МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інфільтранти

01/12/2011 | Святослав Караванський
Коли мене, засудженого на 25 років таборів, перевели до етапної камери Одеської тюрми, там було щось із 60 засуджених. Серед цих засуджених були й комуністи, залишені совєтським КҐБ для підпільної праці в окупованій румунами Одесі. Цих комуністів КҐБ винував і засудив за співпрацю з румунською “Сиґуранцою”. Справедливо чи ні, я не знаю і не можу судити. Але ми в камері мали розмови. Зокрема я розмовляв з Решетніковим. Імени не пам’ятаю. Решетніков був залишений в окуповоній Одесі на посаді секретаря підпільного райкому комуністичної партії Водно-транспортного району Одеси. Якось, довідавшись, що мене засуджено по справі ОУН, Решетніков підійшов до мене і розповів таке:

Комуністи-підпільники мали підпільний зв’язок з Москвою через радистів-парашутисток. Це був 1942 чи 1943 рік. Ішла війна. І з Москви надійшла телеграма до підпільників-комуністів: “Вступайте до ОУН.” Це все із змісту телеграми, що розповів мені Решетніков. Очевидно, в телеграмі було щось ще, але Решетніков сказав мені тільки це і додав, що ця телеграма збила з пантелику підпільників, бо вони не знали, що таке ОУН і де його шукати.

Очевидно, що Московські спец-служби мали на увазі, щоб комуністи інфільтрували ОУН і розкладали її зсередини, а також збирали відомості про оунівців, але одеські підпільники виявилися не на висоті і до ОУН не вступили.

Про що говорить цей факт?

Про те, що серед методів “роботи” КҐБ, інфільтрація різних, “чужих”, зокрема анти-совєтських, організацій мала велике поширення.

Крім цього випадку, КҐБ інфільтрувало ОУН в Одесі іншими шляхами. Я був рядовий неофіт ОУН, але серед її керівництва опинилися дві одіозні, як виявилося пізніше, особи: Мітя Карпов і Таня Карпова. Коли у квітні 1944 року Одесу “звльнила” Червона армія, на другий день звільнення виарештовано майже всіх одеських членів ОУН, за винятком Тані Карпової. Мітю Карпова теж заарештували, але за пару місяців випустили. Він давав покази на всіх заарештованих. Якщо про Мітю Карпова можна сказати, що він заломився в тюрмі, то про Таню і цього не скажеш. Її було залишено із завданням інфільтрувати ОУН. Ні Мітю ні Таню не суджено, коли інші оунівці дістали смертні вироки або десятки років таборів. Коли я в етапній камері розповів камерникам свою думку про роль Тані Карпової у процесах ОУН в Одесі, мене викликав оперативник тюрми і пригрозив розстрілом, якщо я буду і далі патякати язиком. Очевидно, серед камерників були стукачі, які доповіли оперативникам мої слова. Цим моя тоді ще підозра знайшла підтердження. Оперативник міг дбати про престиж лише своєї людини.

Письменниця Докія Гуменна описує, як московські спец-служби інфільтрували письменницькі організації Радянської України, а автор-самоук Григорій Сірик описує, як КҐБ інфільтрував українську поліцію на окупованій німцями Україні.

Цю свою підступну зброю – інфільтрацію – КҐБ (хоч і під іншим іменем) масово практикує серед самостійницьких рухів у незалежній Україні. Чим, як не інфільтрацією, можна пояснити перебування деяких осіб на досить високих постах у Народьому Русі Ураїни, а потім активну працю цих осіб в організаціях п’ятої колони?

Ближче до наших днів. Чи не був Балога - голова адміністрації президента Ющенка -інфільтрантом спецслужб у “Нашій Україні”?

Як на мене - був. Другий такий інфільтрант Едуард Матвійчук – теперішній губерна-тор Одещини: до Верховної Ради доп’явся за списком “Нашої України”, тобто розігрував із себе патріота. Там переметнувся до п’ятої колони. Зараз же на посту губернатора Одещини - найлютіший українофоб.

Це ті інфільтранти, які не змогли або не хотіли лишатися й далі інфільтрантами і розкрили своє підступне нутро. Але в кожній організації, з якої виходить той чи той інфільтрант, неодміно має лишитися ще нерозкритий каґебіст, інакше тому чи тому інфільтранту не буде дозволено розмаскуватися. Рука КҐБ мусить бути присутня і далі там, звідки деінфльтрується той чи той працівник секретних служб.

За період 1945- 1990 рр. КҐБ інфільтрував усі еміграційні організації українців, росіян, поляків чехів тощо. Ті терористичні акти, які Москва здійснила на українських еміграційних діячах, не змогли б відбутися без участи інфільтрантів.

Як агентам КГБ вдається інфільтрувати здорові патріотичні оргаізації?

Очевидно, що є різні способи, як зобразити себе симпатиком патріотів. І серед цих способів не останню роль грають лестощі. Інфільтрант, як правило, вміє підшиватися до людей, слабких до лестощів. Для цього вони вибирають керівників організацій і “латаються” до них.

Візьмім Балогу. За які такі заслуги перед Україною Ющенко казав: “Балога – це я!”? Що такого зробив Балога, щоб обранець українського народу дорівняв до себе невідомого народові пройдисвіта? Цього Балога досяг лестощами. Він лоскотав самолюбство народнього обранця і тим став його фаворитом. А на ділі підживлював ворожнечу двох Ю., за що дістав свої 30 срібняків у формі міністерського поста.

Слабким на лестощі особам не можна довіряти ніяких відповідальних постів, бо вони стануть жертвами лестивих шарлатанів. Але люди є люди і їм властиві людські пристрасті й хиби. Тому інфільтрантам вдається інфільтрувати все і вся.

Усі европейські організації, а надто ті, які не дуже симпатизують диктаторсько-загарбницьким уподобанням Москви, інфільтровано людьми КҐБ. Чим інакше можна пояснити любов, яку виказують до президента Януковича деякі чільні особи Европейського Союзу, наполягаючи на вступі відверто ворожих до демократії керівників України до ЕС?

Коли виникла профспілка “Солідарність” у Польщі, КҐБ засилав і засилав туди інфільтрантів. Розвалити “Солідарність” не вдалося, зате інфілтранти мали інші вигоди зі свого інфільтрантства. Користуючись своїм членством у “Солідарності” деякі інфільтранти “Солідарности” стали депутатами Европарламенту і посідають там високі пости. Разом з інфільтрантами з інших країн Варшавського Пакту вони становлять помітну групу у парламенті, але по-кищо не можуть переважити Европейську Народню Партію та інші патріотичні европейські партії в Европарламенті. Тому вони за підказкою з Москви покладають надію на появу в Европарламенті 150 депутатів-регіоналів від України, якщо цю тоталітарно наставлену й керовану країну приймуть до ЕС. Тоді інфільтрантам буде легко виконувати директиви московських спецслужб.

Які саме ці директиви, читайте в наступній статті “Як Москва поверне собі Прибалтику?”

Відповіді

 • 2011.01.12 | Pavlo

  Анекдот про інфільтрацію.

  Від радянського союзу два скрипаля виступили на міжнародному конкурсі, один посів перше місце, другий - останнє. Першому дозволили наступного дня зіграти на скрипці Страдіварі, він нервозится, ходить по готельному номеру, не може заснути.
  Другий в нього питає, чого ти так нервуєш ?
  Перший каже : Ти розумієш, це все рівно, що для тебе стріляти з маузера Дзержинського.

  P.S. Матвійчук за національністю, віросповіданням і ідеологічними переконаннями щирий контрабандист. Його москвофільність кон'юнктурна.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.12 | Odesa

   Re: Анекдот про інфільтрацію.

   Pavlo пише:
   > P.S. Матвійчук за національністю, віросповіданням і ідеологічними переконаннями щирий контрабандист. Його москвофільність кон'юнктурна.

   Проте українофобство - цілком щире і справді осатаніле.
  • 2011.01.13 | IH

   Re: Анекдот про інфільтрацію.

   У рeчeнні
   "Ти розумієш, це все рівно, що для тебе стріляти ..."
   слова "все рівно, що" - помилка (калька).
   Тут слід вжити слова "так само, як":
   "Ти розумієш, це так само, як для тебе стріляти ..."
 • 2011.01.12 | selu

  Завадити інфільтрації неможливо, треба розумно використовувати інфільтрантів.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | Sakharov

   Казала Настя - "як удасться". Як розкривається агентура.

   Розумно використати можна в основному засланих провокаторів низького рівня, наприклад, даючи їм конкретні нескладні завдання, які вони виконають на "відмінно", як правило, краще, ніж зробили би свої лайдаки, бо їм теба вживатися і демонструвати свою лояльність. Ми так робили, і дуже успішно, наприкінці 80-х, початку 90-х у Русі. Їх, до речі, не бережуть і долею їхнєю противник не переймається. Це матеріал одноразового використання. Що ж стосується інфільтрантів більш високого рівня, з розробленими легендами прикриття, з завданням поступово вживатися у середовище, просуватися по службі чи у політиці або у громадських структурах - по перше, їх складно викрити, по друге, вони працюють обережно, їх бережуть і не палять на різких змінах основних завдань і ставлять у абсолютну залежність від розробників операцій. Цих використати не вдасться, лише викривати і позбавлятися. Перевербувати також складно, хибащо зробити з них подвійних агентів, поставивши у залежність зі свого боку. Можна також підсувати таким добре розроблену дезінформацію (це ми у Русі теж робили), але це довго не триватиме, бо деза рано чи пізно вийде назовні, цим прийомом корисно користуватися для забезпечення проведення власних одноразових чи короткотривалих операцій.
   Знаю кількох інфільтрованих, вони й досі успішно працюють.
   Хоч часом і таких "світять" якщо завдання різко змінюється, таке бува у ситуаціях, коли треба використати можливість, що неочікувано з'явилася або міняється тактика і стратегія, а часу на поступову переорієнтацію агентури немає, відбувається "момент переключення", за яким такі й паляться. Типовий приклад "моменту переключення" - перехід Гані Стеців-Герман з Радіо Свобода до Януковича. Подивіться навкруги, проаналізуйте вчинки певних людей і, можливо, побачите "моменти переключення".
 • 2011.01.13 | Scubo

  Пане Караванський - а Лозінський і Портнов - патріоти?

  Щось Вас наче засліпило - всіх "інфільтрантів" лише в одному кутку шукаєте?

  Ну й одну таку симпатичну "інфільтранку" з косицею Ви напевно дуже добре знаєте ? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | Мірко

   Пригадується Зінченко і як він свою ролю зіграв.

   Scubo пише:
   > Ну й одну таку симпатичну "інфільтранку" з косицею Ви напевно дуже добре знаєте ? :) <
   В хвилину коли Ющенко показав що зможе повалити Сталінський держапарат, - вискочив Зінченко і як той заградотдєл стріляв по спинах. А його командиром тоді була та з косою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.13 | Felicidada

    І ось ще двоє інфільтрантів на форумі (-)

    >"інфільтранку" з косицею Ви напевно дуже добре знаєте ?

    >командиром тоді була та з косою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.13 | Almodovar

     Так ми всі один одного перестріляємо.

     "Інфільтранти" - то евфемізм старого "вороги народу". Інфільтрантом можна оголосити будь-кого, хто не згоден із твоїми поглядами на життя.
     Ця теорія є небезпечна. Вона не враховує головного - психології людини. Люди схильні іноді до суперечливих і протиприроднііх вчинків - адже вони люди. То виходить, що вони просто прикриваються, а то є "момент переходу"?
     Добре сидіти з кавою за компом і триндіти про "ідеали нації". А Ви підіть у політику, але не у безвідповідальні нардупи, а у виконавчу владу, де треба брати відповідальність не тільки за прихильників, а й за долі своїх ворогів та їхніх сімей.
     Чи може нам кинути бомбу на Донбас. і їм на нас? І все, і немає інфільтрантів!

     Обережніше, обережніше треба. Я знаю багато випадків, коли такі от "бздітєльниє товарішчі" оголошували агентами КДБ та СБУ чесних людей тільки за те, що останні діяли не в той спосіб. який "бздітєльним" видавався вірним.

     А взагалі сказано: упізнаєте їх по справах їхніх.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.13 | Sakharov

      І так і не так

      Almodovar пише:

      > Ця теорія є небезпечна. Вона не враховує головного - психології людини. Люди схильні іноді до суперечливих і протиприроднііх вчинків - адже вони люди. То виходить, що вони просто прикриваються, а то є "момент переходу"?
      >
      > Обережніше, обережніше треба. Я знаю багато випадків, коли такі от "бздітєльниє товарішчі" оголошували агентами КДБ та СБУ чесних людей тільки за те, що останні діяли не в той спосіб. який "бздітєльним" видавався вірним.
      >
      > А взагалі сказано: упізнаєте їх по справах їхніх.

      Так ото ж. По справах. І "інфільтранти" чи як їх по іншому назвіть, існують реально. Те, що треба обережніше - без сумніву. Тотальне полювання на відьом закінчується поразкою мисливців. І люди є люди, і схильні до неочікуваних вчинків і тільки дурень не змінює своїх поглядів з часом. Є люди, що розгубилися, є дурні і йолопи, є звичайні шахраї і кар'єристи, є, зрештою, негідники. Але є і вороги. Тут слід бути обережними і не впадати у крайнощі "новітнього ЧК". Розумна і обережна контррозвідка потрібна навіть приватному підприємцеві чи невеликій фірмі, бо навколо пальця обведуть. А у політиці в умовах недружнього оточення - тим паче. Що ж до кави і клави - кожний робить що може, що дозволяє здоров'я і реальні можливості. Може, яка думка і згодиться для діла. А у політику і владу одинаками не ходять.
   • 2011.01.13 | Арій.

    А от з цього місця - пападробніє, будь-ласка.

    "В хвилину коли Ющенко показав що зможе повалити Сталінський держапарат".

    Може я чогось прогавив - коли то була така знаменна хвилина?

    Як би написав тут один дописувач - слова "Ющенко" і "зможе" в одному реченні - то оксюморон.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.13 | Мартинюк

     Протиставим фактам чавунний лоб набитий лайливими московськими міфами???

     І ненавистю , яка ніколи не стихала... Чавунний лоб "патріота", чия патріотичність виражається лише і виключно лише в ненависті до інших патріотів.

     То що саме зробив "патріот" Арій такого, чого не зробив патріот Ющенко???
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.13 | Felicidada

      У патріотів, яких він "на смітнику підібрав" до Ющенка купа претензій

      а хто тут озвучує претензії Ющенка до патріотів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.13 | selu

       Смітникові вони такі. Купа претензій замість подяки за шанс.

     • 2011.01.13 | Арій.

      А я й не знав, що в цій гілці йде обговорення моєї скромної особи.

      "То що саме зробив "патріот" Арій такого, чого не зробив патріот Ющенко???".

      Проте, відповісти можу.
      Не тільки ""патріот"Арій", а й навіть пусте місце зробиле менше шкоди Україні ні месія Ющенко.

      Зауважте, я не переводжу стрілки в обговореннях на самих дискусантів. Радив би це й Вам також робити - тоді Вашу думку будуть сприймати більш серйозно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.13 | Мартинюк

       Тобто патріот Арій не зробив нічого, чим і гордиться ?

       Гламурненька позиція .

       В принципі можна і на прапор різних радикалів написати - "Ми не зробили нічого і в цьому наша сила" :)
       "Ми не знаємо що треба робити, але ми знаємо що не треба робити"
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.13 | Арій.

        Тобто, пану по темі вже нема чого написати? А я чув, що адміни тут таке забороняють

        І тому взялися за ""патріота" Арія"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.13 | Мартинюк

         Саме по темі - хочеться аби Ви проілюстрували Вашу тезу "персона - зможе"

         На прикладі скажімо "Арій - зміг/не зміг".
         Що саме зміг/не зміг, хто завадив реалізації якихось благородних планів . Може народ перейметься і візьметься втілювати.
         Це в сенсі технології моження/неможення і визначення способів як з цим лихом боротися... :)
 • 2011.01.13 | Bogun

  Є один досить дієвий спосіб ...

  Читав спокади одного оунівця, який був засланий в польські антиукраїнські структури. Він там займався виявленням польських агентів, передава у Провід инфу про різні антиукраїнські акції.
  Друзі, треба йти в ПР, КПУ і інші подібні структури. Таким чином вбивається кілька зайців: можна визначати їхню агентуру, руйнувати їхні структури зсередини, дискредитувати їх, провокувати і т.д.
  Правда, ніхто, ніколи не згадає, що Ви були героєм і народ України це не оцінить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2011.01.13 | Боббі

  як все починалось: Операція «Трест»

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Операція_«Трест»
  та деза про еволюцію політичного режиму в Кремлі, спец. кампанія «Смена вех»:
  http://uk.wikipedia.org/wiki/Зміновіхівство
 • 2011.01.13 | Арій.

  Автор робить неправильний висновок. Перший інфільтрант - то Ющенко.

  Яким-таким чином він став на чолі національно-демократичного руху? За які-такі заслуги? Як врешті-решт звичайний сільський бухгалтер став Прем"єр-міністром України?

  За які заслуги його нагородили елітним житлом?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | Almodovar

   Re: Автор робить неправильний висновок. Перший інфільтрант - то Ющенко.

   Так!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.13 | Scubo

    Ги -, каналізацію порвало , з малоросів поперло "потоком свідомости Путіна"

    "Українские буржуазные националисты как первейшие предатели интересов малороссийкого народа !!!!"
   • 2011.01.13 | Анатоль

    Так, Ющенко був одним з небагатьох українських інфільтрантів в совку.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".