МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В українській бібліотеці в Москві стався третій обшук, вилучили сервер

01/16/2011 | Майдан-ІНФОРМ
У Бібліотеці української літератури (БУЛ) у Москві пройшов третій обшук, вилучено сервер, директора побив співробітник міліції.

Про це власному кореспонденту УНІАН у Росії повідомила сама директор бібліотеки Наталія ШАРІНА.

«Обшук проводили ті ж співробітники 11-го відділу МВС по боротьбі з екстремізмом. Минулого разу було вилучено системні блоки співробітників, зараз вилучили 4 блоки сервера, який обслуговує бібліотеку», - сказала Н.ШАРІНА.

При цьому вона додала, що обшук відбувся в п`ятницю, 14 січня, він почався близько 12.00 і закінчився близько 15.00 за московським часом.

«Штовхнув мене новий співробітник, як виявилось, це підполковник, який поводився неналежним чином. Це було, крім усього іншого, психологічним тиском, який перейшов у фізичну дію», - заявила директор бібліотеки.

«Мене штовхнули в своєму кабінеті, причому ніяких підстав для цього абсолютно не було, я впала на підлогу й одержала забої. Ми викликали «швидку допомогу», лікарі якої поставили діагноз «гіпертонічний криз» і хотіли відправити до лікарні», - додала Н.ШАРІНА.

Вона повідомила, що тоді відмовилася від госпіталізації, тому що не могла залишити бібліотеку, де почався обшук. За словами Н.ШАРІНОЇ, після роботи вона поїхала в травмпункт, де їй поставили діагноз «підозра на черепно-мозкову травму або струс мозку».

«Знову викликали «швидку допомогу», яка відвезла мене до лікарні, де було проведено повне обстеження, в результаті зроблено висновок про те, що мені було завдано цілу низку травм і забоїв», - повідомила директор бібліотеки, додавши, що їй оформили лікарняний лист до 19 січня.

Н.ШАРІНА також зазначила, що про її травми з лікарні повідомили до міліції, яка внесла відповідну інформацію до кримінальних зведень, і вчора їй дзвонив дільничний міліціонер і уточнював усі деталі справи.

Директор підкреслила, що після нового року питанням Бібліотеки української літератури займалася ціла група людей найвищого рівня як з української, так і російської сторони, й такі дії міліції, окрім як абсурдом, назвати не можна.

«Це абсурд. Іншого слова я просто не знаходжу. Ніяких підстав для того, щоб поводитися так, не було. Найголовніше, що міліція прибула з постановою на обшук від 27 грудня минулого року і абсолютно незрозуміло, чому це не зробили тоді», - сказала вона.

Н.ШАРІНА повідомила, що 29 грудня була на другому допиті й тоді навіть не йшлося про те, що під час обшуку з бібліотеки щось ще не вилучили.

«Ми б абсолютно добровільно видали все, що від нас вимагали, що власне й відбулося. Для чого це було зроблено, я не знаю. Можливо від безсилля. Все це ганьбить все наше суспільство. Я не бачу причин, для чого це було зроблено саме так...», - сказала Н.ШАРІНА.

При цьому вона також зазначила, що співробітники міліції не пустили адвоката, який працює з БУЛ, але на місце зміг пройти новий адвокат.

Н.ШАРІНА повідомила, що має намір написати скаргу в прокуратуру на дії співробітника, який її штовхнув.

Як повідомляв УНІАН, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир ЄЛЬЧЕНКО повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія ШАРІНА повідомила, що після цього бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп`ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі.

При цьому директор бібліотеки Н.ШАРІНА відзначила, що кримінальну справу за фактом розповсюдження екстремістської літератури в бібліотеці не закрито.

«Робота бібліотеки і кримінальна справа – це два паралельні процеси. Ми (співробітники бібліотеки) проходимо у цій справі як свідки, і вона порушена стосовно невстановлених осіб. Бібліотека працює, слідчі теж працюють», - сказала Н.ШАРІНА.

13 січня міністр закордонних справ РФ Сергій ЛАВРОВ заявив, що МЗС РФ зацікавлений у роботі Бібліотеки української літератури в Москві.

«Бібліотеку української літератури ніхто не закривав. Там дійсно було вилучено кілька книг, які зараз вивчаються на предмет нашого законодавства, яке забороняє розповсюдження націоналістичних ідей», - сказав С.ЛАВРОВ.

http://www.unian.net/ukr/news/news-416294.html

Відповіді

 • 2011.01.16 | Манул

  Re: В українській бібліотеці в Москві стався третій обшук, вилучили сервер

  Україна має негайно відкликати свого посла в Росії Володимира Єльченка. Якщо вона цього не зробить, до прірви залишиться кілька кроків.
  Втім, Єльченко Володимир Юрійович - син Єльченка Юрія Никифоровича, колишнього 1-го секретаря ЦК ЛКСМУ, міністра культури УССР, 1-го секретаря Київського міськкому КПУ, секретаря ЦК Компартії України, члена ЦК КПСС, члена Політбюро ЦК КПУ. У Юрія Єльченка в апараті ЦК КПУ Володимир Литвин працював помічником.
  Партія регіонів України - відбиток колишньої філії КПСС - Компартії України. Вона створювалась функціонерами КПУ, у ній працюють колишні партапаратники, вона в Україні намагається стати тим, чим була КПСС в СССР: "руководящей и направляющей силой советского общества, ядром его политической системы, государственных и общественных организаций", яка "существует для народа и служит народу" (стаття 6 Конституції УССР). Знайомі лозунги?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.16 | Sakharov

   Слід виходити з реалій

   Посла ніхто не відкликатиме. Але нардепи мусять поставити у ВР і перед МЗС питання про відповідну ноту МЗС України на адресу Росії і про відповідне рішення ВР.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.16 | Манул

    Re: Слід виходити з реалій і негайно зранку

    Sakharov пише:
    > Посла ніхто не відкликатиме. Але нардепи мусять поставити у ВР і перед МЗС питання про відповідну ноту МЗС України на адресу Росії і про відповідне рішення ВР.
    Необхідно у понеділок прямо зранку, щоб заявили свої найрішучіші протести Вячеслав Кириленко, Валентин Наливайченко, Юрій Костенко, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк, Ірина Ванникова від імені Віктора Ющенка, брати Капранови, "Брати Карамазови", Святослав Вакарчук, "Сестри Тельнюк", посестри Ганна Герман, Оксана Забужко і Марія Матіос.
    І бажано - зранку, після обіду вже не буде того ефекту.
 • 2011.01.16 | Историк

  Вы все же чего-то недопонимаете. В России - ФАШИЗМ!

  Не мобилизуетесь полностью сейчас - дальше будет еще хуже.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".