МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нацбанк гарантує утримання курсу гривні

10/28/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Наявні резерви і очікувана підтримка з боку міжнародних фінансових організацій дозволять Україні уникнути "обвалу" гривні, заявляє голова Ради НБУ П. Порошенко. За тиждень лише іноземні банки надали своїм українським "дочкам" 400 млн доларів.

"Нацбанк робить усе можливе, щоб обвалу гривні не сталося... Ми обвалу не допустимо", - завірив він на прес-конференції в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому Порошенко зазначив, що сума валютних резервів Нацбанку і можливого фінансування з боку МФО формує для України ресурс в обсязі до 50 млрд. дол.: до кінця року Україна може одержати програми фінансування на загальну суму понад 20 млрд. дол.

"Ми маємо достатньо підстав, щоб із упевненістю дивитися в майбутнє", - підкреслив голова Ради НБУ.

Крім того, він зазначив, що валюта продовжує надходити в Україну і без допомоги МФО: тільки за останній тиждень 400 млн. дол. надійшло в країну для нарощування статутних капіталів українських "дочок" іноземних банків.

У зв'язку з цим він підкреслив, що Нацбанк продовжить підтримувати національну валюту своїми інтервенціями і зробить більш прозорим і простим доступ до них для суб'єктів економіки.

"Курс інтервенцій (Нацбанку) буде наближений до ринкового. Ми будемо зменшувати ринковий... Ми гарантуємо, що середньозважений курс буде нижчим, ніж поточний міжбанківський курс", - сказав він про результат, очікуваний від інтервенцій і нормативних змін НБУ.

За його словами, зближення курсу інтервенцій НБУ і ринкових курсів позитивно сприйняте МВФ, який у листопаді буде розглядати питання про надання Україні фінансування на суму 16,5 млрд. дол.

"Непрозора політика трьох курсів, сьогоднішнім нашим рішенням (Ради НБУ), повинна бути припинена. Доступ до ринку і до інтервенцій НБУ з боку суб'єктів господарювання і банків має бути чесним прозорим і більш дешевим", - додав він.

Разом з тим Порошенко підкреслив, що підтримка курсу гривні винятково за рахунок золотовалютних резервів Нацбанку несе істотні загрози: спочатку жовтня НБУ витратив уже близько 10% таких резервів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".