МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: хто забавляється з мовою, приречений втратити найміцніший цемент

01/15/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Екс-президент Віктор Ющенко переконаний, що в унітарній країні не може бути двох мов.

"Не можна в унітарній державі дві мови об’єднувати. Це парадокс, якого у світі немає", - заявив він в інтерв`ю 5 каналу.

"В унітарній державі дискусії не повинно бути, яка титульна чи панівна національна мова - вона тільки одна. Ми не є конфедерація, як Швейцарія, ми не є федерація, як кілька держав у Європі, які допускають дві державні мови, ми - унітарна країна. Ви не знайдете прикладу в світі, коли б унітарна країна робила практику двомовності", - наводить його слова Українська правда.

На думку Ющенка, в 2010 році мовна політика президента Віктора Януковича і уряду не об`єднувала українське суспільство.

"Вона не об`єднувала, хоча таку політику влада проводила свідомо. Цим, можливо, вона засвідчувала, що цим самим вона не розуміє місію мови, як чинника на шкалі національних вартостей нашої соборності", - заявив він.

"Той, хто забавляється з мовою, приречений втратити найміцніший цемент, який клеїть націю-спільноту. Влада цього не розуміє", - уточнив екс-президент.

"Проблема у нас не Табачник, як ідеолог цього питання, хоча я всіляко підтримую людську оцінку цього міністра. Проблема заключається в тому, що за Табачниками стоять приблизно 12-13 мільйонів людей, які мають приблизно ту саму думку", - вважає Ющенко.

http://www.unian.net/ukr/news/news-416191.html

sean

Відповіді

 • 2011.01.15 | ziggy_freud

  ще один незаслужений комплімент Дімо Т. Від Ющенка.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > На думку Ющенка, в 2010 році мовна політика президента Віктора Януковича і уряду не об`єднувала українське суспільство.

  звичайно.

  > "Проблема у нас не Табачник, як ідеолог цього питання, хоча я всіляко підтримую людську оцінку цього міністра. Проблема заключається в тому, що за Табачниками стоять приблизно 12-13 мільйонів людей, які мають приблизно ту саму думку", - вважає Ющенко.

  одна справа, коли людина просто звикла вживати російську в побуті. Інша - коли на позиції "двуязичія" стоять особи, що пишуть проекти законів та підзаконні акти. Їх значно менше за 12 (чи 13) мільйонів, і вони мають в тому розбиратись фахово. Або наймати експертів, які їм детально розтлумачать наслідки певних вольових рішень.

  хто і де цих людей бачив, щоб вони конкретно "стояли за тоббачьнєґамі"? Тоббачьнєґі (це не прізвище і не етнічність, а досить компактна соціальна група, десь до пари тисяч) дурять голови тим, хто досі має ностальгію за Совітами. А під це нахабно розводять їх на гроші. Прийде весна, а з нею час платити за шкільні атестати. А потім літо, і час платити за вступні іспити. От і подивимось, хто постоїть конкретно за Дімо Т.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.15 | Wolter

   Re: ще один незаслужений комплімент Дімо Т. Від Ющенка.

   Та хто ціх оккупантів привів до влади, як не ДРИЩ? Але х...з ним... Треба рятувати Україну та усіх нас...Вибори потім...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.15 | Ace

    Re: ще один незаслужений комплімент Дімо Т. Від Ющенка.

    Вот интересно, или в Украине люди абсолютно не понимают что такое демократия, или я чего-то не понимаю... Если я верно всё понимаю то при демократической системе - кто будет президентом и какая партия будет заседать в парламенте определяют выборы, а не Ющенко или ещё кто. Единственное, руководители партий и блоков определяют, какие конкретно люди будут заседать в парламенте, а президент кто будет в секретариате, и тут можно говорить кого привёл с собой Ющенко, кого Юля, Янукович и т. д.
 • 2011.01.15 | Wolter

  Re: Ющенко: хто забавляється з мовою, приречений втратити найміцніший цемент

  Та хто ж зрадив Майдан? Як не ДРИЩ? Але,я вважаю,що це в минулому...Нехай...Треба усім згуртуватися та протидіяти бандоРИГАМ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua