МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

то що, таки "Весна прийде"(с)?

01/17/2011 | Tatarchuk
У повітрі запахло парламентськими виборами.
Саме так, на мою думку, слід прямо розуміти як заяви ГП, ФЗ, Собору та ЄП, так і конкуруючі заяви УНП (плюс НРУ та ЗУ). Хоч би як речники й казали, що йдеться не про створення передвиборчих проектів.

Головна невдача минулоих місцевих виборів була в тому, що масові сигнали про порушення у регіонах в/яло та неадекватно пасивно сприймалися помаранчовим електоратом. Особливо якщо ці сигнали йшли від несимпатичних партій (лівих), або від БЮТ (з точки зору - протиобохів).

Маю сподівання, що цей головний урок буде зроблено: кожен з нас, по одинці, також і всі разом, як громадськість, маємо брати подібні сигнали близько до серця, а не грати у цинічних пофігістів, гламурних гострословів та філософів-стоїків.

(Тільки для протиобохів: Цього разу в "вас" (протиобохів, зву так на їх власне прохання щоб виокремлювати від іншіх видів противсіхів - наприклад тих що якби голосували то за Вітренку, чи за Януковича, чи абсентисти) не має вибору поміж небажаним. )

У виборах братимуть участь всі партії, і треба розуміти що головне - чесні умови і чесні змагання, а не спотивний результат (інакше той результат як завжди відійде тому, хто грає чапаєва замість шахів).

Також будь-яке зниження відсотку ПРУ, а тим більш сильне зниження, матиме корисний ефект для України. Вже просто як прецедент покарання беспредельників, які вирішили що вибороли владу назавжди.

Відповіді

 • 2011.01.17 | Koala

  Розділяючи основний меседж, не можу втриматися

  Tatarchuk пише:
  > Також будь-яке зниження відсотку ПРУ, а тим більш сильне зниження, матиме корисний ефект для України. Вже просто як прецедент покарання беспредельників, які вирішили що вибороли владу назавжди.
  Це слід розуміти так, що БЮТ підзбере залишки адмінресурсу і буде фальсифікувати вибори на свою користь? Чи навіть домовився з ПРУ про це?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.17 | Tatarchuk

   втриматися від чого?

   Koala пише:
   > Tatarchuk пише:
   > > Також будь-яке зниження відсотку ПРУ, а тим більш сильне зниження, матиме корисний ефект для України. Вже просто як прецедент покарання беспредельників, які вирішили що вибороли владу назавжди.
   > Це слід розуміти так, що БЮТ підзбере залишки адмінресурсу і буде фальсифікувати вибори на свою користь? Чи навіть домовився з ПРУ про це?
   От ви написали "не можу втриматися". А мені цікаво, від чого саме, на вашу власну оцінку:
   а) від констатації що ваша теза прямо витікає з моєї
   б) від переконаності що ви вловили мою думку
   в) від непереборного бажання викривити мій меседж
   г) просто г
   ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.17 | Koala

    Від вказання на той факт, що вираз "будь-яке" включає, в т.ч., значення "незаконне".

 • 2011.01.17 | Пані

  Вибори на весні - можливі. І опозиція їх посере із тріском.

  В середовищі регіонів є думка (поки не панівна), що треба проводити вибори якнайскоріше і що зараз вони візьмуть більше голосів, ніж в 2012 році.

  Якщо така думка візьме гору, то голосування на наступній сксії провадять і проведуть вибори навесні - в найкоротші терміни, щоб опозиція і проагітувати не встигла.

  А оскількі опозиція ніхрена не працює з виборцями, то вони продують навіть по чесному.

  А по чесному - не буде. На місцевих виборах добре відпрацьований механізм фальсифікацій, який буде задіяний з новою силою. Цьому не ма чого протиставити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.17 | Tatarchuk

   йшлося не про опозицію, а про нас

   Пані пише:
   > А по чесному - не буде. На місцевих виборах добре відпрацьований механізм фальсифікацій, який буде задіяний з новою силою. Цьому не ма чого протиставити.
   Нема, поки замість думати як цому протистояти, ми будемо таки чесно про це не думати. В Росії так вже є. Там ще тепер прийнято (з роками так і в нас може завестися) капрізно морщіть носіка при слові "політика" і гордо казати, що цією гидотою я не цикавлюся.
   Я ж якраз проти того, щоб піддавтись цій "модній" тенденції. Поміж твердженням "нам гаплик, бо цунамі" і твердженням "нам гаплик, якщо так і будемо втикати на цунамі" є певна практична прогалина
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.17 | Пані

    Re: йшлося не про опозицію, а про нас

    Tatarchuk пише:
    > Пані пише:
    > > А по чесному - не буде. На місцевих виборах добре відпрацьований механізм фальсифікацій, який буде задіяний з новою силою. Цьому не ма чого протиставити.
    > Нема, поки замість думати як цому протистояти, ми будемо таки чесно про це не думати. В Росії так вже є. Там ще тепер прийнято (з роками так і в нас може завестися) капрізно морщіть носіка при слові "політика" і гордо казати, що цією гидотою я не цикавлюся.

    А що на форумі обговорюється? Не політика?

    Нереально підняти народ на захист діючих політиків - ніяких. А протистояння фальсифікації виборів це і є захист політиків - ображеної опозиції. Ти не переконаєш навіть 5% і навіть їхнього електорату, що це необхідний самозахист - бо завтра прийдуть і по них. Це розуміє тільки дуже вузьке коло людей, розширити це коло можливо тільки за наявності великих грошей та ЗМІ - і часу, якого немає.

    Народ можна підняти тільки на захист власного життя чи кишені. Такі реалії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.17 | Tatarchuk

     помніш в Італії 1992 року стартувала операція "Чисті руки"?

     В результаті маєтки всім відомих і безкарних босів мафії злетали на повітря, оточені карабінерами які закладали вибухівку. Громкі арешти босів мафії у судійських та сенатських мантіях, навіть у президентських фраках.
     А до того були роки - десятки років навіть - корупції, запугування населення, повної пов/язаності депутатів з коморрами та козанострами і повна безвихідь.
     До речі, феномен здається повністю не досліджено.
     Формально виявилося достатньо одної гучної заяви прокурора та пари комісарів.
     Справ було заведено більше тисячи, звільнено з посад двадцять тисяч чиновників, також були масові самогубства та підстроєні "самогубства". Депутани навіть познімали недоторканість.
     Як тепер кажуть, корупція там залишилась, але ставлення всіх до неї зазнало нечуваних змін.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.17 | Пані

      І що - ти пропонуєш підривати маєтки? До чого це?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.17 | Tatarchuk

       хіба що в рамках "поміркованого прогресу в рамках закону"

       Адже вказані домівки вибухали по закону.

       Я навів приклад, коли здавалося б інертна маса настроїв, ледь не переконання що да, вот так у нас всегда, і що це нормально, раптом перерасла у свою повну протилежність - нестерпимість до корупції і фальшувань.
       Я думаю, що рушієм стало відкриття срині пандори - коли раптом всі заговорили про це вголос, глядячи один на одного.
       Мода ж мультиплікується, і нам завжди є вибір - в розповсюдженні якої з них ми беремо участь: толі в красуванні показним цінізмом і легкомислістю, всі ці каменти тіпа ггг луцика арештували, буггага в юлі адвокати хренові, гугугу нациків побили.
       Задавати тренд, в якому кривляння, інфантилювання і навмисна імітація розсіяної уваги та легкого ізящного кретинизму є не те що не мейнстрімом, а збоченням.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.17 | Пані

        Re: хіба що в рамках "поміркованого прогресу в рамках закону"

        Tatarchuk пише:
        > Адже вказані домівки вибухали по закону.
        >
        > Я навів приклад, коли здавалося б інертна маса настроїв, ледь не переконання що да, вот так у нас всегда, і що це нормально, раптом перерасла у свою повну протилежність - нестерпимість до корупції і фальшувань.

        В Італії, як ти сам, написав на зміну моди пішло 10 років. Нічого там раптом не сталося.
  • 2011.01.17 | Людмила

   качка. голоси їм до дупи. єдине, що цікавить - чи спрацює технологія

  • 2011.01.17 | Арій.

   Так і є Re: Вибори на весні - можливі. І опозиція їх посере із тріском.

  • 2011.01.18 | GreyWraith

   Невже в ПРУ почали відчувати тенденцію?

   Пані пише:
   В середовищі регіонів є думка (поки не панівна), що треба проводити вибори якнайскоріше і що зараз вони візьмуть більше голосів, ніж в 2012 році.

   Все правильно, лише трохи треба скоригувати акценти: в 2012 році вони наберуть менше, ніж зараз, а 2013 році - ще менше, ніж у 2012 році, а десь у 2015 році зможуть конкурувати хіба із ПСПУ. :)

   Якщо така думка візьме гору, то голосування на наступній сксії провадять і проведуть вибори навесні - в найкоротші терміни, щоб опозиція і проагітувати не встигла.
   Все правильно, але зараз найкращим агітатором за опозицію є не вона сама, а сама ПРУ, і тут нічого не зробиш. :) Наприклад, недавня заява пана Тігіпка про неможливість скасування скажених пенсій як мінімум декілька відсотків голосів опозиції підкинула...

   А оскількі опозиція ніхрена не працює з виборцями, то вони продують навіть по чесному.
   Може, і так, але скоро дійде до того, що виборці будуть працювати із опозицією.
 • 2011.01.17 | damoradan

  правильно...

  Tatarchuk пише:

  > Також будь-яке зниження відсотку ПРУ та БЮТ, а тим більш сильне зниження, матиме корисний ефект для України. Вже просто як прецедент покарання беспредельників, які вирішили що вибороли владу назавжди.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.17 | Tatarchuk

   ти з Коалай ходиш парой?

   ти з Коалай ходиш парой? Той витяг якусь маячню і "не зміг втриматись" щоб не спитати чи це прямо я й писав. Ти так і поготів мою цитату фальшуєш (а потім тебе слухати що фальшувань нема - як вора слухати що не було крадіжки)

   damoradan пише:
   > > Також будь-яке зниження відсотку ПРУ та БЮТ, а тим більш сильне зниження, матиме корисний ефект для України. Вже просто як прецедент покарання беспредельників, які вирішили що вибороли владу назавжди.
   Хоча як проігнорувати факт, що ти свій підпис ховаєш під моїм, ну тобто забути що ти патологічна брехуха, то ти в чомусь правий. Покарання для правлячих партій має корисний ефект. Інша справа, що ти тіпа як забув (це знов такий вигляд брехні у тебе) що БЮТ зараз не при владі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.17 | damoradan

    я чуть не прослезился...

    Свой шанс на толерантное отношение к ней Тимошенко просрала тогда когда финансировала "еврейство" Яценюка, использовала другие грязные приемы против конкурентов в первом туре выборов президента, а также когда продолжила свои попытки узурпировать оппозицию после второго тура.

    Поэтому будет только справедливо, если следующие парламентские выборы будут форматироваться не как "демократы" против "коалиции", а как "внепарламентские" партии (среди которых каждый может выбрать на свой вкус) против "парламентских". ФЗ, "правиця", Свобода и даже частично СУ будут нещадно рвать на части электорат БЮТ. К моему большому удовлетворению.

    А тебе, да, придется искать другого сюзерена. С удовольствием посмотрю на твои потуги в этом направлении :)))....
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.17 | Tatarchuk

     може від поганого монітору або контактних лінз

     damoradan пише:
     > Свой шанс на толерантное отношение к ней Тимошенко просрала тогда когда финансировала "еврейство" Яценюка
     Хехе, навіть ящо вона це фінансувала, то ти якось ізящно забув про капітельманську тематику. Її замовники що, в тебе викликають хороше ставлення? Просто так/ні, без відмазок спробуй.

     damoradan пише:
     > К моему большому удовлетворению.
     damoradan пише:
     > С удовольствием
     Ти політику з чимось інтимним не плутаєш? Нікому не цікаво про твої удовольствія і удовлетворенія, тим більш таким пасивним шляхом.


     damoradan пише:
     > А тебе, да, придется искать другого сюзерена.
     На відміну від тебе, я в партіях вапще не состояв.

     damoradan пише:
     > я чуть не прослезился...
     Йди спати, камсамолець-переросток
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.17 | damoradan

      вот это другое дело...

      а то ноешь, уговариваешь, чтобы нормальные люди считали БЮТ "своим"...

      Можешь не ныть - все равно ничего не получится...

      Кстати, как всегда, даю тебе право на последнее слово. Ты же никогда первым не затыкаешься, думаешь, что если последним что-то сказал - значит, больше прав...

      До скорого...
 • 2011.01.17 | Alexx

  Re: то що, таки "Весна прийде"(с)?

  Весна прийде, але стадо буде знову голосувати за Тимошонку або ригіони.
 • 2011.01.17 | Убітий Єнот

  Виборів в Україні більше не буде

  Будуть тільки "вибори". Тому не треба взагалі розглядати вибори як метод приходу до влади. Парламентські політики скінчилися, забудьте про Гриценків-Катеренчуків-Матвієнків, і того кролика дурнуватого. Ці лузери пропизділи Україну в парламентських кулуарах. І допустили приходу до влади відкритих ворогів України.
  Єдиний тип політиків, актуальні сьогодні - народні трибуни, що спираючись на народну ненависть до режиму повалять його.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2011.01.18 | hrcvt

  це проблема організаційна

  а не тільки психологічна (як сприймати). Має бути організаційна структура, яка забезпечить чесні вибори. Можливо, міжпартійна з тісним зв'язком з громадськістю. Також має вестись агітація за чесні вибори і за реагування. Задача масштабна, але при достатніх зусиллях підйомна, мені здається.

  Звичайно, партії мають зрозуміти, що суто "телевізійний проект" не переможе в принципі. Бо не буде кому рахувати на дільницях, звіряти протоколи, судитися і так далі.

  Сама громадськість, без контакту з партіями, за короткий час не створить такої структури. Та і не буде цього робити (в масових масштабах), бо все це юридично зав'язано на партії і для їх перемоги має використовуватись.

  Чи може в принципі стати фальсифікація виборів (скажімо, в березні) поштовхом для масових протестів - окреме цікаве питання. Без підготовки точно не стане.

  Думаю, важливою передумовою є також наявність "хороших" партій на виборах.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.18 | Пані

   Re: це проблема організаційна

   hrcvt пише:

   > Чи може в принципі стати фальсифікація виборів (скажімо, в березні) поштовхом для масових протестів - окреме цікаве питання. Без підготовки точно не стане.

   Двічі помрев не повториться. Навіть якщо готувати - не вийдуть.

   >
   > Думаю, важливою передумовою є також наявність "хороших" партій на виборах.

   Електорат існуючих партій не мобілізується на масштабний протест - місцеві вибори це показали.
 • 2011.01.18 | Sviatoslav D

  Треба вимагати від ЦВК, щоб так і у бюлетенях було написано!

  Tatarchuk пише:
  > протиобохів, зву так на їх власне прохання щоб виокремлювати від іншіх видів противсіхів


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua