МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Успіхи Тимошенко: позичаємо, щоб віддати борги і знову позика(л)

08/07/2009 | yes
Особливість цієї економічної політики у тому, що позичати кожного разу потрібно більше, бо зростає той самий борг на суму відсотків.


http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2009/08/090806_tymo_default_or.shtml
Україна повністю і достроково погасила єврооблігації на суму $500 млн, відтак знявши з порядку денного можливість державного дефолту.

Київ розрахувався із зовнішніми кредиторами завдяки третьому траншу кредиту МВФ на суму 3 мільярди 300 млн доларів.

Напередодні прем"єр-міністр Тимошенко заявила також, що Нафтогаз повністю розрахувався з російським Газпромом за газ, закачаний у підземні сховища в липні, що коштувало бюджету понад 600 мільйонів доларів.

Пані Тимошенко також пообіцяла, що уряд до кінця року забезпечуватиме успішну роботу Нафтогазу, фінансовий стан якого викликав стурбованість МВФ, і своєчасну оплату за газ, що закачується у сховища.

Відповіді

  • 2009.08.07 | Мартинюк

    Ще б написали скільки прибутку отримали покупці облігацій

    та продавці газу.
    А тоді вже можна прикинути розмір "откату" , який за це все, отрмала тусовка Тимошенко...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.07 | yes

      Тому і долар не впав від 3,3 млрд, бо все на виніс до цента

  • 2009.08.07 | Боббі

    Її інтерв'ю: це звіздець, себто, взірець демагагої і брехні (л)

    Його коли абзац за абзацем проаналізувати, то там же слова правди майже не знайти...

    http://www.pravda.com.ua/news/2009/8/6/99497.htm

    > - По-перше, 16 мільярдів ще і близько немає – це приблизно на сьогоднішній день половина цієї суми, по-друге, дуже приємно, що ми сьогодні вже почали повертати державні борги.
    Десь писали, що вже отримано трохи більше 10 мільярдів. Очевидно, що 10 все ж таки більше половини від 16: 10/16 = 0.625 коли бути точними.

    Повернення старих боргів відбувається за рахунок накопичення нових боргів. Так, за даними НБУ, зовнішні борги суто державних органів управління станом на березень зменшились до $13'585 млн з $14'152 жовтня минулого року, в той же час, зовнішній борг НБУ зріс від $135 млн до $4'545 млн.

    В підсумку, зовнішній борг держави зріс на 18130 − 14287 = 3843 млн. доларів (станом на березень). Новіших даних НБУ не наводить.

    > Сьогодні півмільярда ми вже повернули як країна зовнішніх запозичень, і до кінця року ми повернемо ще півтора мільярди. Тобто ми якраз розвантажуємося від зовнішніх боргів.
    В той же час, очікується отримання наступних траншів від МВФ та позик від ЄС на закачування газу, Корейців на придбання вагонів та Японців на придбання молоковозів.

    Повернення старих боргів за рахунок нових — ознака фінансової піраміди.

    > І те, що стосується зовнішніх боргів, не мусить вас лякати, тому що весь світ вимірює рівень таких запозичень одним показником – це відношення зовнішнього боргу країни і, взагалі, державного боргу країни, до валового внутрішнього продукту, у відсотках.
    Не дуже вдала метрика: ВВП може зростати (наприклад, в торгівлі) за рахунок отриманих кредитів. Оцінювання стану економіки за показником ВВП — приблизно те саме, як оцінювати стан лікарні за середньою температурою пацієнтів.

    До того ж, падіння ВВП за перший квартал склало −20%. Даних за решту місяців не оприлюднено. Чи буде враховане те, що ВВП може падати (в меморандумі з МВФ −14%), в той час як борговий тягар — зростати?

    Оскільки борги повертаються з податків, чи розуміє прем'єрка, що в майбутньому, через повернення державних боргів, рівень життя громадян понизиться, оскільки держава матиме менше можливостей фінансувати необхідні програми а, натомість, витрачатиме відібрані у населення гроші на обслуговування своїх боргів?

    > Такі країни, потужні і заможні, як Японія, Сполучені Штати, інші країни можемо називати, більшість потужних країн, мають такий показник 100, 110 і 120 відсотків, тобто зовнішні борги країни, державний борг країни складає більше 100 відсотків від ВВП.
    Державний борг Сполучених Штатів номіновано в Доларах, які друкує Федеральний Резервний Банк Сполучених Штатів.

    Якби зовнішні борги України було номіновано в гривні, тоді б порівняння було б доречним, а так воно не повністю адекватне.

    Більше того, з її твердження випливає, наче величезні зовнішні борги — ледь не благо. Варто було б також додати, чи не створюють величезні зовнішні зобов'язання проблем в обслуговуванні.

    > У нас такий показник сьогодні на рівні 20 відсотків ВВП. Тому нашій країні не загрожують ніякі зовнішні борги, ми абсолютно стабільні в цьому напрямку і повністю забезпечені своїми ресурсами щодо своєчасного погашення запозичень.
    І невпинне зростання курсу долара до цього жодного відношення не має?

    > Крім того, сьогодні всі країни світу запозичають, без виключення, тому що криза привела до того, що всі країни світу мають дефіцитний бюджет, я би сказала високодефіцитний бюджет. Наприклад, поряд з нами наш сусід Росія, яка має більше 10 відсотків дефіцит бюджету, плановий.
    Коли я хочу запозичити гроші, я маю знайти когось з грошима, хто б мені їх запозичив. Водночас, всім без виключення запозичити неможливо: хтось має давати в борг з тим, що б можна було в борг взяти.

    Тому перше твердження слід сприймати критично.

    > Ми плановий дефіцит маємо на рівні 3 відсотків. Зрозуміло, що такий дефіцит покривається запозиченнями. Тому перше, що я хочу сказати, що Україна мусить бути абсолютно спокійна відносно того, що наш показник державних боргів мінімальний, порівняно з іншими країнами.
    Плановий дефіцит — дискутійна тема. В меморандумі з МВФ ( http://unian.net/ukr/news/news-328779.html ) йдеться про 6.5%, без урахування деяких видатків (рекапіталізація/націоналізація банків).

    Порівняно з іншими країнами наш показник не мінімальний (2007 рік): http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_public_debt
    Він порівняно, поки що, не великий, але не мінімальний. Мінімальне відношення було у Екваторіальної Гвінеї, а не у України.

    Далі там йдеться про націоналізацію банків-банкрутів. Але то вже взагалі ахінея та маячня. Про ті хиби можна дізнатися з книжки "Economics in One Lesson".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".