МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

М.Маринович: «Підприємницький Майдан розвіяв гіпнотичний страх перед владою»

01/02/2011 | Майдан-ІНФОРМ

 Колишній дисидент, один із співзасновників української Гельсінської групи, правозахисник і публіцист Мирослав Маринович, підсумовуючи рік, що минає, зазначив Радіо Свобода, що 2010 приніс страх в душі українців. Переслідування українських політиків, на думку політичного дисидента Мирослава Мариновича, це намагання влади посіяти страх серед людей.

– Пане Мариновичу, яким видався для Вас рік, що минає? – Цей рік приніс для мене дві несподівані екстреми. Перша, це страх, який опанував, навіть можна сказати, скував душу народу після того, коли влада спробувала такими символічними, знаковими засобами відновити в душі людей страх 1937 року. Страх, не знаю, й 1933 року. Бо в історії України важко назвати лише один рік, який був би символом страху і народної трагедії. Я був неготовий до того, що той страх так може швидко заповзти у людські душі. Це мене цілковито приголомшило. З іншого боку, підприємницький Майдан – це була інша екстрема. – Але сьогодні підприємців переслідують і їх не так багато людей підтримали. – Для мене цей майдан є дуже успішним. Не тому, що добився змін у Податковому кодексі. Мені здається, що цей майдан подолав той страх, який був на початку року. Після майдану люди можуть коритися владі, але в мене таке враження, що вони перестали так панічно боятися її, так гіпнотично боятися. Цей гіпнотичний страх зник. Ясна річ, далі шаленіють злочинці, яких підсилають для того, щоб розправлятися чи то з журналістами, чи то з іншими людьми, які піднімаються на якийсь протест. Але сталося щось дуже важливе, дуже для мене визначальне. І оці дві віхи вони для мене визначили амплітуди цього року. З одного боку – страх, а з другого – звільнення від цього страху.
 

Відповіді

 • 2011.01.03 | UKR

  Re: М.Маринович: «Підприємницький Майдан розвіяв гіпнотичний страх перед владою»

  В якій країні світу бувшого ЗЕКа обрано президентом ?
 • 2011.01.03 | Sviatoslav D

  Кирило Куликов: «У 2011 році ніяких національно-визвольних рухів в Україні не буде»

  «2011-й – це рік виклику здатності існування проекту під назвою «Україна». Ніяких національно-визвольних рухів, на жаль, не буде у цій країні. Адже якщо партія влади гаряче підтримує кишенькових лідерів ультранаціоналістичної сили, в Україні можлива “заворуха” фанатів, як у Москві. Але ніякого філософського руху бути не може», - сказав він. За словами політика, «український романтизм» може відродитися тоді, коли люди, які обожнюють публічно заявляти про любов до України і у той же час тихенько розкрадати бюджет, перестануть це робити.
  «Тільки тоді може щось з'явитися і стане можливим говорити про українську мрію», - зауважив К. Куликов.

  http://www.golosua.com/main/article/politika/20110103_u-2011-rotsi-ne-bude-jodnih-natsionalno-vizvolnih-ruhiv-nu-ns
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.03 | Guest

   Re: Кирило Куликов: «У 2011 році ніяких національно-визвольних рухів в Україні не буде&raq

   Sviatoslav D пише:
   > За словами політика, «український романтизм» може відродитися тоді, коли люди, які обожнюють публічно заявляти про любов до України і у той же час тихенько розкрадати бюджет, перестануть це робити.
   Щоб припинити це робити, дійсно треба якось раптом стати великим романтиком.
  • 2011.01.03 | jz99

   правильний лінк (л)

   http://www.golosua.com/main/article/politika/20110103_u-2011-rotsi-ne-bude-jodnih-natsionalno-vizvolnih-ruhiv-nu-ns

   Sviatoslav D пише:
   > http://www.golosua.com/main/article/pol ... uhiv-nu-ns
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.03 | Sviatoslav D

    Дякую, виправивю Re: правильний лінк (л)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".