МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про торги на МБВБ. Питання.

10/28/2008 | Jaderko
Нікого особливо не здивую, якщо скажу, що останні тижні постійно заглядаю на торги Міжбанківської Валютної Біржі, аби бачити, що там відбувається з нашим дорогеньким доларом та нашою дорогусенькою гривненькою. Інформацію про торги можна побачити на сайті Ukrdealing (http://www.udinform.com/, інформація в режимі on-line без часової затримки можлива після нескладної реєстрації).

Мене особисто зацікавила кількість лотів-заявок на купівлю продаж валюти. По долару рідко коли ці цифри перевищують 15 заявок. Ось зараз 4 лоти на купівлю долара і 1 лот на його продаж.

І це є вільний ринок валюти? Це більше схоже на лохотрон, в якому декілька чоловік можуть крутити курсами валют як циган сонцем! Я не бачу ніяких проблем організувати перегони по колу одного якогось мільярда постійно підвищуючи або понижуючи курс, таким чином провокуючи паніку серед населення.

Чи в долі Стельмах, мені видається занадто риторичним питанням.

І чи не пора Генеральній Прокуратурі поцікавитися можливими махінаціями на МБВБ і причетності до них п. Стельмаха, а може і ще когось з Наглядової Ради та не тільки?

Можливо я не розумію якусь ключову ІСТИНУ в механіці організації торгів і може б хтось мене надоумив розумним поясненням.

Відповіді

  • 2008.10.28 | Koala

    Це і є лохотрон. Форекс називається. Чули?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.28 | Jaderko

      Ви явно не в темі. Форекс зовсім не те.

      Різниця між Форексом та МБВБ очевидна. Головна різниця в кількості транзакцій на ринках. Оскільки ФОРЕКС обіймає увесь світ, то і кількість транзакцій сягає чи не мільонів щодня.

      А на МБВБ кількість угод за день не перевищує двох-трьох десятків.

      Так от і питання, кому на Міжбанку продають валюту на 50-60 коп. дешевше за ринкову ціну в обмінниках?

      Адже відомо, що Нацбанк покриває не всі заявки, а відтак є непоганий корупційний потенціал. Мені цікаво, хто знає цю механіку?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.28 | Koala

        Я не про біржу. Я про сайт.

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.28 | Jaderko

          Схоже, що сайт видає рельну ситуацію.

      • 2008.10.28 | Koala

        Про нацбанк

        НБ - це неринкова структура в ринковій економіці. Монополіст грошей. І, як усякий монополіст, він може творити що завгодно о області своєї монополії. Біда в тому, що система в нас відкрита, і якщо НБУ буде продавати гроші для зниження курсу кому завгодно, сюди прийде купа трейдерів з-за кордону, які обчистять весь резерв, граючися на різниці реального курсу і курсу НБУ. Тому нацбанк змушений працювати втемну, звісно, створюючи можливість (і, цілком вірогідно, не тільки можливість) для значної корупції. Але вилікувати це можна, тільки зламавши нинішню валютну систему... на що ще жодна країна не наважувалася, як мені відомо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.28 | Jaderko

          Знов не вірно!

          > НБ - це неринкова структура в ринковій економіці. Монополіст грошей. І, як усякий монополіст, він може творити що завгодно о області своєї монополії.
          Не все що завгодно, але багато чого.

          > Біда в тому, що система в нас відкрита, і якщо НБУ буде продавати гроші для зниження курсу кому завгодно, сюди прийде купа трейдерів з-за кордону, які обчистять весь резерв, граючися на різниці реального курсу і курсу НБУ.
          Яким чином? Для того, щоб скупити резерв вони мають десь узяти гривню. А де вони її візмуть, не продавши свою валюту заздалегідь? А це призвело б до падіння їхньої валюти відносно гривні.

          > Тому нацбанк змушений працювати втемну, звісно, створюючи можливість (і, цілком вірогідно, не тільки можливість) для значної корупції. Але вилікувати це можна, тільки зламавши нинішню валютну систему... на що ще жодна країна не наважувалася, як мені відомо.
          Це дуже туманно.

          Справа в тому, що десяток трейдерів можуть "розкачувати" ринок, укладаючи фіктивні контракти по обміну валюти і це дається в ЗМІ і далі пішло-поїхало. Задача Нацбанка при цьому лише нічого не робити, як нічого Нацбанк не робив, коли курс перетнув межу 4.85 та підійшов до 5-ти. Це власне і викликало подальшу паніку.

          Зараз очевидна корупція відбувається при продажу валюти Нацбанком по курсу на 50-60 коп. дешевше від ринкового.

          Навіщо це робиться? Нехай Нацбанк продає валюту по ринковому курсу на Біржі і далі можливо по-троху знижує курс.
  • 2008.10.28 | Panzernik

    Ви все правильно зрозуміли. До капіталізму, ще як до Китаю рачкиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".