МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ізраїль - перемога жорсткої лінії вигідної для України?

02/11/2009 | cipt.kontakt
Населення Ізраїлю виразно підтримало тверді і рішучі дії щодо радикальних палестинських угруповань. Результати минулих виборів є для України є швидше позитивними, ніж негативним, з огляду на подібність стосунків Україна-Росія, Ізраїль-Хамас.

Згідно остаточному підрахунку на виборах до Кнесету майже порівну набрали центристи з "Кадіми" та право-центристи з партії "Лікуд". На третьому місці опинилася радикальна партія "Наш дім Ізраїль", орієнтована переважно на вихідців з колишнього СРСР. Ліва партія "Авода", яка виступає за м'які стосунки з Палестиною, отримала четвертий результат і тепер вже не претендує на значний вплив в країні.

Таким чином, підтверджена теза про те, що жорстка позиція палестинців,вимагає жорстких дій. Це цілком правильно і логічно. Адже, хоча створення незалежної палестинської держави, що є безперечним пріоритетом для європейських країн, зокрема і України, в ставленні до ситуації на Близькому Сході, відсунулося на дальший час, але досягнення мети за будь-яку ціну не виправдане не лише для Ізраїлю, але й для Європи. Періоди примирення - чергуються з періодами жорсткості. Це природно й закономірно. Разом з тим, важливо, щоб наслідком цього періоду жорсткості стосунків було розуміння необхідності миру і більше прагнення до нього. Характерно, що перемога прихильників жорсткої лінії в Ізраїлі відбулася паралельно з початком влади прихильників м'якшої, але спрямованої в дальше майбутнє геополітики США. Для Ізраїлю такий баланс є дуже важливим.

Для України ситуація в Ізраїлі важлива не лише тому, що там багато вихідців з України, та й на саму сіоністську ідею значний вплив мали єврейські ідеологи, що жили в Україні, і, до речі, досить прихильно ставилися до ідеї незалежності України, а й тому, що Ізраїль, як і Україна, зараз знаходиться на межі між європейською і азійською концепціями політичного розвитку: демократією й авторитаризмом.

Твердіша й жорсткіша позиція керівництва Ізраїлю мала б сприяти твердішій, жорсткішій й послідовнішій позиції керівництва України щодо авторитарного сусіда.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Відповіді

  • 2009.02.11 | keymaster

    Ну, хлопці, у Вас хвантазія. Де кум, де коровай

    cipt.kontakt пише:
    > Населення Ізраїлю виразно підтримало тверді і рішучі дії щодо радикальних палестинських угруповань. Результати минулих виборів є для України є швидше позитивними, ніж негативним, з огляду на подібність стосунків Україна-Росія, Ізраїль-Хамас.

    Україна-Росія, Ізраїль-Хамас - це мене розчулює
  • 2009.02.11 | Мірко

    Ні

    Сьогоднішні сіоністи заражені українофобією. Не розумію цеї ментальности, але чомусь вони більш москво-імперські за самих москалів.
    Лакмусовий папірець, - це буде визнання Голодомору ґеноцидом.
    Сподіюся що не дочекаєтеся від будь якої ізраїльської влади. Цікаво що Московщина, Німеччина та Ізраєль у цім об'єднані. Відновлена Вісь Зла для України?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.12 | Tamerlan

      Re: Ні

      Поділяю Вашу думку.
  • 2009.02.11 | Ruslan

    Re: Ізраїль - перемога жорсткої лінії вигідної для України?

    Look what as you call it 'Hard Israel' does. http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b00hk9p7/Panorama_Gaza_Out_of_the_Ruins/
    Is it what you suggest we need for Ukraine? Think again!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.12 | Ukrpatriot(patriot)

      Можливо починати треба з Хамасу

      Погоджуюся, що використання Ізраїлем зброї було надмірним, але може подивитися з іншої сторони.
      Яку відповідальність несе Хамас, що розташовує пускові установки у житлових кварталах і для чого він це робить?
      Як повинна поводитись держава, коли поряд існує організація, яка не визнає її права на існування, а де-факто Ізраїль існує 50 років, попри те, що окремі організації його не визнають.
      Тобто, якщо узагальнити - Хамас використовує живих людей, як щит. Прямі аналогії до України, де Росія через газовий шантаж, намагається виставити винною перед Європою Україну, прикривається нею, так само, як Хамас прикривається мирним населенням Гази.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.12 | Историк

        Re: Можливо починати треба з Хамасу

        Хоть газ, хоть Хамас, а столкнетесь в конце концов с Россией.
  • 2009.02.11 | Историк

    Своеобразная лаборатория...

    На самом деле, Израиль схлестнулся в лице ХАМАС с форпостом Ирана в регионе. Не исключено, что это прелюдия большого конфликта США и Израиля с Ираном, которого так или иначе поддерживает Россия. Как ни крути, а Израиль с Россией в итоге оказываются в разных лодках. Вот, примерно, расклад, относительно которого Украине предстоит определиться.
  • 2009.02.12 | Горицвіт

    галичанские аналитики с уліци Дудаева призивают бомбить Россию

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.12 | Историк

      Пора наносить превентивный удар



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".