Трохи оффтоп. Про надприбутки
01/28/2010 | Сахаров
Отримав сьогодні каталог "Метро". Аргентинська яловичина за ціною 102-108 гривень за кілограм. Згідно з даними з http://talks.guns.ru/forummessage/89/529376.html експортна ціна аргентинської яловичини становить 1,6-2,2 долари за кілограм. У Росії з урахуванням транспортних витрат і мита оптова ціна - 70-110 рублів (не думаю що в Україні це дуже відрізняється). Запитання - чому в Україні роздрібна ціна відрізняється від відпускної майже у сім разів? Хто на цьому має надприбутки?
Доповнюю - теж витягнув з Інтернету- за найнижчою у Європі ціною аргентинську яловичину закуповує Болгарія - 80 центів за кілограм.
Доповнюю - теж витягнув з Інтернету- за найнижчою у Європі ціною аргентинську яловичину закуповує Болгарія - 80 центів за кілограм.
Відповіді
2010.01.28 | zmej_gorynych
Це мені нагадує старий анекдот
На базарі на рядах дядько продає картоплю.У всіх інших вона по 4-5 грн., а у дядька - по 50.
Ну один покупець і дивується: а чого, дядьку так дорого?! В 10 разів дорожче, ніж в інших!
Дядько ж йому відповідає: та знаю, знаю, що дорого. Просто сильно дєньгі нужни.
P.S. Цікаво, а її хтось купляє, ту яловичину, за таку ціну? Чи її продавець - це той самий дядько?
P.S. А Ви впевнені, що ціна там зазначена за кілограм? Зазвичай же ж в Метро дрібнооптовими упаковками торгують...
(забув додати. Додано о 08:29)
Але цукор таки, принаймі в Рівному, дорожчає на очах! В день - на 80-90 копійок. Вже більше 10-ти гривень за кіло. А ще відносно недавно було по 5,50. І дружина вчора дзвонила у Львів до родичів - там вже 12,5 грн. за кіло.
2010.01.28 | Сахаров
Re: Це мені нагадує старий анекдот
Саме за кілограм.2010.01.28 | selu
Вона працює.
2010.01.28 | Боббі
ви ж в курсі, яке місце України в рейтингах економічної свободи
Ви ж в курсі, яке місце України в рейтингах економічної свободи? Саме через брак тієї свободи підприємці не мають можливості швидко та ефективно задовільняти попит на продукцію.Справедливе зауваження стосовно того, що не факт, що тая яловичина масово продається, ймовірно, через малу кількість продажів продавцям доводиться піднімати ціни, аби покрити накладні витрати.
Прикро, але:
* податки наперед, затягування податкового зашморгу під час кризи не могло не позначитись на діяльності підприємств та цінах на продукцію
* випуск ОВДП на десятки мільярдів гривень, монетизація частини з них також не можуть не позначитись на цінах оскільки є інфляцією
* брак економічної свободи призводить до збагачення наближених до влади за рахунок віддалених