МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скажіть коллеги, а як Україна буде віддавати МВФ оті $16,5 млрд?

10/28/2008 | Чучхе

Відповіді

 • 2008.10.28 | странник

  А ще цікаво хто їх покладе на свій рахунок...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2008.10.28 | Свинья на радуге

  Кредитными ланосами, наверное.

 • 2008.10.28 | Jaderko

  Зараз такий час, що тра брати усе, що дають!

  Власне МВФ для того і існує десь, аби давати гроші з розумінням того, що їх повертати не будуть...

  Ці 16.5 млрд. мабуть є платою за Помаранчеву Революцію, якщо ми в одному ряду з Ісландією та Данією...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.28 | Чучхе

   підсажування на голку кредитів ще нікому нічого хорошого не дало

   я знаю багато підприємств у Києві (навскидку - Веркон, Атек, Авіант), які могли б нормально працювати і мати віддачу, якби не совєцький менеджмент їх керівників, які готові швидше загубити (=уже загубили) все виробництво, аби тільки не відриватися у вільне плавання від дотацій і держзамовлень
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.28 | Jaderko

    Зараз час такий, що треба брати, бо завтра не дадуть!

    > я знаю багато підприємств у Києві (навскидку - Веркон, Атек, Авіант), які могли б нормально працювати і мати віддачу, якби не совєцький менеджмент їх керівників, які готові швидше загубити (=уже загубили) все виробництво, аби тільки не відриватися у вільне плавання від дотацій і держзамовлень
    Ну ось зараз і відправляться у вільне плавання... Чи надовго?

    Хоча цей приклад дещо недоречний, як на мене.

    А кредит зараз треба брати.

    Про наркотики. Звісно річ не дуже добра, але на сьогодні це самий ефективний анальгетик. Той же банальний морфій. Парадокс, але факт! І під час складної довготривалої операції без морфію не обійтися.

    Навіть якщо ці гроші розкрадуть, то 1) і це добре, бо крадені гроші також підуть у економіку, і 2) треба не ловити гав українським націоналістам, а зробити так, аби ці гроші було вкрадено саме ними.

    Криза ця є позитивом, бо переживши її Україна остаточно стане незалежною державою. Особливо, якщо РФ сильно постраждає. Але ж знов, не треба ловити гав.

    Треба бути по-донцовському аморальним. Якщо зараз можна вкрасти гроші для української справи, то це і треба зробити. Нехай інші будуть моральними!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.28 | Чучхе

     А колись були такі гарні ідеї про реприватизацію...

  • 2008.10.29 | GreyWraith

   Тут більше сам факт надання кредиту важливий

   Це - демонстрація довіри Заходу до українського режиму у справді важких умовах. Точно так само Грузії на ліквідацію наслідків російської агресії дали більше, ніж самі грузини просили.

   Пам'ятаєте дитячий віршик про сороку-ворону, яка кашку роздавала? :) Думаю, ми вже всі здогадалися, хто у сучасному світі є такою сорокою і такою вороною... І як себе треба вести, щоб потрапити до списку "тому дала, і тому дала...". :) І дуже мені хочеться вірити, що до списку "а тому не дала" потрапив той, хто давно вже напрошувався. І що вже цього разу запевненнями "я більше не буду" і гуманітарною допомогою не відбудеться...
 • 2008.10.28 | BIO

  Схемка вже в дії

  Вот, к примеру, представьте следующую простенькую схемку (я уверена, что наши финансовые гении могут предложить миллион более изящных вариантов). Ющенко добивается создания стабилизационного фонда и даже находит на него средства. Деньги (или ценные бумаги, в которые они переведены) размещаются в солидных западных банках с высокой надежностью, процент в которых, как правило, низок. К примеру, под 5%. Средства из банка-держателя переводятся на счета, опять же, к примеру, МВФ. Эта структура, конечно, работает не с отдельными банками, а с государствами, но вариантов для проведения подобных операций существует масса. Какой выбрать – вопрос вкуса и возможностей. МВФ возвращает деньги в Украину в качестве кредитов. Но уже под 12-15, а то и 20%. «Процентная разница» оседает в карманах участников «операции»…

