спостерігати у 1991 році...), то вирішать, що горбатого могила виправить. І шкодування з гуманітарною допомогою, поблажками і потураннями, як це було в 90-их, вже не буде.

   Особливо круто, що і "п'ятої колони", наприклад, в Україні, теж не дуже буде. Бо за часи дорогої нафти замість ідейних розвелося повно платних русофілів, що звикли до життя на вельми широку ногу. І коли потік нафтодоларів з Росії всохне, то я не здивуюся, якщо ця публіка стане найлютішими, бо найщирішими русофобами. :)
 • 2008.10.26 | Pavlo

  Скільки там газ вийде за ринковою хформулою ?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.27 | GreyWraith

   А от це ніззя...

   Не ті часи, коли можна собі дозволити рахувати ціну на газ залежно від ціни на нафту. Це було правильно і розумно тоді, коли ціна на нафту зростала, а тепер це - ганебна русофобія. Тепер "Газпром" вважає, шо скільки його прибутки від продажу нафти впали, то він має їх компенсувати прибутками від продажу газу.

   Ви сумніваєтеся? Значить, Ви - русофоб, недорозвинений селюк, що заздрить величі і могутності Росії, та й фашист. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.11.12 | один_козак

    Ги)) "Ганебна русофобія". Влучно!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.12 | GreyWraith

     "Ганебна русофобія" - схоже на "незаконну крадіжку"

     А якщо серйозно, то цікаво, на що Дубина, ведучи переговори розраховує?

     З одного боку, нафта може впасти ще більше, тому, впершись рогом у тезу "ціна на газ залежить від ціни на нафту", є сенс потриматися і зекономити гроші. Хай росіяни умоляють його на колінах підписати якомога швидше...

     А з іншого, і так вже вдвічі дешевша нафта, ніж рівно рік тому. Може, вже росіяни тягнуть час, розраховуючи на солідарність ОПЕК, яка має зменшити квоту і підняти тим самим ціни.

     Не зрозуміло...
 • 2008.11.12 | zakhar

  Цена на нефть марки Brent упала до $59,43 (л)

  http://gazeta.ru/news/lastnews/2008/11/12/n_1294628.shtml
 • 2008.11.12 | BROTHER

  "drill here, drill now" - USA

  http://www.ibdeditorials.com/images/editimg/issues04081208.gif

  "drill here, drill now"

  Цей малюнок (link угорі) говоре про те, а скільки ж нафти скоріше за все є у шельфі США (за версією American Petroleum Institute - API). Подивимось, чи при О'Бамі Штатам треба буде додадково свердлити?

  Так чи ні, а Каліфорния вже будує власні переробні потужності для виробництва етанолу.

  Росіяни в усьому звинувачують Вашингтон, навіть у кризі. Начебто іпотечна криза у США спричинила світовий гаплик. Але, як говорили саудівці ще десь років з два тому, занадто висока ціна на нафту саме й мала б привести до того, що ми зараз спостерігаемо. Решта подій - просто наслідки, і фінансова чи іпотечна складова кризи теж.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".