МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Оце прочитав "Музей покинутих секретів"

08/30/2010 | Hadjibei
Оксана таки видала Справжній Роман! Браво!!! Цю книгу - читати всім! І перекласти треба принаймні на англійську та російську.

Але маю питання (вибачте за неосвіченість) - чи правда, що Палац Україна саме так варварськи перебудували, щоб не затьмаював московський Дворєц С"єздов, як вона описує це в романі?

Відповіді

  • 2010.08.30 | Читач

    мене це теж зацікавило коли читав

    осьо надибав у неті, зберіг лінк:
    http://sova-spliu.livejournal.com/92641.html

    може, тепер історики в цій темі пориються. А то якось ніхто того "застою" не чіпає, скоро Щербицькому пам'ятники табачники ставить почнуть.

    А роман геніальний, да.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.08.31 | Мартинюк

      Не тільки - наприклад готель "Україна" над Майданом

      За початковим проектом у нього мав би бути шпиль, як в однойменного готелю у Москві (а київський готель тоді називався "Москва") . Але в останній момент Кремль відреагува на "голоси обуреної громадськості" ( звісно з Москви і для вигляду трохи з Києва)і шпиль "скасували".
      Взагалі за радянських часів існувала строга ієрархія - в обласних центрах ні в якому разі не можна будувати не те що вище, а навіть красивіше ніж в союзних столицях. Ну а тим звісно не можна було "випендрюватися" крутіше від Москви.

      Це взагалі то не нове - на Західній Україні йшли постійні конфлікти українців з поляками на тему "чия церква (костьол) вищі". Як правило поляки вирішували проблему адміністративно - просто забороняли.
      Наприклад таким чином появилися дивовижні "пласкі" бані на церкві в Берестечку. Церкву почали будувати ( чи вже збудували) за царської влади а от бані не то не встигли, не то вони згоріли під час першої світової війни. Так от після війни нова польска влада змусила зробити ці бані таким аби вони не перевищували висоту місцевого костьолу.

      Взагалі поляки вирішували проблему "візуальної полонізації" Галичини своєрідно - будували на всіх великих пагорбах та височинах високі костьоли, аби їх було далеко видно з навколишніх шосейних та залізничних доріг.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.09.01 | Читач

        У Забужко з цим пов'язана тема скритих репресій

        на грунті "правдоіскатєльства". Про те, що такі в брежнєвську епоху були, я раніше читав тільки в спогадах Собчака (якого теж, здається, вбили). Скільки їх було статистично, невідомо. Цікаво, чи в Україні хтось цим займався?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".