  Вот так я плавно перешла к вопросу о 14 млрд. долл. – рекордном кредите, который «международные валютчики» пообещали подбросить Украине. Фонд готов всемеро увеличить квоту (подобное было лишь с Турцией в 2001 году) не за красивые глаза. А за что? За рекордно высокие проценты? Не поэтому ли ни Тимошенко, ни Ющенко их не озвучили… Или я что-то прослушала? Кстати, если МВФ «бросит» Украине пресловутые 14 млрд. долл., то внешний государственный долг Украины, как минимум, удвоится. При такой «шикарной» перспективе хотелось бы знать, на что будут потрачены средства. На борьбу с кризисом? Но каким образом?

  Ще є можливість накосити ось ТАК:

  Еще забавнее проект Януковича-Азарова «О мерах по стабилизации финансово-экономической ситуации в Украине». Он вообще, рассчитан на наивных. Ст. 1: «Створити Стабілізаційний фонд на загальну суму не більше 40 млрд. грн.. (уже формулировка настораживает – не больше: это и 5 грн. может быть и 39 млрд. грн. – прим.)». Зачем? Читаем дальше: «Надати право Міністерству фінансів України на розміщення коштів Стабілізаційного фонду у формі депозитів в державних банках ВАТ "Ощадбанк" та ВАТ "Укрексімбанк" строком на один рік за ставкою, що перевищує на 1 процентний пункт ставку однорічного LIBOR, встановлену на дату розміщення депозиту, з можливістю продовження терміну розміщення…».

  Вот где собака порылась! У руля «Укрэксимбанка» стоит Виктор Капустин, который, по слухам, сохранил свою должность, найдя общий язык с Николаем Азаровым. А «Ощадбанком» руководит Анатолий Гулей. Вроде бы и к правительству лояльный, но и регионалам не чужой: в 2006-2007 гг. – он глава правления ООО "КБ "Актив-банк", который входил в корпорацию "Укрподшипник" Андрея Клюева – правой руки Януковича.

  ПС До чого б це...?

  Министр транспорта и связи Иосиф Винский допускает покупку контрольного пакета акций одного из банков предприятием, подконтрольным министерству транспорта и связи.


  Об этом он сообщил на заседании коллегии Минтранссвязи.

  «Мы соберем определенные средства и выкупим акции одного из банков и возьмем этот банк под контроль нашего министерства, через наше предприятие», – сказал Винский.

  По его словам, данная покупка будет осуществлена для контроля финансовой ситуации и движения денежных средств в транспортной отрасли.

  «Если мы пораскидываем средства в разные банки, то вместе с банками будут падать и наши предприятия», – добавил министр.

  Также Винский уточнил, что возможна покупка одного из обанкротившихся банков.

  «С частного банка будет сделан банк, в котором доля акций будет государственная – 51%, и председателем правления будет назначаться человек, который будет ориентироваться на интересы наших предприятий», – уточнил он.

  По его словам данный вопрос будет рассматриваться в ближайшие три месяца.
 • 2008.10.28 | observеr

  як і минулі млрди - з держ.бюджету. а що?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.28 | Чучхе

   Так це ж порядка 15% від бюджету, чи я помиляюсь?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.28 | Shooter

    Віддаватимуть не одноразово - це раз

    Друге - віддаватимуть гроші, які Україна позичатиме банкам та іншим приватним структурам (80%?). Себто, "напряму" це бюджет не зачіпатиме.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.28 | Sych

     Може ви ще знаєте під який % дається цей кредит?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.28 | Shooter

      Під менший, ніж найнижчий доступний на ринку

      MВФ завжди кредитує нижче, ніж "комерційні" організації.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.28 | Sych

       Та навіть при божеських 3%, тільки відсотків назбирається майже

       на $3 мрлд. При умові, що займ буде на 10 років. Це співвідносно з "витіканням " тої ж Криворіжсталі - просто так, за бугор.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.10.29 | Shooter

        і?

        Два вибори:

        1) не брати кредит - отримати майже миттєвий дефолт країни та крах банківської системи з усіма супутніми наслідками (девальвація гривни на 100%? 200%? падіння виробництва на 30%? 40%?)

        2) взяти кредит (подейкують - 4 %) - і не допустити вище наведеного.

        Що краще?

        + звісно, в кінцевому результат цей кредит на 90% гаситиме не держава, а приватні особи.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.29 | Sych

         Отож, під "мізерні" 4% Україна втратить майже $4млрд.

         Віддавати борги будуть приватні особи? Як в Америці? Ви серйозно думаєте, що банкіри не в стані перевішати свої борги на плечі держави? В Штатах то було зроблено елементарно. Чи Україна більш демократична? :lol:

         Ну а стосовно ваших апокаліптичних прогнозів - краще пів року кризи і чиста економіка, ніж ярмо на десятиріччя та життя на кредитній голці. До речі, он москалі були дефолтовані, і нічьо, паднялісь.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2008.10.29 | Englishman

          Re: Отож, під "мізерні" 4% Україна втратить майже $4млрд.

          економіка без працюючої банківської системи- краще?

          і ці люди звинувачують інших в "ліберастії"...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.29 | Sych

           От ви як лібераст, дайте відповідь: якого хрєне держава взагалі

           влізає в бізнесові справи - немає різниці, чи в Штатах, чи в Україні?

           У велику дерпресію влізли і зробили саме Велику Депресію, зараз знову лізуть. Ліберасти насправді - комуністи, засівші в центробанках та які живляться у безконкурентному середовищі. Якби не ліберасти Федерального Резервку, такої хєрні в світі не було б. Комуністи грьобані. Така фінансова система не має нічого спільного з вільним ринком.

           А от правільні прогресивні конформістські хлопчики, тіпу вас, будуть співати славу провідникам комуністичної центрально-банковської афьори. Бо ж авторитет.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2008.10.30 | Englishman

            по-перше, навчіться ввічливому спілкуванню.

            бо я можу і нахуй послати, якщо ще раз почую подібний тон.

            по-друге, перш ніж верзти нісенітниці про причини виникнення великої депресії, не завадило б вивчити історичний матеріал. в мене немає часу/бажання займатися вашою освітою, проте вікіпідія із е гуд старт.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.30 | Sych

             Щось ти почав зриватися, пихатий. Почитай Росбарда,

             а потім відкривай хавало.

             Englishman пише:
             > бо я можу і нахуй послати, якщо ще раз почую подібний тон.
             >
             > по-друге, перш ніж верзти нісенітниці про причини виникнення великої депресії, не завадило б вивчити історичний матеріал. в мене немає часу/бажання займатися вашою освітою, проте вікіпідія із е гуд старт.
    • 2008.10.28 | yes

     Re: Це ясно, але для чого і для кого цей кредит?

     І дуге, коли МВФ надає кредити, то це йде лінією і за кожну порцію вимагає конкретних поступок, як наприклад, зняти мито чи прийняти потрібний їм закон.

     Україна потребує великих грошей, але шлях повинен бути іншим, коли можуть вкладати сотні дрібніших інвесторів.

     таким проектом є ЧЄ-2012, а потрібно ще би сюди добавити товарний порт на Чорному морі, нафтопереробний у Бродах і багато іншого.

     БЮТ протягує цей кредит, бо матиме важіль впоиву на кредитопрохачів.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.28 | Englishman

      Re: Це ясно, але для чого і для кого цей кредит?

      yes пише:

      > Україна потребує великих грошей, але шлях повинен бути іншим, коли можуть вкладати сотні дрібніших інвесторів.

      ну і де вони, ці "дрібні інвестори"? Прокиньтеся вже- час доступу до дешевих кредитів закінчився. Треба брати, що є, поки вся економіка не пішла на пси.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.28 | yes

       Re: Це не легка дискусія

       Englishman пише:
       > yes пише:
       >
       > > Україна потребує великих грошей, але шлях повинен бути іншим, коли можуть вкладати сотні дрібніших інвесторів.
       >
       > ну і де вони, ці "дрібні інвестори"? Прокиньтеся вже- час доступу до дешевих кредитів закінчився. Треба брати, що є, поки вся економіка не пішла на пси.

