МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПЕН-клуб став на захист Марії Матіос

01/15/2011 | Мирослав Маринович

 

Заява Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу

щодо цькування української письменниці Марії Матіос

 

14 січня 2011 року

Своїм Відкритим листом до Генерального прокурора України Віктора Пшонки (http://news.dt.ua/news/86867) відома українська письменниця Марія Матіос відхилила завісу, що за нею миттєво увиразнилася незахищеність українського письменника. Всупереч гарантіям прав людини, що закріплені в розділі ІІ Конституції України, нинішня українська влада знову дозволила собі зазіхнути на саму серцевину демократичного устрою – свободу слова й творчого самовираження. Це зазіхання несумісне з принципами, що лежать в основі цивілізованого ладу.

Ми поділяємо висновок нашої колеги про те, що в цій ситуації «дії працівників правоохоронних органів мають всі ознаки шантажу та безпідставного психологічного тиску». Ми обстоюємо право письменниці Марії Матіос і кожного іншого письменника висловлювати будь-які переконання й погляди (звісно, крім тих, що пропагують насильство та розпалюють ворожнечу) у притаманній майстрові образній системі. Це право надає, зокрема, ст. 15 ч. 2 Конституції України.

Ми висловлюємо рішучий протест проти будь-яких спроб вилучати з обігу плоди письменницької праці. Спроба зробити це у випадку Марії Матіос викликає ганебні для влади асоціації і є ляпасом усім, хто цінує творче слово й письменницьку працю.

Ми застерігаємо нинішню українську владу: саме на неї лягає відповідальність за те, що в Україні ведеться наступ на територію свободи. Нагадуємо: перемоги влади над письменниками завжди виявляються пірровими та безславними.

Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу

Відповіді

  • 2011.01.17 | Evgen.I

    Re: ПЕН-клуб став на захист Марії Матіос

    ГПУ, МВС вже хотили б все загасити й не переслідувати усім на посміх, як імпотенти. Невже пожалівся комуніст цЕБЕНКО?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua