МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вельми адекватна заява Ахметова (/)

10/29/2008 | observеr
Ахметов думає, що допомагати треба не йому
29.10.2008 18:10___ www.ПРАВДА.com.ua


Бізнесмен-депутат Рінат Ахметов вважає, що в умовах економічної кризи потрібно допомагати не металургам, а споживачам сталі.

Про це він сказав на Міжнародному інвестиційному саміті Донецької області, повідомляє прес-служба Ахметова.

За словами бізнесмена, 30% своєї продукції гірничо-металургійного комплексу Україна продає на внутрішньому ринку, 70% - на зовнішньому.

"Про що це говорить? Це говорить про те, що якщо там усе добре – у нас усе прекрасно, якщо там погано, нам – дуже погано. Галузь страждає. Саме це зараз і відбувається. Напрошується питання: що робити? Відповідь одна – розвивати внутрішній ринок", - вважає він.

"Сьогодні усі ставлять запитання, а як допомогти металургам? Я переконаний, що допомагати треба не металургам, а споживачам сталі. А це будівництво і машинобудування. У нас попереду Євро-2012. Ми повинні Україну одягти з голочки. Нам потрібний будівельний бум. І від цього виграють не тільки металурги. Від цього виграють усі!", - додав Ахметов.

Говорячи про світову фінансову кризу, він зазначив, що сьогодні дуже важливо не допустити масового падіння банків і паніки серед вкладників.

"Необхідна підтримка ліквідності банків державою, як це роблять Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Великобританія й інші країни", - сказав Ахметов.

Він також вважає, що держава повинна збільшувати інвестиції в масштабні інфраструктурні проекти - будівництво аеропортів, доріг, мостів, естакад.

"Це важливо для всієї нашої економіки. І що ще важливіше - так це створити сприятливий інвестиційний клімат. Нам потрібні рівні правила гри для усіх. Правила повинні бути прості, прозорі і зрозумілі інвестору", - зазначив Ахметов.

Українська правда

Відповіді

 • 2008.10.29 | 123

  "Але й курс обвалити не завадить..." подумав він

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.29 | Адвокат ...

   І довести рівень свого експорту відсотків до 90.

 • 2008.10.29 | Sergij Kabud

  potribna realna ekonomika

  yaka moje rozvyvatysa lyshe koly budut spryiatlevi zakony sho stymuluut mali ta seredni bisnesovi proekty pryvatnogo finansuvannya
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.30 | 123

   еге. А ніяких сприятливих законів не буде

   Бо наші депутати здатні лише на висмикування карток для голосування один в одного, а наші урядовці здатні лише на вигадування нових податків.

   Реформи бізнесередовища потрібні кардинальні та масштабні, ніхто з державних мужів про це і думати не починав.

   Sergij Kabud пише:
   > yaka moje rozvyvatysa lyshe koly budut spryiatlevi zakony sho stymuluut mali ta seredni bisnesovi proekty pryvatnogo finansuvannya
 • 2008.10.29 | один_козак

  BTW (трохи офтоп), ця якраз логіка заперечує російські відмазки

  щодо політично-ринкових (а шо дєлать...) цін на енергоносії.
  Суто з економічних міркувань, щоб успішно й довго продавати свої енергоносії й не тільки їх в Україну, Росії потрібна заможна (платоспроможна) українська економіка. Погрози вбивчо одномоментного підняття цін не можуть відтак бути продиктовані суто господарчими інтересами. Бо вбивча ціна позбавила б нафтодолароманів багатьох великих споживачів. Ну, хіба Газпром чи хто там з російського боку має намір купиити вмираючі приємства-споживачів і відродити їх уже як власні.

  Оце думаю, чи я чогось не враховую, чи чому такий аргумент з українмького боку не звучить?
 • 2008.10.29 | Taras-ods

  Поки Тимошенко деградує - Ахметов прогресує.

 • 2008.10.30 | Николай Чернигов

  А что ему остается сказать?

  Одним из условий стабилизации работы металлургии есть приведение цен на железнорудное сырье в соответствие с ценами на металл.
  С начала года обе цены повысились на 70%. Теперь цена на металл по прогнозам вернется к показателям начала 2008 года. Значит кому-то придется снижать цену на ЖРС. Кому? Да тому, кто хапнул в 2004-м "Укррудпром" - самому Ахметову.

  Вот он и воет, что государство должно видите ли профинансировать масштабные стройки и скупить ахметовский металл по наиболее высоким ценам и обеспечить прибыль в цепочке металл-кокс-руда-уголь-Кипр для него, любимого, за счет инфляции и роста дефецита бюджета.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.30 | BIO

   То воно вже на мові фєняє? - що тут казати...

   Хвала Кризі коли Картяр відповідно "прогресує"...

   Ще б Аліка Грєка відродив задля повнішого алібі...

   Бо шось знову ГєПєУ типу кОпає під...

   ПС То воно мріє ще разок взути всіх з голочки роздягнув
   до де воно побачило залупасте ту зайву останню нитку...?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.30 | Taras-ods

    після Юлі і ниток не лишається?

    BIO пише:
    > Хвала Кризі коли Картяр відповідно "прогресує"...
    >
    > Ще б Аліка Грєка відродив задля повнішого алібі...
    >
    > Бо шось знову ГєПєУ типу кОпає під...
    >
    > ПС То воно мріє ще разок взути всіх з голочки роздягнув
    > до де воно побачило залупасте ту зайву останню нитку...?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.30 | BIO

     Re: після Юлі і ниток не лишається?

     Якщо з юли розмотувати светр то будуть вже
     обертанці з поступово голими зірками...
  • 2008.10.30 | GreyWraith

   Схоже на те

   Николай Чернигов пише:
   >Вот он и воет, что государство должно видите ли профинансировать >масштабные стройки и скупить ахметовский металл по наиболее высоким >ценам и обеспечить прибыль в цепочке металл-кокс-руда-уголь-Кипр для >него, любимого, за счет инфляции и роста дефецита бюджета.
   Зауважмо, що вже надії у Ахметова на приватних забудовників немає - тільки на щедру державу і її замовлення. Ну і відмазку модну придумує про Євро-2012... :)

   І хто сумнівається, що якби уряд зараз контролювала ПРУ, то такі циклопічні будівельні проекти вже б почалися?

   А зараз дай, Боже, уряду терпіння перечекати хвилю істерії та демагогії на тему страждань нещасненьких металургів і тому подібних, під яку ці всі будівесльні проекти будуть вибиватися. Попит зменшиться - знизить ціну на метал, нікуди не дінеться...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.30 | Николай Чернигов

    Ще й як зможе.

    GreyWraith пише:
    > Попит зменшиться - знизить ціну на метал, нікуди не дінеться...

    Повторяю. С начала года цены на продукцию металлургии выросли на 70%. Пацаны радовались суперприбылям. Теперь, для преодоления "кризиса", достаточно вернуть все на место: цены на металл, цены на жрс, цены на кокс, а главное - маржу, которая оседала на Кипре!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.30 | BIO

     И бензин вниз на 40% - там в тексте опечатка от клавы трейдеров.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".