МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не будь байдужим! Уряд Януковича-Азарова викидає з Лаври українські музеї (/)

01/03/2011 | БС
http://ukrslovo.com.ua/work/archive/2010/52/13_2.html

Не будь байдужим! Уряд Януковича-Азарова викидає з Лаври українські музеї

Якщо ми це не зупинимо, втратимо назавжди:
• Музей історичних коштовностей України зі знаменитою Скіфською Пектораллю
• Музей декоративного мистецтва з унікальними колекціями Катерини Білокур, Марії Примаченко, зібраннями української писанки та вишивки
• Музей книги й друкарства з історією нашої книги, стародруками Петра Могили, Йосипа Тризни, Лазаря Барановича,
• Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, заснований Лесем Курбасом, з експонатами, подарованими Марією Заньковецькою, Амвросієм Бучмою, родиною Старицьких
• Музей мініатюр з вражаючими експонатами
Усі ці музеї можуть опинитися на вулиці вже в найближчі дні, бо на догоду Москві влада хоче знищити в Лаврі український дух. Саме тому на чолі Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» поставлено людей, які прагнуть віддати національну святиню під повний контроль московської церкви.
Музейним працівникам наказали пакувати валізи. Знаних науковців виганяють з роботи чи переводять на посади двірників. Унікальні фонди можуть розтягнути відомі «музейні злодії» від влади, в кращому разі — гноїтимуть в запасниках.
Влада руйнує Київську Лавру як культурну пам’ятку світового значення, занесену до каталогу світової спадщини ЮНЕСКО.
Проблема не тільки в тому, що музеї виселяють в нікуди, тобто знищують, як раніше знищили Музей історії Києва. Влада має нахабство виганяти осередки української культури з української святині. Що це, якщо не злочин проти власної країни?
Ці музеї не можуть заважати людям, котрі сповідують учення Христа.
Вони заважають лише дикунам, які ненавидять Україну, її культуру та історію. Ці дикунство і ненависть не прикриєш ні рясою, ні міністерським портфелем.
Цих дикунів можемо зупинити лише ми — українські громадяни, від імени яких чиняться злочинні дії.
Ми разом відвідаємо музеї, які влада хоче викинути з Лаври, засвідчимо їм свою підтримку, поставимо підписи на підтримку лаврських музеїв і оголосимо про наступні кроки.
ПРИЙДИ, ПРИВЕДИ ДРУЗІВ, ПОДИВИСЯ НА НАШІ РЕЛІКВІЇ, СКАЖИ СВОЄ СЛОВО НА ЗАХИСТ МУЗЕЇВ!
Ніхто не може заборонити людям зібратися разом і піти на екскурсію в улюблені музеї.
Якщо ти будеш байдужим, цих музеїв завтра не буде — ні для тебе, ні для твоїх дітей.
ДОЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ СВЯТИНІ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТЕБЕ!Рух добровольців
«Простір свободи»

Відповіді

 • 2011.01.03 | Andrij

  Трeба забрати Лавру в Москви

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.03 | Sviatoslav D

   Може завтра? Re: Трeба забрати Лавру в Москви (л)

   «Мне стало известно, что в то время, когда в Апелляционном суде г. Киева будет рассматриваться жалоба в деле о незаконном взятии под стражу экс-министра внутренних дел, первого номера списка избирательного блока «Наша Украина - Народная самооборона», лидера «Народной самообороны» Юрия Луценко, нанятые нашими политическими оппонентами провокаторы перейдут к силовым действиям на жизненно важных объектах Киева», - заявил Юрий Гримчак.
   Политик отметил: «Такие действия будут совершаться от имени оппозиционных сил – «Батькивщины» и «Народной самообороны» - с использованием их партийной символики. По имеющейся у меня информации, участниками этих акций могут стать те лица, которые в прошлом имели отношения с активистами оппозиционных партий».
   «Эта откровенная провокация, по мнению ее разработчиков, должна доказать обществу социальную опасность лидеров оппозиции Юлии Тимошенко и Юрия Луценко, чтобы оправдать содержание под стражей лидера «Народной Самообороны» и побудить к аресту лидера «Батькивщины». Этот сценарий должен также убедить мировое сообщество в склонности украинской оппозиции к «терроризму», - отметил Гримчак.
   Пресс-служба «Народной Самообороны» отмечает, что единственным местом проведения массовых мероприятий оппозиции в поддержку Юрия Луценко является площадка перед помещением Апелляционного суда города Киева по адресу: ул. Соломенская, 2-а. Начало акции в 10 часов 00 минут.

   http://obkom.net.ua/news/2011-01-03/1644.shtml
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.04 | Alamire

    Йдеться не про те

    Майже всі ці музеї пустують, до них ніхто не заглядає, майже не відбувається ніякого культурного життя. В той же час кожен з цих музеїв акумулює (мав би акумулювати) певне культурне поле - наприклад, музей книги, аналогів якому нема ніде в Україні - подумайте, скільки всього стоїть за оцим коротким словом "книга": книга як синтез мистецтва, як хроніка суспільства, як дійова особа історії, як філософія, як запорука національної ідентичності і т.д. і т.п. Наситити ці центри культурним життям - це те що нам всім під силу: творити поетичні чи музичні вечори, лекції з історії культури, створювати клуби, хоча б навіть просто влаштовувати вечорниці з українськими танцями та співами - особливо зараз, коли тривають свята! Дирекція будь-якого з цих музеїв охоче погодиться на співпрацю. Головне - це підтримувати життя, бо мертва гілка сама відпадає, а тоді годі говорити про це в форумах.
 • 2011.01.06 | jz99

  і що б оце значило? (/)

  Янукович підписав закон «Про культуру»
  . . .
  Крім того, забороняється виселення закладів культури (театрів, філармоній, бібліотек, музеїв, архівів, художніх галерей (виставок), кінотеатрів, позашкільних закладів естетичного виховання і дозвілля дітей та юнацтва, клубних закладів тощо) з приміщень без надання їм іншого рівноцінного приміщення.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-414904.html


  З Лаври ніхто нікуди не їде?
  (Доки не нададуть рівноцінних придатних приміщень).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua