МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лист до Дмітрія Табачніка, ненаписаний академіками України

01/09/2011 | Святослав Караванський
Пане!

Ваша діяльність на посту міністра освіти України глибоко нас турбує. Заступивши на пост міністра освіти, Ви систематично порушуєте Конституцію України [Надалі – Конституція].

Стаття 19 Конституції говорить:
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ви не дотримуєте цієї засади. Ви порушуєте статтю 15 Конституції, де сказано:
Жодна ідеологія не може визнаватися державною як обов’язкова.

Ви накидаєте свою, успадковану від комуністичного СССР, ідеологію у шкільні та університетські підручники, наполягаючи на однозначному, канонізованому в СССР, висвітленні фактів історії, не беручи до уваги, що канонізовані в СССР концепції, спростовано життям, наукою та законодавчими актами України.

Стаття 11 Конституції говорить:
Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів та національних меншин України.

Ви не тільки не дотримуєте цього положення, а навпаки обрали своєю головною метою перешкоджати розвиткові української нації, фальсифікувати її історичну свідомість, принижувати культурні досягнення українців. Замість консолідації української нації, Ви ширите ворожнечу між окремими регіонами України, принижуєте гідність саме Української нації, пропагуєте і впроваджуєте у життя на ниві освіти денаціоналізацію українців, ведену століттями до Вас окупантами України.

Для досягнення цієї мети Ви не гребуєте жодними негідними цивілізованої людини методами. Зокрема для виправдання своїх антинародніх дій Ви вдаєтесь до публічних виступів у пресі та на громадських форумах, де протиставляєте духовних діячів українців та росіян з метою приниження перших. Той факт, що російські Велетні духу зайшли до пантеону діячів Світового духу, не дає Вам жодного права, порушуючи Конституцію, принижувати українців чи будь-яку іншу націю. Такий чисто меркантильний підхід до діячів своєї культури практикував свого часу фюрер Німеччини Гітлер, проголошуючи вищість саме німецької культури, але його расистська ідеологія зазнала цілковитого краху. Наша Конституція забороняє пропаганду расизму в будь-якій формі. Ви не дотримуєте й цієї заборони, вдаючись до рецидивів расизму.

Затим, що всю свою антиукраїнську діяльність Ви базуєте на расистському потиставленні двох народів та підпрягаєте Велетнів духу й думки росіян до своїх, спрямованих на приниження української нації, заходів, спробуємо розглянути цей бік Вашої псевдо-ідеології детальніше.

Російські Велетні духу, зокрема Достоєвський і Толстой, у своїх творах передусім обстоювали правду, людську гідність, поборювали усякий диктат та пригнічення. Через цю свою громадянську позицію вони заходили у конфлікт із деспотичною владою Росії. Достоєвського засуджено на каторгу, Толстого піддано анафемі з боку підлеглої державі російської православної Церкви. Ці факти свідчать, що між Велетнями духу і деспотичною владою лежить глибочезна прірва. Велетні духу ніколи не схвалювали деспотизму, не схвалювали приниження людської та національної гідности.

Заразом це свідчить, що творчість Велетнів духу не може належати окремим деспотичним режимам, або бути використана для зміцнення цих деспотичних режимів. Творчість Велетнів духу це надбання Людського Духу Всесвіту. Ці імена і цю творчість не можна підпрягати до забігів деспотичної влади.

Вам дуже хочеться свої расистські погляди та дії підперти й виправдати авторитетом Велетнів духу, чиїх поглядів та духовного обличчя Ви, попри свій докторрський титул, не знаєте.

Візьмім Толстого. Саме він обстоював навчання українців українською мовою, чого не хотіла допустити деспотична влада Росії, і чого, як видно з Вашої діяльности, не хочете допустити і Ви на посту міністра освіти України. Як не прикро це Вам усідомлювати, але Толстой не був з деспотами, зі сталінами, гітлерами, путінами, муґабе, януковичами, а з простими людьми, з трудящими народами, в тому числі і з українським народом.

Звернімось до Достоєвського. Достоєвський своєю творчістю боронив упосліджених та принижених, викликаючи лють упосліджувачів та принижувачів. Тим Достоєвський був проти дій саме цієї категорії людей. Ви ж своїм посиланням на Достоєвського хочете принизити цілу націю. Такої ідеї нема ні в Достоєвського, ні в Толстого, ні в жодного іншого Велетня Духу Всесвіту.

Підпрягти Велетнів духу на захист замовників убивства Александрова, Ґонґадзе, Поліковської, Климентієва – спокуслива ідея, але вона не пройде, бо це все одно, що оголосити Каїна святим. Велетні духу і Ваша базарно-деспотична діяльність - це небо і земля. Служити пігмеям з фальшивими титулами, проффесорам і докторрам наук вони не будуть, і всі забіги в цьому напрямі – це горох об стінку.

Усі Ваші антиконституційні та антинародні забіги – це прелюдія до культурного геноциду української нації. Культурний Голодомор України – це Ваша мрія й мета. Перебування на посту міністра освіти особи з такими канібальськими поглядами суперечить Конституції України, суперечить Всесвітній Декларації Людськигх Прав, суперечить усій цивілізації Людства ХХІ століття.

Усе зло усіх віків та народів втілилося у Вашу особу.

Але ми віримо, що якась іскра людської природи все таки жевріє у Вашій душі. Тому ми і звертаємось до цієї іскри з нашим проханням:
Придбайте або вдайтесь до бібліотеки і перечитайте від дошки до дошки усі твори Толстого, Достоєвського та інших геніїв людства. Якщо Ви знайдете там схвалення своїх антилюдських поглядів, лишайтеся й далі на посту міністра освіти. Але якщо не знайдете, то не гаючи ні секунди, подайте прохання про відставку.

Цим Ви зробите неоціненну послугу українському, російському та іншим народам світу, осягнувши заповідь саме Ф. Достоєвського: “Упокорись, гордий чоловіче!”

Відповіді

 • 2011.01.10 | harnack

  ..прадалжєнїє бєзабразнава і аднаабразнава абразаванїя (л)

  ..прадалжєнїє бєзабразнава аднаабразнава абразаванїя:

  Натовчімо'му табакопику,
  Навчімо'го істину прикру:
  Геть морду москфоЇзьіку,
  У мафзалєй - в Маскфу далеку!

  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,207864059,209833238,page=8#msg-209833238
 • 2011.01.10 | Георгій

  "нe написаний" пишeться окрeмо

  А крім того, який взагалі сeнс продовжувати цю тeму?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.10 | Skapirus

   Re: "нe написаний" пишeться окрeмо

   Георгію, боюся, що цього разу Ви неправі. Принаймні автор писав цю пару слів разом в своєму тексті і моє чуття мови також підказує, що таки має бути разом.

   Як Ви напишете, разом чи окремо, "не?вірна відповідь", "не?тривіальний результат", "не?відправлений лист"? Зважте, що тут протиставлення нема, коли треба писати окремо.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.10 | zаброда

    коли (л)

    ненаписаний лист і лист, не написаний академіками
    ""Не" з дієприкметниками пишеться окремо у таких випадках:

    а) коли при дієприкметнику є залежні слова: не відправлений сестрі лист (сестрі - залежне слово); не оформлені досі документи (досі - залежне слово); не підписана вчора заява (вчора - залежне слово);"
    http://www.ukrtvory.com.ua/nediepr.html

    Може, "академіками" - залежне слово? Принаймні хтось має таке чуття мови.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.10 | Skapirus

     Автор прочитає - дасть відповідь

     Я особисто навіть в наведених Вами прикладах писав би разом. Можливо, з часу мого закінчення школи щось змінилося в правописі, про що я не знаю, але в мене все-таки більше підстав довіряти Караванському, ніж цитованому Вами сайту.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.11 | zаброда

      Оно є инший (л) Re: Автор прочитає - дасть відповідь

      Skapirus пише:
      > …але в мене все-таки більше підстав довіряти Караванському, ніж цитованому Вами сайту.

      "е) Частка не з дієприкметниками, якщо вони мають при собі пояснювальні слова: Перед будинком чорніла площа, не засаджена квітами; Ця робота ще не доведена до кінця; Я відклав ще не дописаний лист."

      http://www.madslinger.com/mova/pravopys-2007/rozdil-1.html
  • 2011.01.12 | Skapirus

   Відповідь від С.Караванського:

   "У моїй статті головне зміст. А написання - це формальність. Офіційний правопис прийняв таке правило. А я пишу за своїм правописом, де можна писати і так і так. Що більше вибору дає правопис, то більше він демократичний, а не поліційно-жандармський. І англійський правопис дозволяє варіянти. Варіянти - це свобода, а тверді правила - це канцелярська диктатура"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.12 | zаброда

    Свобода слів від жандармської хворми! Re: Відповідь від С.Караванського:

    Also sprach: Un written letter, truth un told
  • 2011.01.13 | Святослав Караванський

   Пошук помилки

   У моїй статті “Лист до Дмітрія Табачніка...”, розміщеній на Вільному Форумі “Майдану“, читачі добачили помилку у написанні слова ненаписаний, гадаючи, що треба було писати не написаний. Я гадаю, що навіть, якщо вважати моє написання за помилку, це не дуже важлива для престижу української мови помилка. Ця помилка не є викривленням чи спотворенням української мови, як мовного явища. Це помилка способу написання, а не мовного факту.

   Але, на превеликий жаль, у моїй статті таки трапилася помилка проти мовної самобутности української мови. Помилка значно прикріша з погляду українськости нашого мовлення. На цю помилку мені вказано, бо я сам її не помітив.

   Цей факт дуже симптоматичний. Процес становлення і вироблення української мови не відбувався гладко, як у більшості світових мов. Постійне упослідження нашої мови, вилучення її з державного, навчального та юридичного життя, втручання держави у процес розвитку мови з метою спрямувати цей розвиток у бік самоліквідації, систематичне розселення носіїв української мови за межами України, систематична денаціоналізація носіїв української мови в окупованих містах: ці всі чинники сприяли тому, що носії української мови повністю нею не володіють. І це стосується не лише широких мас, а й осіб освічених – мовознавців, письменників, учителів, докторів наук, академіків.

   Усі ми під оглядом знання рідної мови перебуваємо в одному човні. Помилки проти українськости української мови властиві кожному з нас. Тому обов’язок кожного з нас указувати один одному на такі помилки. Це одна з неминучих рис нашого мовного відродження.

   Маючи певний досвід опанування рідної мови, я, проте, не виключаю себе із загальної маси носіїв української мови, яким притаманно помилятися. У світі немає безпомильних – ідеальних з усіх боків – людей.

   І в моїй статті, згаданій напочатку, трапилася одна дуже прикра помилка проти українськости української мови, непомічену спочатку мною, а потім і читачами моєї статті.

   Я гадаю, що для кращого засвоєння мови читачами “Майдану” буде корисно запропонувати їм знайти цю помилку в моїй статті.

   Хто знайде цю помилку в моєму тексті, може з повним правом мати себе за непересічного знавця української мови.

   Такий пошук піднесе рівень знання рідної мови читачів і авторів “Майдану”, бо нам усім треба вчитися, вчитися і вчитися.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.14 | zаброда

    Можливо, оця Re: Пошук помилки

    "спростовано життям, наукою та законодавчими актами України"

    Вільний Форум - Лист до Дмітрія Табачніка, ненаписаний академіками України
    www2.maidan.org.ua
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1294601288&trs=-1 (Accessed 14 January 2011)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.16 | Skapirus

     Це остаточна відповідь?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.16 | zаброда

      То вже діло розважне Re: Це остаточна відповідь?

      З одного боку, остаточна відповідь чимсь нагадує горезвісний Endlösung. Позаяк опанувати рідну мову - людського віку мало, то й певности в своїх висновках остаточної мені годі сподіватися, як Вам на те заходить. На цім хворумі правдешніх знавців доволі, а я до їхнього фаху зовсім не знаюся.

      З другого ж, погоджуючись - посутньо - чи не з 90 відсотками зауваг, що їх у дописах і книгах добродія Караванського висловлювано, не можу сказати того ж, про форму цих висловлювань, але се вже залежить од того, яке в кого відчуття мови. Усяк чоловік не без гріха. Я, наприклад, ніколи б не говорив "горохом об стінку" :)

      Тож, аби offtop у цій гілці не вигнався на грубезну дровиняку, скажу: "Остаточна!"
   • 2011.01.15 | Bayan

    Граматика як продажна дівка...

    Святослав Караванський пише:
    > Але, на превеликий жаль, у моїй статті таки трапилася помилка проти мовної самобутности української мови. Помилка значно прикріша з погляду українськости нашого мовлення. На цю помилку мені вказано, бо я сам її не помітив.
    >
    > Хто знайде цю помилку в моєму тексті, може з повним правом мати себе за непересічного знавця української мови.
    >
    > Такий пошук піднесе рівень знання рідної мови читачів і авторів “Майдану”, бо нам усім треба вчитися, вчитися і вчитися.    При усій моїй повазі до автора, чию позицію у даному разі я повністю поділяю, у його материалі є чимало великих і маленьких граматичних, синтаксичних і стилістичних проблем.

    Наприклад, у цьому реченні:
    >Ви не тільки не дотримуєте цього положення, а навпаки обрали своєю головною метою перешкоджати розвиткові української нації, фальсифікувати її історичну свідомість, принижувати культурні досягнення українців.

    у слові "дотримуєте" проситься "сь" на кінці,
    а речення у цілому є настільки "коряве", що я би навіть не став його правити, а просто переписав заново. Обрали метою перешкоджаННЯ, а не перешкоджати; фальсифікАЦІЮ, а не фальсифікувати і т.п.

    Повно кальок з російської мови.

    Але я згідний з автором, що у даному випадку важлива не форма, а зміст, так що не будемо надто прискіпливими.
 • 2011.01.10 | stryjko_bojko

  “Упокорись, гордий чоловіче!” і буде тобі щастя(циганське)

 • 2011.01.10 | Володимир

  Re: Лист до Дмітрія Табачніка, ненаписаний академіками України

  Тільки одні листи треба надсилати собачЬнику: самозаймисті або самовибухаючі. Все решта - то стрясання повітря. А те стрясання йому до сраки, бо знає, тварина, що робить.
 • 2011.01.10 | krytyk

  Re: Лист до Дмітрія Табачніка, ненаписаний академіками України

  "Такий чисто меркантильний підхід до діячів своєї культури практикував свого часу фюрер Німеччини Гітлер, проголошуючи вищість саме німецької культури, але його расистська ідеологія зазнала цілковитого краху." - Тут або не про Гітлера, або не про Табачника. Табачник не проголошує вищість української культури, а Гітлер саме проглошував вищість німецької -арійської, і це була расистська ідеологія.
 • 2011.01.10 | 2

  Тема космического значения Табачника таки раскрыта.

  Святослав Караванський пише:

  > Усе зло усіх віків та народів втілилося у Вашу особу.

  Хорошо, что академики такое письмо все же не написали. У Табачника и без того мания величия просматривается. А по письму вообще выходит прямо-таки печальный демон, дух изгнанья. Могло бы поплохеть.
 • 2011.01.10 | Volodimir_V

  Онобоко-Вселенські митці Рросії, а в хахлів нема нікого, а

  от приїдуть вумні люди із Маскви за свободою і ми знову станемо просвіщеними, а так в нас тут нікого не було, а не приїдуть то й не буде.
  Ох і тяжко нам безграмотним.
  І якщо вам кажуть, що в Україні є чи були вумні люди світового значення не вірте бо є Толстой.
 • 2011.01.10 | selu

  Табачник - арендатор, не пан, писати йому не варто.

 • 2011.01.10 | ziggy_freud

  роль окремих особистостей автор явно перебільшує

  "Усе зло усіх віків та народів втілилося у Вашу особу."

  в жодній з світових релігій такого не було, щоб Все Зло втілювалось в одну особу. Не кажучи про варіанти раціонального розгляду ролі Т. То як Т. помре, зла в світі не залишиться?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.10 | harnack

   І навпаки - що бєзабразньій-Т може зробити будь-яку послугу комусь

   > Цим Ви зробите неоціненну послугу українському, російському та іншим народам світу, осягнувши заповідь саме Ф. Достоєвського: “Упокорись, гордий чоловіче!”

   Нікчема - пропащою нікчемою!
 • 2011.01.10 | ОЛЕСЯ

  Re: Лист до Дмітрія Табачніка, ненаписаний академіками України

  Дм. Табачнік, будь ласка, підіть геть і не тільки з посади !


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".