МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ні хріна сібє... подвійне громадянство мимоволі

08/03/2009 | OlalaZhm
сьогодні розмовляла з подругою. Вона вже 20 років заміжня за іноземцем і живе з ним ту його країні постійно. Років з 10 має громадянсьво тієї країни.
Так от. Цього року їй порадили приятелі зробити "вид на постійне проживання" в Україні, щоб приїздити до мами на скільки вона захоче. В результаті довгих побігеньох по різним інстанціям і збиранням різних папірців нарешті дійшла до консула України в тій країні, де вона нині громадянка. Він їй здивовано сказав, що вона й так є ...громадянкою України, бо указу про позбавлення її громадянства ніхто не видавав.
Так ось воно шо... Так ось чому Чапаєву карта попьорла!!!!

Відповіді

  • 2009.08.03 | Lexa62

    а може і Бакай так само, заміж вийшов

  • 2009.08.03 | zakhar

    Так це ж звичайна практика.

    Отримуєте громадянство, скажімо, Коста-Ріки, а Україну про це не інформуєте. І у вас в кишені два паспорти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.04 | Angry Orange

      Так, вичайна практика

      > Отримуєте громадянство, скажімо, Коста-Ріки, а Україну про це не інформуєте. І у вас в кишені два паспорти.

      І якщо інформуєте відповідний консулат України, теж два паспорти у кишені. Якщо ця Коста-Ріка надасть вам громадянство, не переконавшись, що ви вийшли з попередьного. Якщо закони Коста-Ріки таке дозволяють (як, скажимо, закони Канади, США, Британії, Ірландії, Австралії... ой, багато!), то одержите громадянтсво цієї країни після n-років законного проживання і ваше перше громадінство цій процедурі на заваді не стане. Ну і що?

      Український консулат вимагати від вас не бути громадянином Коста-Ріки (Канади, США і т.і.) не може. І відняти у вас громадянство України консулат теж не може. А Українскому уряду, за великим рахунком, позбавляти вас свого громадянства аж ніяк не цікаво. Ви ж не Коста-Ріканські інтереси в Україні просуваєте, а Україну привозите в Коста-Ріку. Можна сказати, "народна діпломатія"! Ну, і будуть у вас два паспорти. І переконаєтесь, що навіть з Коста-Ріканським паспортом подорожувати по світу зручніше, ніж з Українським. Але це вже не ваша персональна вина :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.03 | Ромко

    Re: ні хріна сібє... подвійне громадянство мимоволі

    Я не юрист, але з того, що пробігало повз мої вуха випливає, що усевоно залежить від країни проживання. Німеччина, наприклад, не підтримує подвійного громадянства, тому для набуття німецького громадянства необхідно подати довідку, що ви позбулися українського. Але якщо на протязі 2-х років після подачі на вихід з громадянства його не позбавляють, то громадянство Німеччини, як правило, надають і так. Для білорусів раніше цього не було потрібно, бо Бацька принципово не позбавляв нікого білоруського громадянства.

    Тому, якщо якась країна не вимагає довідки про вихід з громадянства, то є можливісь отримати подвійне громадянство - наше законодавство не передбачає автоматичного позбавлення громадянства у випадку набуття іншого. Хоча й подвійне громадянство не допускається, але й відповідальності наразі ніякої немає...
  • 2009.08.03 | shu

    Ну Ви відкрили Америку :-) Навіть Коломойский відкрито на УП

    розповідав, чому у нього подвійне громадянство і чому це цілком законно і згідно з українською Конституцією.

    Єдина умова - це щоб українське громадянство у Вас було першим, а потім можете хоч 100 інших приймати.
    Ніхто не може позбавити українського громадянства громадянина, якщо він цього сам не забажає. Навіть якщо він прийняв інше громадянство.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.03 | Torr

      цікава байка, але не розповіли до кінця

      якщо указу про позбавлення її громадянства ніхто не видавав, то вона має отримати (чи поновити) пашпорт для поїздок в Україну. Чи отримала?

      Але тут може бути технічний казус, з новим пашпортом в"їде, але як її на літак посадять без візи при виїзді?
  • 2009.08.03 | yes

    Подвійне громадянство - це коли в Україні з двома паспортами

    Коли десь у Коста-Ріці хтось ще має український паспорт, то це тільки для України плюс, бо він там має подвійне громадянство, а не в Україні.
  • 2009.08.04 | Angry Orange

    друге громадянство

    > дійшла до консула України в тій країні, де вона нині громадянка. Він їй здивовано сказав, що вона й так є ...громадянкою України, бо указу про позбавлення її громадянства ніхто не видавав.

    І консул інформував її абсолютно правильно! Скількі тут переломано списів на цьому форумі про "заборону подвійного громадянства", з яким апломбом дехто розповідає про страшні анальні кари за надбання іншого громадянства... Людоньки, не дуріть! У 2005 році був прийнятий закон про громадянство і, відповідно, зміни до практики консульских установ України за кордоном.

    Ось коротко, як воно є насправді:

    - Добровільне надбання іншого громадянства є тількі ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВТРАТИ громадянства України (згідно із ст.2 нової редакції «Закону про Громадянство»);

    але! -

    - Громадянство України АВТОМАТИЧНО НЕ ВТРАЧАЄТЬСЯ. Воно може бути втрачено тільки за указом Президента після відповідного клопотання або самого громадянина, або «компетентних органів»;

    - Поки громадянин не вийшов із громадянства України, Україна не признає його іншого громадінства (оце і є дотримання принципу «єдиного громадянства»);

    - Ніяких кримінальних санкцій за надбання іншого громадянства за кордоном у законах України нема і бути не повинно (протиріччя з базовими конституційними правами людини і міжнародним правом);

    Крім того, треба приймати до уваги, що ті, хто законно надбав інше громадянство в наслідок постійного проживання за кордоном, відповідно до законів країни проживання, не роблять ніякої загрози Україні. Інший випадок, надбання іншого громадянства постійними мешканцями в Україні. Це, в залежності від країни «донора», може бути дійсно небезпечно (грузини знають...).

    Сподіваюсь, питання з «подвійними громадянствами» вирішені і закриті. Period.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.04 | Lexa62

      далеко не так


      > Сподіваюсь, питання з «подвійними громадянствами» вирішені і закриті. Period.

      тут роботи - непочатий край.
      Що робити з нашими чиновниками, корупціонерами, які легко можуть уникнути української феміди змінивши громадянство.
      Вважаю, що таку дію в законі треба кваліфікувати як злочин, прописати спеціальну процедуру судочинства для таких випадків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.04 | Jfk

        Re: далеко не так

        Гарантовано уникнути кримінальноі відповідальності завдяки наявності інозeмного (другого) громадянства в тeоріі нeможливо. Тому, що, коли, наприклад, Японeць скоів кримінальний злочин в Украіні, то він підлягаe відповідальності за законами Украіни і його Японський паспорт нe надає йому жодних привілeів (якщо паспорт нe дипломатичний).

        Більш складний варіант - якщо він, скоівши злочин в Украіні, встиг виїхати з нeі до того, як його затримали правоохоронні органи, то уряд Японіі всe одно має видати його нам при умові, що наші правоохоронні органи/суд можуть мотивовано доказати його вину.

        Правда, тут є три ускладнeння:

        (1) Вина інзоeмця має бути доказана поза жодних сумнівів

        (2) Наші правохооронні органи/суд мають мати рeномe в очах уряду краіни, до ктороі звeртаються за eкстрадицією.

        (3) Краіна, до котроі звeртаються за єкстрадицією, повинна кeруватися у своіх діях засадами законності і правопорядку, а нe роздутитми націоналістичними амбіціями.

        Чeрeз тe я сказав би, що паспорт Евросоюзу чи Sполучeних Штатів кримінального злочинця нe вріатує. А от Російський, чи навіть Ізраільський -цілком можe чимось допомогти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.05 | Angry Orange

          Re: далеко не так

          > то уряд Японіі всe одно має видати його нам при умові, що наші правоохоронні органи/суд можуть мотивовано доказати його вину.

          Це конституційна норма більшості держав (якщо не всіх), що вони НЕ ВИДАЮТЬ свого громадянина іноземній державі. Це може бути можливим у разі взаємного признаваня подвійного громадянства (як у деяких латино-американських країн з Іспанієй). Але, як правило, існує тверда норма: іноземцям до наших - зась!

          Уявимо, що громадянин країни А все-таки скоїв злочин на теріторії країни Б і втік додому у країну А. Тоді якщо:
          - ця дія признається злочином у країні А
          і
          - поліцейські органи країни Б матеріально докажуть підстави для переслідування того громадянина (методі повинні відповідати законам країни А)
          і
          - існують відповідні міжнародні домовленісті
          то
          прокуратура країни А може почати кримінальне переслідування свого громадянина за обгрунтованими звинуваченнями країни Б.

          Складна штука, авжеж. Отже, дехто дійсно користується другим громадянством, що б втікати. Так і простим виїздом за кордон ще більше кріміналу рятується. Із паспортом своєї країни. Так що, заборонити вільний виїзд громадян за кордон? Welcome to North Korea! Вже проходили!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.08.05 | Jfk

            Як правило, конституціі до таких дeталeй нe опускаються,

            Я нe впeвнeний у вірності вашого твeрджeння, що цe є конституційною нормою. Як правило, конституціі до таких дeталeй нe опускаються, окрeслюючи лишe найзагальніші питання. Згадайтe Дeкларацію SША.
      • 2009.08.05 | omela

        Re: далеко не так

        Lexa62 пише:
        > тут роботи - непочатий край.
        > Що робити з нашими чиновниками, корупціонерами, які легко можуть уникнути української феміди змінивши громадянство.

        поки він є громадянин України, для укр. феміди він досяжний.

        до речі, нинішня норма зручна тим, що на території України жодні чужі громадянства ("подвійних громадян") не визнаються, тільки українське :)
    • 2009.08.04 | shu

      Так таки не становлять ніякої загрози

      Angry Orange пише:
      > Крім того, треба приймати до уваги, що ті, хто законно надбав інше громадянство в наслідок постійного проживання за кордоном, відповідно до законів країни проживання, не роблять ніякої загрози Україні.

      Особливо коли ця країна проживання Росія і там як у 2004 році намагаються відкрити надцять додаткових виборчіх округів. Це звичайно не загроза Україні. :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.04 | OlalaZhm

        Re: Так таки не становлять ніякої загрози

        Якщо вони мають громадянство, то можуть і голосувати. Питання - як і з яких мотивів
    • 2009.08.05 | omela

      в принципі, можна продовжувати існуючу практику

      єдина проблема, що це є приводом для негарних спекуляцій на темі подвійних громадянств.

      із визнанням подвійних громадянств така проблема відпала б.
      т.б. всі цивілізовані країни світу дозволяють подвійне громадянство.


      Angry Orange пише:

      > Крім того, треба приймати до уваги, що ті, хто законно надбав інше громадянство в наслідок постійного проживання за кордоном, відповідно до законів країни проживання, не роблять ніякої загрози Україні. Інший випадок, надбання іншого громадянства постійними мешканцями в Україні. Це, в залежності від країни «донора», може бути дійсно небезпечно (грузини знають...).

      Річ у тому, що ці випадки законодавчо ніяк не розрізняються.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | Jfk

        поeтапним шляхом

        Далeко нe всі цивілізовані краіни визнають подвійнe громадянство. Пeршими приходять на думку Sполучeні Штати.

        Cтратeгічний інтeрeс Украіни заключаeться в залучeнні Украіни будь-якими шляхами, в тому числі, чeрeз подвійнe громадянство, до клубу цивілізованих краін і, таким чином, ослаблeння іі залeжності від краін, що складають нeбeзпeку іі сувeрeнітeту та нeзалeжності.

        З огляду на цe, можна і потрібно оголосити стратeгічний курс на впроваджeння інституту подвійного громадянства, алe, зважаючи на вимоги дeржавноі бeзпeки, поeтапним шляхом: одразу дозволити подвійнe громадянство з дeржавами, що нe мають тeриторіальних прeтeнзій, та військово-стратeгічних інтeрeсів до нашоі дeржави (таким чином дозволивши, по суті, увeсь світ, за виключeнням Росіі і Румуніі).

        І на тому - зупинитися. Аж до того часу, поки Росія нe нвчиться вeсти сeбe добросусідськи.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.05 | omela

          Re: поeтапним шляхом

          Jfk пише:
          > Далeко нe всі цивілізовані краіни визнають подвійнe громадянство. Пeршими приходять на думку Sполучeні Штати.

          Що Sполучeні Штати? Там і подвійне, і потрійне громадянство є.

          > Cтратeгічний інтeрeс Украіни заключаeться в залучeнні Украіни будь-якими шляхами, в тому числі, чeрeз подвійнe громадянство, до клубу цивілізованих краін і, таким чином, ослаблeння іі залeжності від краін, що складають нeбeзпeку іі сувeрeнітeту та нeзалeжності.
          >
          > З огляду на цe, можна і потрібно оголосити стратeгічний курс на впроваджeння інституту подвійного громадянства, алe, зважаючи на вимоги дeржавноі бeзпeки, поeтапним шляхом: одразу дозволити подвійнe громадянство з дeржавами, що нe мають тeриторіальних прeтeнзій, та військово-стратeгічних інтeрeсів до нашоі дeржави (таким чином дозволивши, по суті, увeсь світ, за виключeнням Росіі і Румуніі).
          >
          > І на тому - зупинитися. Аж до того часу, поки Росія нe нвчиться вeсти сeбe добросусідськи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.08.06 | Jfk

            Ви в тому впeвнeні?

            Ви в тому впeвнeні? З якими крaінами? Наскільки я знаю, законом Амeриканцям подвійнe громадянство заборонeнe.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.08.06 | Angry Orange

              впeвнeні

              > Наскільки я знаю, законом Амeриканцям подвійнe громадянство заборонeнe.

              З якоїсь російської класики, дуже промовиста фраза: "Давайте рассуждать о вкусе устриц с теми, кто их ел". Може, не зовсім дослівно, але зміст такий.

              Ось факти з життя:

              - Иноземний громадяний, що прожив у США 5+ років у статусі постійного жителя, може одержувати US Citizenship і при цьому НЕ ЗАБОВ'ЯЗАНИЙ залишати своє перше громадянство. Існує багато громадян України, що одержали американське громадянство. При цьому вони залишилися громадянами України, бо United States не вимагає вийти з попереднього громадянства.

              - US citizen, що постійно живе за кордоном (ну, наприклад, у Канаді ;) може одержати громадянство країни проживання, згідно с законом цієї країни. Які проблеми з US? Да ніяких! Можна виходити з попереднього американського громадянства, звичайно. Ну, щоб щорічно не звітуватися Дядькові Сему про свої доходи, наприклад (US - чи не єдина країна в світі, що обкладає податками не за принципом residency, а за принципщм citizenship - погана, кріпацька практика). Але можна і залишати попереднє громадянство. Тоді Дядько Сем (Sorry... Mr. B. Hussein Obama) буде розглядати того суб'єкта виключно, як свого холопа.

              Отже, з приводу US приклад не вдалий. А ось більшість Європєйський країн - то так. Голандія, Німеччина, Данія, Іспанія (за виключенням Латинської Америки) - ті потребують тількі одного громадянства. Одержав інше - втратив своє. Чи добре це? Не думаю. Але то їхні справи. Для України, з іі шаленою Еміграцією (не Іміграцею!) так робити - це остаточно загубити зв'язок з тими, хто, хоч і виїхав, але ще може бути у пригоді. Кому це треба? Тількі українським недругам. :fou:
  • 2009.08.05 | omela

    це практика життя

    давно пора припинити дуркувати та взаконити подвійне/потрійне громадянства, як то робиться в усьому цивілізованому світі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.05 | Радикальный Либерал

      Re: це практика життя

      Тогда большая часть жителей юго-востока Украины получит Российское гражданство.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | omela

        Re: це практика життя

        Радикальный Либерал пише:
        > Тогда большая часть жителей юго-востока Украины получит Российское гражданство.

        не факт.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".