МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропало все?

01/14/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Завдяки новому керівництву «оборонки» Україна може втратити збройний контракт на 2,4 мільярда доларів

Олег СНІГУР
http://umoloda.kiev.ua/number/1817/116/64487/


БТР–4 українського виробництва, які мали з’явитися 5 січня на військовому параді збройних сил Іраку, так і не проїхалися вулицями Багдада. Про це повідомив журналіст Мустафа Найєм у своєму блозі на «Українській правді». За його словами, іракська сторона відмовилася прийняти першу партію бронетранспортерів БТР–4 та літаків Ан–32Б у рамках контракту на поставку озброєння для іракської армії на суму близько 2,4 мільярда доларів, який був укладений ще минулого року. За документами, якими нібито володіє «УП», «вся провина за провал угоди лежить на керівництві держкомпанії «Укрспецекспорт», саме вона взяла на себе кураторство над виконанням контракту». Як зазначає журналіст, у той час компанію очолював народний депутат–«сумісник» «регіонал» Дмитро Саламатін. Нагадаємо, Президент Віктор Янукович доручив Кабміну створити державне господарче об’єднання «Укроборонпром», яке має об’єднати цілий військово–промисловий комплекс країни. 4 січня Дмитра Саламатіна призначили його головою.

Якщо інформація Мустафи Найєма та «Української правди» відповідає дійсності, то є підстави говорити про черговий потужний удар по репутації України на світовому збройовому ринку, вважає Олексій Мельник, провідний експерт воєнних програм Центру Разумкова. «Відмова в прийомці першої партії озброєння і техніки замовником може стати дуже тривожним сигналом, — сказав експерт у коментарі «УМ». — Адже сума контракту досить значна — близько 2,4 мільярда доларів. Попри те, що контракт здійснюється від імені уряду Іраку, ми розуміємо, що це американські гроші, й укладання цього контракту — широкий жест iз боку США за ту військову допомогу, яку свого часу надала Україна силам коаліції в Іраку». Зрив чи затримка іракського контракту матиме серйозні політичні й економічні наслідки для України, пов’язані з компенсацією витрат іракській стороні. «Якщо причина дійсно в проблемах менеджменту, то може опинитися під загрозою й низка інших контрактів, зокрема великий контракт з Індією на модернізацію літаків Ан–32», — каже пан Мельник.

Мустафа Найєм обіцяє оприлюднити ширшу інформацію та документи, адже в першому повідомленні він заявив, що, згідно з ними, проти Президента Віктора Януковича, Прем’єра Миколи Азарова та самого Дмитра Саламатіна можна порушити кримінальну справу за статтею «Завдання істотної шкоди державним інтересам або інтересам юридичних осіб, що спричинили тяжкі наслідки шляхом перевищення влади або службових повноважень за попередньою змовою групою осіб». Тим часом у компанії «Укрспецекспорт» не коментують заяви журналіста.

Відповіді

 • 2011.01.14 | Абу

  Я вже писав в кінці минулого року що збройний бізнес буде провалено

  проблеми з Іракським контрактом - це тільки початок, будуть і наступні, не менш гучні
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.14 | Torr

   торговля зброєю - брудна справа.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.15 | hrushka

    Чи Америка або Росія тої торгівлі встидаються ?

  • 2011.01.15 | Мартинюк

   До речі всі ці контракти були укладені за попереднього Президента

   В повноваження якого входили контроль за експортом зброї, і відповідно діяльність "Укрспецекспорту".
   Всі інші економічні важелі у нього були забрані "політреформою" і передані Премєр-міністру ...
 • 2011.01.15 | GreyWraith

  Донбаські прагматики такі прагматичні...

  Вони не так давно мали подібний епічний фейл і з зерном...

  Невже ще є йолопи, що вірять у те, що у цих клоунів який толк у економіці вийде?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.15 | Wolter

   Re: Донбаські прагматики такі прагматичні...

   Вірять..Тут провокаторів РИГОЗАДИХ неміряно....
  • 2011.01.15 | Майдан

   Саламатін не донбаський - він російський

   Громадянином України став вельми недавно.

   Якщо виходити з того що він просто обстоював інтереси російського конкурента, тоді все логічно і зрозуміло.

   До речі із зерном також схожа ситуація..
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.15 | GreyWraith

    Важливий результат

    Зараз українська економічна політика характеризується принципом "пора закінчувати торгувати, бо вже нема чим решти давати" - і це при тому, що ПРУ себе на противагу романтикові Ющенку характеризувала як ділових і прагматичних людей. Достатньо довго така феєрична діяльність продовжуватися не може, бо оплачувати цей дурдом набридне навіть МВФ, а на голодний шлунок довго любити Януковича навіть найтупіший донецькій гопник не стане.

    А самостійно припинити її вони не здатні...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.15 | ukr_girl

     Але на Дегтярівськой за всi часи "вдова Клiко" та iн. гарнi напоi!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".