МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Одночасні арешти в колишніх республіках СРСР – план Путіна з «поховання Біловезьких угод» (/)

01/13/2011 | observеr
Одночасні арешти в колишніх республіках СРСР – план Путіна з «поховання Біловезьких угод» (європейська преса)

11.01.2011
Василь Зілгалов
Прага – Низка експертів вважають, що одночасні арешти членів опозиції в Москві, Києві та Мінську можуть бути зовсім не випадковими. За цим може стояти один керівник із Москви, не виключають аналітики, котрий може з «геніальною для зацікавлених у реванші в Москві простотою» повністю ліквідувати наслідки Біловезьких угод у трьох слов’янських державах із метою їхньої реінтеграції. У пресі також не виключають, що ЄС може запровадити санкції проти деяких урядовців із України, як реакцію Брюсселя на порушення прав людини в державі. Оглядачі також зауважують, що Президент Янукович має наміри підпорядкувати оборонний комплекс України російському ВПК.

Відомий американський аналітик Пол Ґобл погоджується на сторінках грузинської англомовної «Джорджіан Дейлі» з припущеннями деяких аналітиків на кшталт президента Міжнародного комітету інтелектуальної співпраці Юрія Маґаршака, котрі не виключають, що дивовижна синхронність арештів опозиції в Москві, Києві та Мінську може бути керованою з одного центру і є одним із елементів плану з відновлення СРСР чи реінтеграції трьох слов’янських держав. Пол Ґобл також вважає, що арешти опозиції в Україні, Білорусі «ефективно віддаляють ці республіки від тіснішої співпраці з ЄС» і таким чином штовхають їх в обійми до Російської Федерації. І три слов’янські держави колишнього СРСР, як звертає увагу Пол Ґобл на припущення Юрія Маґаршака, таким чином потрапляють у становище, що дозволяє їм повністю змінити Біловезькі угоди, згідно з якими був ліквідований СРСР. В анулюванні їх у Москві багато хто переконаний і вважає, що це відповідає інтересам Російської Федерації. Тут же виділені слова Маґаршака для радіо «Ехо Москви» про те, що на прагматично цинічній мові сучасної Росії «з політтехнологічної точки зору» така синхронізація дій має політичний сенс. В очах цих «прагматиків» такий крок (ліквідація Біловезьких угод), відкритий чи прихований, виглядає геніальним, за який треба ордени давати. Пол Ґобл також наголошує, що хтось із прихильників «перемоги імперських сил» буде радіти цьому, але інші шкодуватимуть, що єдність, базована на «репресіях політичних противників», хоронить перспективу всіх трьох республік разом і кожної зокрема приєднатися до світової когорти промислово і соціально розвинутих держав.

Польська «Жечпосполіта» запитує, чи прислухається Брюссель до порад українських правозахисних організацій щодо запровадження санкцій ЄС проти деяких українських урядовців, причетних до порушення прав людини в Україні. Разом з тим це варшавське видання інформує, що з такими вимогами до єврокомісара ЄС із питань розширення спільноти Штефана Філе звернулися чільники Вінницької та Харківської правозахисних груп у той час, коли Філе на початку тижня прибув до Києва. Сам представник ЄС попередив владу Януковича, що у випадках явних порушень прав людини і переслідувань ЗМІ в Україні, Брюссель змушений буде переглянути програму співпраці з Києвом. Хоча «Жечпосполіта» тут же наводить думки експертів, переконаних у незацікавленості ЄС щодо впровадження санкцій проти Києва, бо це лише підштовхнуло б Україну в обійми до Росії.

Російська «Нєзавісімая газета» прогнозує, що взяття Президентом Януковичем під жорсткий контроль української оборонної промисловості і торгівлі зброєю може означати лише одне – «жорстку централізацію галузі з метою подальшої її інтеграції з російським оборонно-промисловим комплексом». З цією метою Президент України створив державний концерн «Укроборонпром», яким куруватиме віце-прем’єр Андрій Клюєв, вірний соратник Віктора Януковича.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2273076.html

Відповіді

 • 2011.01.13 | Sakharov

  Дуже логічно. Йде жорстка гра у одні ворота

  і розробляли ці плани неабиякі стратеги і тактики. Слід шукати шпарини у цих планах і бити по цих больових точках. Розпорошеність сил спротиву - фактор, що може призвести до поразки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | miner

   більше схоже на спортивне биття шахістів бейсбольними битами

 • 2011.01.13 | BROTHER

  Біловезькі угоди - політичний НЕП і змова ЧКістів з метою випустити пару. Прийшов час згортати

  цей НЕП, як і попередній.
 • 2011.01.13 | Shooter

  В загальному - фантазії.

  Хоча й є деякі тверезі думки.
 • 2011.01.13 | Майдан

  Я дуже часто ловив цього автора на "зливах з Кремля"

  Не кожен день звісно, але раз на квартал - це обовязково.

  Наприклад в Білорусії Лукашенко зараз тоталітарно мочить в першу чергу ту частину опзиції, яка націлена на Москву. У всякому разі список досі не звільнених кандидатів у Президенти дивовижним чином співпадає з публікованим раніше ( на заході) списками "кандидатів Москви". Одночасно нинішні найрадикальніші прихильники радикального пресингу на Білорусію в Європі це знову ж таки сердешні друзі Путіна - Берлусконі і Меркель....

  Схема намальвана зілгаловим - абсолютно штучна і не витримує елементарного логічного аналізу. Там ще є такий самий Зіновій Фрис. Наступне буде від нього. Не забувайте що сама Ганя Герман колись плідно трудилася в цій конторі. Через неї подібні "зливи" йшли чи не щотижня.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".