МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк звернеться до генпрокурора щодо переслідування Марії Матіос

01/12/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк назвав чистим сталінізмом переслідування української письменниці Марії Матіос, збір на неї «компромату» й намагання вилучити з обігу книгу Шевченківського лауреата. «Йдеться про перетворення держави на потворну диктатуру, де всеосяжний контроль встановлюється вже і над літературною творчістю, і над думками громадян», - зазначив він.

«Із маніакальною наполегливістю влада відтворює сталінські практики, мавпуючи навіть стилістику судилищ 70-річної давнини. Знаходяться «обурені трудящі» - і з їхньої подачі миттєво заводяться «справи істориків», «справи журналістів», а тепер - ще й «справи письменників». Так само, як і тоді, обираються дослідники й митці, чия творчість й науковий доробок є загальновизнаними і відомими далеко за межами країни. Тобто якщо вже цих дістали, то всім іншим краще й не потикатися з вільнодумством і несанкціонованими «згори» думками», - підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, це - чистий сталінізм: навіть за Брежнєва інакомислячих письменників й поетів формально звинувачували у неробстві чи порушенні паспортного режиму. «Невипадково правоохоронні органи виявили таку небачену гіперактивність, розшукуючи тих, хто зруйнував пам’ятник Сталіну в Запоріжжі. Нинішня влада, однією рукою підписуючи Закон про культуру, який гарантує свободу творчості, іншою хапає письменників і журналістів за горло саме за їхню творчість. Тепер слід чекати запровадження «індексу заборонених книг», списку небажаних для ТБ митців, зборів «трудящих», які Матіос «не читали, але засуджують», і запровадження затвердженого адміністрацією президента літературного канону», - зазначив лідер «Фронту Змін».

«Влада сама винесла собі вирок – режими, які бояться слова, не можуть бути довговічними», - підсумував він.

Арсеній Яценюк звернеться до генерального прокурора з вимогою перевірити факти політичного переслідування Марії Матіос і в разі їх підтвердження вжити відповідних заходів.

Як відомо, письменниця Марія Матіос заявляє про політичне переслідування її з боку прокуратури та міліції. З цього приводу вона звернулася з відкритим листом до генпрокурора Віктора Пшонки.

Відповіді

 • 2011.01.12 | Hadjibei

  Арсеній - порядна людина

  Всі інші "лідери"-демократи виявилися лайном.
  В тому числі і ініціатор "урніверсалів" із злочинцями.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.12 | Mykola_2007

   Арсеній і раунда проти Тадея Ельбрусовича не вистоїть, тим більше Волкова

   А це, в сьогоднішній ситуації, важливіше ніж говорити "порядні" слова, що, доречі, зовсім не означає бути порядною людиною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".