МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інна Сухорукова: Скільки членів товариства «Тризуб» треба, щоб підірвати одне погруддя Сталіна?

01/11/2011 | Майдан-ІНФОРМ

Живемо ми собі в дивній такій країні, яка всім і все пробачає. Був собі такий радянський диктатор – Сталін, який замордував Голодом та розстріляв близько 10 мільйонів українців. То він так намагався з них справжніх комуністів зробити.

А ще був такий диктатор в Німеччині – Гітлер. Він намагався Сталіна перемогти, захопити комуністичний Радянський Союз і встановити на його території націонал-соціалізм. У цій війні Гітлер захопив Україну і повбивав ще близько 20 мільйонів її громадян.

Але ані комунізм, ані нацизм в Україні не є забороненими, комуністи навіть в Верховній Раді сидять – керують... Вдають, що вони за народ вболівають і якісь 3-5 відсотків громадян у це вірять! Просто мазохізм!

Нацисти у нас також є. Вони, різнокольорові і різнобарвні, – виходять на свої мітинги із прапорами зі свастикою. Не кажу вже про їх заклики до міжнаціональної ворожнечі, яка нібито заборонена статтею 161 Кримінального кодексу України.

І от ми, як справжні мазохісти, на відміну від Польщі, Чехії та інших країн Східної Європи не забороняємо ані нацистів, ані комуністів. Не проводимо люстрацію – і тому маємо безперервну посткомуністичну владу, яка здатна тільки на те, щоб прагнути відтворити в країні якийсь новий комунізм із капіталістичним обличчям.

Ця амбівалентна шизофренія, що переслідує нас усі 20 років, з невеличким перервами, має стійкі загострення. І тоді з’являються такі виверти, як погруддя Сталіну на власній території обкому КПУ у Запоріжжі.

Передбачити, що з пам’ятником цим буде щось негарне – не треба гадалкою бути. Бо окрім лівих в країні є й праві. От праві спочатку голову на тому погрудді відпиляли, чим усіх тих, хто не полюбляє совецького диктатора, потішили. А таких абсолютна більшість (за соціологічними опитуваннями – 70%)! А коли голову повернули на місце – то і підірвали. Отут вже тішитися, прямо кажучи, не дуже будь-кому заманеться. Бо ситуація в країні остаточно стає схожою на такий собі шабаш – вертеп, де чорти танцюють, а відьми співають. Так перехреститися і тягне.

А тут ще СБУ з міліцією починає хапати по всій Україні – від Івана-Франківська до Дніпропетровська – усіх, хто належить до ВО «Тризуб». Скільки членів товариства «Тризуб» було потрібно, щоб підірвати один пам’ятник Сталіну? Товариство «Тризуб» взяло на себе відповідальність за відбиту голову пам’ятника, але не за вибух. Від вибуху відмовляється.  І все, взагалі, починає виглядати, ну, скажемо чемно, по-ідіотські.

Де Запоріжжя, а де Івано-Франківськ? І навіщо налаштовувати молодь на Заході саме таким чином, що існуюча влада захищає Сталіна.

Не краще б було домовитися із комуністами, щоб вони свого улюбленого ідола десь у закритому приміщенні поставили і там на нього молилися?

І чи не нагадує це звичайну провокацію?  Чи влада в таких провокаціях зацікавлена?

А якщо хтось у себе на подвір’ї пам’ятник Гітлеру встановить? І молодь з лівими поглядами його підірве?

Національний мазохізм – дуже провокативна риса. І користуватися цим може будь-яка політична сила. На жаль, у нас їх – розумних – майже немає.

І, коли у всій Україні починаються арешти, влада повинна розуміти, що для багатьох своїх опонентів, вони вже стали в табір тих, хто на приватній, здавалося б території встановив пам’ятник мегазлодію і вбивці мільйонів українців.

А хіба владі таке потрібно?

P.S. Минув лише один день, і влада повідомляє, що у членів івано-франківського «Тризуба» на при обшуку знайшли цілий склад зброї! Отак! Вдома! Начебто немає покинутих хат у селах і схронів в лесах.

І тут вже постає питання: а чи не забагато членів «Тризубу» замахнулися на одне погруддя Сталіна? І кому ці іграшки вигідні? І як не крути, а виходить – тільки владі. Бо як ще відвернути увагу громадян України від непопулярних законів, подорожчання всього і всюди?

А так – от бігають бандерівці-терористи – ховайтеся!

Дуже погано, коли кожен день в країні починається як хроніка бойових дій на війні.

 

http://khpg.org/index.php?id=1294753321 

Відповіді

 • 2011.01.12 | Evgen.I

  Re: Скільки героїв треба, щоб розігнати бандитську владу?

  Спокій закінчився після скасування Указу про присвоєння Степану Бандері Героя України. Західній Україні треба від'єднатися від філії РФ. Любими методами. Хоча завжди був противником цього. Бо тільки люті вороги можуть так поводитись з тими, хто віддав найдорожче - своє життя за Україну. Треба створювати економічну й політичну автономію, незалежну від центру. Треба створити свою Раду, альтернативну ВР, бо владу в Україні окупувала КГБ-ФСБ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.12 | simsimopen

   А що ти, друже, вважаєш Західною Україною?

   Українська ментальність є переважаючою не тільки в західноукраїнських областях (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська), а і в інших - Рівненська, Волинська, Хмельницька, київська... Перепрошую інші, яких я не назвав. Так що ця тема - дуже складна.
 • 2011.01.12 | Марійка

  Re: Інна Сухорукова: Скільки членів товариства «Тризуб» треба, щоб підірвати одне погруддя Сталі

  Мені дуже приємно читати статті пані Інни. Але справа в тому, що сам факт існування бюстів катів в країні, яка постраждала від політики цих катів - Сталіна та його поплічників - це злочин. Де б вони не були - чи у приватному приміщенні, чи на вулиці - ці постаменти - все це злочин проти тих, хто загинув під час Голодомору, видсидів у радянських концтаборах.. Навіть ідеологія комунізму повинна бути заборонена, в цьому я цілком погоджуюсь з авторкою статті. До речі, той, хто ладний бачити постаменти Сталіна, аби не було так званих "бандерівців" - не просто недалекі, це люди, які втратили розум, совість. Це покидьки, які втратили залишки людяності!
 • 2011.01.12 | Марійка

  Re: Інна Сухорукова: Скільки членів товариства «Тризуб» треба, щоб підірвати одне погруддя Сталі

 • 2011.01.12 | selu

  Один. Взяти у перехожого мобілку та гарно попросити керівника комунхозу вивезти бюст на ремонт.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua