МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вебсайт Holodomor.org.uk пішов дорогою Вікілікса (/)

01/13/2011 | Scubo
© Олександр Гриб, Бі-Бі-Сі
США проти визнання Голодомору геноцидом в ООН


18:15 13.01.2011

Британський вебсайт Holodomor.org.uk оприлюднив документи, які засвідчують відмову офіційного Вашингтона визнавати Голодомор в Україні 1932-33 років геноцидом українського народу в документах ООН.

Редактор вебсайту Стів Комарницький повідомив Бі-Бі-Сі, що отримав копії документів безпосередньо у Державному департаменті США на запит згідно Акту про свободу доступу до інформації.

Вебсайт Holodomor.org.uk займається підтримкою кампанії за визнання Голодомору геноцидом у світі і поширенням освітньої інформації серед британців на цю тему.

Оприлюдненні документи засвідчують, що спроби української адміністрації президента Ющенка пролобіювати резолюцію ООН до 75 річниці Голодомору, де б визнавалося, що штучний голод був актом геноциду, не знайшов підтримки не лише Росії, але й США.

Так, Держдепартамент США надіслав вказівку своїй місії у ООН підтримати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка віддавала шану жертвам Голодомору, але вказувала, що уряд США не погоджується з формулюванням про геноцид і посилання на Міжнародну конвенцію зі злочинів геноциду. Така позиція обгрунтовувалася тим, що уряд США не підтримує в принципі таких оцінок історичних подій.

Відтак, Генеральна асамблея ООН вирішила у липні 2008 року не включати до порядку денного сесії питання про вшанування 75-тої річниці Голодомору 1932-33 рр. в Україні.

Рішення Генеральної Асамблеї ООН викликало переможну заяву на сайті МЗС Росії про те, що Київ був змушений відкликати проект своєї резолюції.

Згодом сайт Wikileaks оприлюднив подробиці дипломатичного тиску Кремля на міжнародній арені з метою недопущення визнання в ООН Голодомору в Україні 1932-1933 геноцидом.

Нові документи, оприлюднені вебсайтом Holodomor.co.uk, засвідчують, що кампанію адміністрації Ющенка не підтримував і Вашингтон.

Останнє наштовхує принаймні на кілька висновків.

По-перше, міжнародну кампанію за визнання Голодомору геноцидом у світі можна вважати першою за двадцять років спробою артикуляції на міжнародному рівні активної позиції, що базувалася на розумінні Києвом власних національних інтересів, які не збігалися з інтересами провідних міжнародних гравців.

Опоненти політики історичної пам’яті президента Ющенка втратили аргумент про замовний характер кампанії буцім-то «проамериканського» тодішнього лідера України.

По-друге, прецедент можливості проведення «проукраїнської» зовнішньої політики кидає виклик новому керівництву України на спроможність формулювати зовнішню політику, яка не просто йде у фарватері того чи іншого стратегічного союзника, але утверджує власну позицію на міжнародній арені.

Відповіді

 • 2011.01.13 | Hadjibei

  Це не є жодною новиною

  Америка так само не визнала геноцид вірменів. Два фактори мають вирішальне значення - складність проблеми у стосунку до корінного населення США, і також небажання загострювати стосунки з Кремлем, який має позицію несприйняття України.

  Головна ж проблема не в міжнародому аспекті Голодомору, а у контексті внутрішньому. Якби українське населення і керівництво України в цьому сенсі були одностайними - проблеми б не було.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | thinker

   Re: Це не є жодною новиною

   Оце вельми тверезий і мудрий коментар! Саме так, ЯКБИ в Україні з цього питання була єдність, на міжнароднім рівні не було б проблем... Азбука! І Росія би тут нічого не завадила!
 • 2011.01.13 | simsimopen

  Правий був бандера...

  Тисячу разів мав рацію Степан бандера, коли проголосив орієнтацію виключно на власні сили. Ніхто тнам не допоможе... Політика визначаючих гравців на міжнародній арені ніколи не відзначалася почуттям права і справедливості. Інакше і ЗУНР була б визнана, і Гітлер не дістав би тих преференцій, які йому було подаровано в 1938-му році в Мюнхені... Подібне відбувається і зараз. І ніхто не хоче публічно визнати, що із росії виростає новий націонал-соціалізм, тільки набагато небезпечніший.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.13 | zmej_gorynych

   +100500 [Re: Правий був бандера...]

   simsimopen пише:
   > Тисячу разів мав рацію Степан бандера, коли проголосив орієнтацію виключно на власні сили. Ніхто тнам не допоможе... Політика визначаючих гравців на міжнародній арені ніколи не відзначалася почуттям права і справедливості. Інакше і ЗУНР була б визнана, і Гітлер не дістав би тих преференцій, які йому було подаровано в 1938-му році в Мюнхені... Подібне відбувається і зараз. І ніхто не хоче публічно визнати, що із росії виростає новий націонал-соціалізм, тільки набагато небезпечніший.
  • 2011.01.13 | Pavlo

   Чучхе і Сонгун.

   simsimopen пише:
   > Тисячу разів мав рацію Степан бандера, коли проголосив орієнтацію виключно на власні сили. Ніхто тнам не допоможе...
 • 2011.01.13 | Роман Сербин

  На сайті Holodomor.org.uk - не знайшов тих документів

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua