МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дружина командира «Тризубу» звинувачує міліцію у катуванні затриманих

01/11/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Протягом 8-10 січня на території Івано-Франківської області арештовано активістів Всеукраїнського Обєднання «Тризуб» ім. Степана Бандери. За наявною інформацією заарештовано п’ятнадцятеро осіб, серед яких практично вся верхівка організації та неповнолітній юнак.

Деякі подробиці про затримання повідомила дружина арештованого керівника Центрального проводу ВО «Тризуб» Андрія Стемпіцького Жанна.

Пані Стемпіцька зазначила, що її чоловік був затриманий 8 січня ввечері разом зі старшим двадцятирічном сином Пилипом та провідником тризубу з Харкова Романом Хмарою в Рогатині: «Затримані були таким чином: на автозаправці, коли заправляли машину, вийшли, щоб попити кави, під’їхала патрульна машина, приставили (...) до потилиці, і таким чином затримали. Знайшли у мого чоловіка в машині травматичний пістолет – і це була одна із причин, щоби затримати».

Вже у райвідділку Жанна дізналася, що затриманий також «тризубівець» Степан Вичик, у якого начеб-то знайшли автоматичну зброю. Це і стало основним приводом для затримання Стемпіцького і подальшого обшуку. За словами колишнього заступника голови цетрального проводу Валерія Чоботаря в коментарі Газеті.UA, зброю до машини могли підкинути.

Жанна Стемпіцька повідомила також, що серед затриманих знаходяться троє її синів віком 16, 19 і 20 років. Зі слів середнього сина пані Стемпіцька знає, що його змушували дати показання проти 16-річного брата, ніби той брав участь у підпалі штабу Партії Регіонів у Галичі в грудні 2009 року. «Якщо мій молодший син підпише такі бумаги, то значить – тільки під тортурами, тому що він не приймав у тому участі. Рік тому ми його не випускали гуляти взагалі, та ще й на посьолок. Я не знаю, хто це зробив, але я знаю чого не робив мій син».

Пані Стемпіцька вважає, що проти затриманих у Рогатинському райвідділі застосовували силу: «Я, коли піднімалася, то чула як в сусідньому кабінеті стучать, матюкаються і по чомусь бють, і невнятне таке стонання свого сина середнього, якому 19 років. Для мене це факт тортур... Коли я спускалася вниз, на другому поверсі, де був затриманий Хмара, Таран і Борисенко, грала дуже гучно музика і самі розумієте – дискотека в міському РОВД, вона просто так не робиться. Заарештовані, на мою думку, таким чином піддавалися катуванню».

ВО «Тризуб» заявляли про те, що у квартирах затриманих проводилися обшуки. За інформацією ГРАДу відомо, що аби обшукати квартиру колишнього керівника центрального проводу Дмитра Яроша у Дніпродзержинську, слідчі проникли через балкон, а у квартирі голови Українського відділення Антиімперського Фронту Ростислава Винара вибили вхідні двері.

Жанна Стемпіцька повідомила, що обшук в її квартирі почали 10 січня без її присутності, коли там знаходилися тільки неповнолітні діти, хвора бабуся і старий дідусь. Слідча група у складі близько 25 осіб проводила обшук на підставі рішення Рогатинського суду. Під час обшуку вилучили комп’ютери, фотографії, деякі особисті речі. Також провели обшук у машині Дмитра Яроша, і вилучили саму автівку. Жанна Стемпіцька переконана, що обшук у машині був несанкціонованим, оскільки дозвіл поширювався на майно і будівлі, що знаходятьсяна території, і не стосувався транспортних засобів.

Про те, де нині перебувають «тризубівці» Жанні Стемпіцькій невідомо. Її повідомили, що частина затриманих знаходиться в Івано-Франківському ізоляторі на вул. Бельведерській. «Коли я приїхала, щоби передати передачу – треба було підписати дозвіл на передачу затриманим – мені сказали, що тут такі дозволи не видаються, передачі не робляться і взагалі тут таких нема. Де ділися вони і де зараз знаходяться, я гадки не маю», - повідломила Жанна Стемпіцька.

За її словами зараз затриманим інкримінують участь у підриві памятника Сталіну в Запоріжжі. Як відомо, ці дії ГПУ кваліфікує як терористичний акт. Жанна Стемпіцька переконана, що затримані «тризубівці» не мають до того вибуху жодного відношення.

«Логіка і здоровий глузд підказує, що таким чином наші державотворці намагаються позбутися національно-свідомої організації. Бо бояться таких організацій. Сама Україна українська таким державотворцям не потрібна», - вважає Жанна Стемпіцька.


Повідомлення складене прес-службою ГРАДу
на основі телефонного інтерв’ю з Жанною Стемпіцькою.


sean

Відповіді

  • 2011.01.12 | Evgen.I

    Re: Дружина командира «Тризубу» звинувачує міліцію у катуванні затриманих

    При Луценкові міліція перестала підкидати вибухівку, зброю. Зменшилось катування. Зараз поновила.
    Путін відновлює концтабори для утримання українців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".