МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбулось чергове засідання суду за позовом Вітренко до Президента України

01/05/2011 | Володимир Манько
Як ми знаємо в Київському окружному адміністративному суді (вул. Десятинна, 4/6) триває судовий процес “Вітренко проти борців за незалежність України у ХХ столітті”. Вона позивається до Президента України з метою скасувати частину Указу Президента України Віктора Ющенка No. 75/2010 від 28 січня 2010 року "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті".
Сьогодні, 5 січня, було значно спокійніше, аніж минулого разу. Мабуть, тому, що сама позивачка та її тінь (Марченко) на засідання не з’явились. Певно, розслабляються десь у Буковелі (а може й в Куршевелі). Від їх імені у засіданні взяли участь довірені особи. Від імені відповідача (Президента) знов не було нікого. У якості третіх осіб, або просто слухачів були присутні адвокат Роман Орєхов (представник третьої особи Степана Бандери), Степан Хмара, Василь Овсієнко, Олесь Гриб, представники ОУН, КУН, СОУ.
Засідання тривало не довго. Представники Вітренко додали ще якісь “докази” того, що, нібито, усі вояки, які зі зброєю в руках виборювали незалежність України у ХХ столітті є колаборантами фашистів, кайзерівців, чи ще Бог знає кого. Свої докази, які заперечують це, додали й треті особи, зокрема Олесь Гриб додав архівні матеріали, де документально зафіксовано співпрацю Гестапо та НКВС перед Другою світовою війною.
На завершення засідання суддя оголосила рішення щодо подальшого залучення третіх осіб у цій справі. Вона повідомила, що зі сторони відповідача, окрім тих, що вже залучені, більше залучатись не будуть. Всього до суду надійшло близько чотирьох сотень заяв від осіб, які бажають захищати борців за незалежність України.
Наступне засідання відбудеться 3 лютого о 13.00 там само. Певно, що на ньому суддя почне розглядати позов по суті.

Прохання усім небайдужим підходити та підтримати честь наших героїв. Якщо не в залі, то хоча б під його вікнами.

Володимир Манько

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua