МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дніпропетровщина повстанська

10/30/2008 | SBU
В середу, 29 жовтня, у приміщенні Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького було відкрито фотовиставку «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених». Експозицію підготовлено працівниками Центру досліджень визвольного руху та співробітниками Галузевого державного архіву Служби безпеки України за сприяння Українського інституту національної пам'яті.

Мешканці Січеславщини вперше змогли побачити понад півтисячі оригінальних фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії.

Також в експозиції представлено окремі матеріали з архіву Управління СБУ в Дніпропетровській області, серед яких кримінальні справи, фотографії повстанців, які діяли на її території, а також монографії та збірки публікацій на цю тематику місцевих науковців.

За словами консультанта Голови СБУ Аліни Шпак, виставка є інформаційною акцією, її експонати – незаперечні історичні документи, які покликані допомогти відвідувачам самостійно визначити роль та місце ОУН та УПА в історії України та зробити свої висновки про минуле.

Пані Шпак повідомила, що наступним кроком є відкриття інформаційно-довідкових залів при обласних управліннях СБУ, які спростять доступ до документів, які зберігаються в архівах СБУ (подібний зал відкрився у Києві 2 жовтня ц.р. при Галузевому державному архіві Служби безпеки України). Вона запросила громадські організації та науковців долучитися до співпраці з наповнення інформаційної бази цих залів.

В урочистому відкритті фотовиставки взяли участь ветерани УПА, які поділились з присутніми своїми спогадами. З промовами також виступили голова проводу ОУН у Дніпропетровській області Едуард Рілінг, голова обласної організації УНП Анатолій Сокоринський, представники облдержадміністрації, освітніх закладів міста. Промовці відзначали унікальність виставки, в якій демонструються фотографії й фотокопії документів, що протягом кількох десятиліть зберігалися в архівах Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ та були недоступними для дослідників, і які є першоджерелом об'єктивної інформації про український визвольний рух середини ХХ століття.

Екскурсію для перших відвідувачів виставки – школярів та журналістів провели співробітники громадської організації Інституту суспільних досліджень.

Виставка триватиме до 6 листопада цього року.

За матеріалами Прес-центру СБУ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".