МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розчарування, але ще не поразка: "результати Копенгагена"

12/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
18 грудня 2009 року кліматичний саміт ООН зі зміни клімату в Копенгагені завершився прийняттям політичної декларації, яка не зобов’язує країни запроваджувати скорочення викидів парникових газів. Лідери з усього світу не змогли поступитись своїм інтересам і поставили планету на шлях катастрофічних наслідків від зміни клімату в майбутньому.

Прийнята політична декларація не містить середньострокових цілей (до 2020 року) на скорочення викидів для розвинених країн, і також не має глобальних довгострокових цілей (до 2050 року). Єдине, що можна підкрестили в декларації - утримання глобального потепління на рівні 2 градусів Цельсія, але без зобов’язань по скороченню викидів цього неможливо досягти.

Існує безліч досліджень, які доводять, що вже сьогодні на ринку існують усі необхідні технології для поступового скорочення викидів і що для цього потрібно витрачати лише 1% світового ВВП. «Країни виділяють трильйони на боротьбу із фінансовою кризою та не можуть виділити 1% ВВП для порятунку планети для наступних поколінь. Це дуже розчаровує», коментує Христина Рудницька, участник переговорів з Національного екоголічного центру України.

Україна разом з іншими розвиненими країнами не схотіла взяти більше зобов’язання зі скорочення викидів і таким чином не сприяла досягненню домовленості. Позиція нашої країни залишилась незмінною - скоротити викиди на 20% від рівня 1990 року. Але фактично це означає ріст викидів на 75% від 2008 року до 2020 року. Ця мета передбачає запас квот з метою їх подальшого продажу.

«Навколо драми затоплення острівних країн та катастрофічних наслідків для сотень мільйонів людей, позиція України із заробляння коштів на угоді виглядає цинічно та неадекватно. Представники офіційної делегації України говорять про захист інтересів української економіки, але вони не говорять куди ділися кошти від продажу квот Японії, вони мовчать про те, що енергозбереження в Україні в 10 разів дешевше від будівництва нових електростанцій, але ж на них так легко відмивати кошти. Правильна політика енергозбереження зекономить кошти державного бюджету, створить низку робочих місць та сприятиме порятунку клімату» - коментує недалекоглядну позицію України Ірина Ставчук, голова Робочої Групи громадських організацій зі зміни клімату.

В той час як на саміт приїхало 119 голів держав та прем’єр-міністрів - від України був Ігор Лупальцов, голова Національної Агенції Екологічних Інвестицій. Заявлений в програмі віце-прем’єр міністр України Григорій Немиря так і не приїхав.

«Ми сподіваємось, що позиція України зі зміни клімату буде переглянута найближчим часом. Ми також віримо, що наступного року в Мексиці буде досягнута міжнародна угода, що поставить планету на шлях призупинки глобального потепління та створить умови для інвестицій в чисту енергію і сталий розвиток. Для цього потрібні дії кожної окремої людини, бізнесу та політична воля запроваджувати необхідні реформи» - говорить Мар’яна Булгакова, юрист міжнародної організації «Екологія.Право.Людина».


За більш детальною інформацією звертайтесь:
Христина Рудницька
Координатор програми зі зміни клімату
Національний екологічний центр України
044 353 78 42


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".