       Економіка піде під пси так само, як і інших держав, тільки інші держави (розумніші) встигнуть вкласти гроші у таких дурнів, як Ураїна. Коли економіка піде на підйом, то всі розвиватимуться, а Україна матиме камінь на шиї у вигляді виплат по кредитах.

       У нас є серйозне лоббі, яке зацікавлене у дешевій гривні, бо гривню можна було б рятувати зовсім іншими методами.

       Наприклад, підняти відсотки на гривневі депозити до 30% і вище. А гасити різницю тими ж коштами, що йтимуть на виплати відсотків чи йдкть зараз на утримання курсу гривні від НБУ. У цій ситуації відсотки завжди можна вернути на нормальний рівень, а кредити - ні.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.10.28 | Englishman

        Re: Це не легка дискусія

        yes пише:

        > У нас є серйозне лоббі, яке зацікавлене у дешевій гривні, бо гривню можна було б рятувати зовсім іншими методами.


        можете не сумніватися, що якшо Україна відмовиться від цього кредиту, то в результаті отримує девальвацію, розміри якої вам зараз важко представити. Так що добре подумайте, на яке лоббі працює ваша пропаганда.


        > Наприклад, підняти відсотки на гривневі депозити до 30% і вище. А гасити різницю тими ж коштами, що йтимуть на виплати відсотків чи йдкть зараз на утримання курсу гривні від НБУ. У цій ситуації відсотки завжди можна вернути на нормальний рівень, а кредити - ні.


        ви самі зрозуміли, що сказали?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.29 | yes

         Re: Ви не зрозуміли нічого - криза, як чума і жодні припарки не+

         допоможуть.

         Економічні кризи носять психологічний характер і їх потрібно психологічними чинникками (у міру можливого) вирішувати.
     • 2008.10.28 | Mykola_2007

      Re: Це ясно, але для чого і для кого цей кредит?

      ЧЄ-2012 - це взагалі авантюра, інвесторів нема http://gazeta.ua/index.php?&id=254128&lang=ru , вже зараз державою ідуть запозичення під це http://www.proua.com/news/2008/08/07/195249.html ,
      http://euro-2012.in.ua/ukraine/timoshenko-obeshhaet-4-mlrd-griven-dlya-evro-2012/

      . Тобто зараз ми вже падаємо в долгову яму. при такому підході буде калапс, і досить швидко.

      Безумовно робити треба щось, але не функція держави робити прибуткові проєкти, її функція лише сприяти подібним проектам. Занадто багато держава понабирала кредитів під свої гарантії, особливо не дивлячись на що їх витрачатимуть.
    • 2008.10.28 | Mykola_2007

     Re: Віддаватимуть не одноразово - це раз

     Звичайно неодноразово, але враховуючи проценти та період оплат, не думаю що МВФ від цього постраждає.

     А бюджет це все ж таки зачепить, бо це державний борг України. МВФ не цікавить той аспект що структура якій держава надала кредит все ж таки рухнула, і вона не зможе повернути кредит державі, а держава, віжповідно МВФ.
    • 2008.10.29 | Чучхе

     Здається ж на два роки той кредит...

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.29 | Свинья на радуге

      Откуда дровишки?

      Тута другая информация: на 15 лет под 4%.
      Хотя, насколько это правда - Х. его зна.
      http://korrespondent.net/business/economics/629981
     • 2008.10.29 | Shooter

      Томенко каже - на 15.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.29 | Sych

       При таких умовах майже $6млрд буде втачено.

       Класна річ позичання - береш $16.5 млрд, віддаєш $22.3 млрд.

       Отож, повертаємося до титульного питання: яким чином Україна поверне ті $22.3 міл"ярда? Є шарова нафта? Чи чавун іде нарасхват?

       Чи просто перепозичим та будемо віддавати кредити іншими кредитими?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.10.29 | Englishman

        Re: При таких умовах майже $6млрд буде втачено.

        ці кредити нададуть нашим банкам під ті ж (якщо не вищі відсотки).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.29 | Sych

         Нє вєрю!

         І взагалі, мені не зрозуміло одне - банки фактично банкрути. І ви їх впихуєте додаткові борги? Як це повинно працювати, не поясните?


         Englishman пише:
         > ці кредити нададуть нашим банкам під ті ж (якщо не вищі відсотки).
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2008.10.30 | Shooter

          В церкву!

          Sych пише:
          > І взагалі, мені не зрозуміло одне - банки фактично банкрути. І ви їх впихуєте додаткові борги? Як це повинно працювати, не поясните?

          Банки "практично банкрути", бо сиділи плотно на дешевому короткотерміновому потоці західних фінансів, рефінансуючи таким чином, фактично, свіою експансію. Сьогодні ці гроші закінчилися плюс народ в паніці знімає вклади - в банках жорсткий брак ліквідности. Але це сьогодні. Як тільки економіка знову запуститься і люди принесуть гроші назад в банки - все знову повернеться "в нормальні колії". Позичка потрібна, щоб дожити до "щасливого завтра". У всьому світі.

          > Englishman пише:
          > > ці кредити нададуть нашим банкам під ті ж (якщо не вищі відсотки).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.30 | Sych

           Точно. Тільки те й залишиться.

           При любих розкладах та "халва, халва" у вашому виконанні факт є фактом: 6 млрд витіче з економіки країни.
 • 2008.10.28 | Mars

  Re: Скажіть коллеги, а як Україна буде віддавати МВФ оті $16,5 млрд?

  Наибольший вред экономике Украины наносит именно Юлия Тимошенко хотя бы только тем, что принимает активное участие в политическом процессе. Она доказала свою полнейшую неспособность и некомпетентность в экономических вопросах, чем и довела страну до глубокого экономического кризиса.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.28 | xantim

   Люблю точність :)

   Mars пише:
   > Наибольший вред экономике Украины наносит именно Юлия Тимошенко хотя бы только тем, что принимает активное участие в политическом процессе. Она доказала свою полнейшую неспособность и некомпетентность в экономических вопросах, чем и довела страну до глубокого экономического кризиса.

   Тобто, а Ющ на білому коні і сам весь в білому? Він нєпрічом. Я вірно Вас зрозумів?
 • 2008.10.28 | Pavlo

  Лист в МВФ.

  .
 • 2008.10.29 | ak1001

  цей кредит - це з анекдоту про три конверти

  і називається "догоспадарювались"
  кредит такого розміру - практично це признаки дефолту і повної професійної непридатності кабміну в першу чергу і нбу в другу
  аве Хулії Водорослівні!
 • 2008.10.29 | Soft

  Наверное отдавать с прибыли. С секторов экономики с 100% рента-

  бельности годовых. Например IT и оутсорс в Украине развивается намного более бурно чем в Индии. А это уникальная сфера, которая не зависит от цены сырья, а только от цены человеко-часа.

  В целом будет просто переориентация олигархов с сырьевого производства на продуктовое.
 • 2008.10.29 | ukr_girl

  Дупою! Дупою Вiвддвати буде!

 • 2008.10.31 | Englishman

  Re: Скажіть коллеги, а як Україна буде віддавати МВФ оті $16,5 м

  доречі, Угорщина вчора домовилася з МВФ, Світовим Банком та ЕС про кредит у 25 мільярдів. Це при тому, що в абсолютному вимірі вони мають подібний ВВП з Україною, і в 4,5 рази меньше населення.

  http://www.reuters.com/article/GCA-CreditCrisis/idUSTRE49R3LT20081029
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.31 | BIO

   Угорська дупа

   Наведений приклад дозволяє легко підрайхувати
   в абсолютному вимірі ії геометричні розміри...

   ПС Доречи, найбільший укрсучсюрр це коли ківалов
   суддів презентує у ВР...Така от ДУПА, пани майданове.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".