МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Назустріч виборам

10/31/2008 | Микола Гудкович

Шановні форумчани, нагадую вам, що невдовзі в Україні відбудеться чергове позачергове свято волевиявлення.

Я, на відміну від політиків, не вважаю українців настільки тупими, щоби казати, що ви маєте зробити правильний вибір (тим більше, що на їх новомові «зробити правильний вибір» — це просто означає проголосувати за них).
Я скажу дещо інше.

Щоденно ми стаємо свідками недолугих, некомпетентних, упереджених, часто відверто злочинних дій політиків різних рівнів. Деякі дії продиктовані невіглаством, інші — любов'ю до грошей та влади, ще інші (більшість) — сумішшю цих двох чинників.

Я запишу для вас декілька аргументів, за допомогою яких ви зможете дійти, використовуючи логіку, певних висновків.

1. Якщо представник політичної сили поводиться аморально — бреше, маніпулює тощо — він не може бути для вас корисним. Тим більше це стосується протизаконних дій.

На аморальні (протизаконні й поготів) дії представника політичної сили вона, політична сила, має реагувати швидко та безжально, інформуючи громадян про заходи, що їх було вжито.

Якщо цього не відбувається, це означає, що політична сила або схвалює дії такого депутата, або байдужа до них.

2. Лідери політичних сил не можуть не знати про ганебні злочинні та/або аморальні вчинки своїх членів. Брак або повільність реакції на такі вчинки каже, що лідери або схвалюють дії такого депутата, або байдужі до них.

3. Інші члени політичних сил не можуть не знати про ганебні злочинні та/або аморальні вчинки своїх членів. Отже, їм доводиться або терпіти, або схвалювати, або ігнорувати такі вчинки, що означає певний компроміс із своїм сумлінням.

4. Якщо ви знаєте те, що ви знаєте про багатьох політиків та політичні сили, представниками яких вони є, — і все одно сподіваєтеся, що «хороших там все одно більше», «не буває родини без виродка» і т. под. — ви обманюєте себе.

5. Якщо ви, знаючи про певні вчинки представників якоїсь політичної сили все одно збираєтеся голосувати за неї, то потім не шукайте винуватих — ви зволіли поставити над собою когось, хто відпочатку не викликав довіри.


І, нарешті: коли ви голосуєте, ви подаєте сигнал зворотнього зв'язку владі.
Кожного разу перед виборами думайте, яким має бути цей сигнал цього конкретного разу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".