МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І кому потрібне це окозамилювання, або “Сумна сповідь приреченого до суїциду”

01/21/2011 | Майдан-ІНФОРМ

На головній сторінці сайту «Майдан» є дуже корисні, на перший погляд, поради, що до того, як вести себе при спілкуванні з «представниками влади». Автори цих порад мабуть думають, що громадяни України мешкають у правовій державі, і всі ці виконавці, інспектори, міліціонери, представники та інші «білякоритні функціонери», почувши з боку заляканого, задуреного, обкраденого, фізично і морально надломленого громадянина вимогу, щодо виконання законних процесуальних дій, відразу стануть дотримуватись вимог закону.

Але дійсність, українське сьогодення, набагато огидніше, ніж можливо собі уявити…Масований вихід на пенсію переляканих помічників прокурорів та різних замісників начальників, які так бажають, на останок, поки нове пенсійне законодавство ще не набуло чинності, одержати свою велику пенсію та одноразову грошову виплату в розмірі річної платні, потребують дуже великих коштів…А де ці кошти ця влада може взяти? Зрозуміло де – у простих громадян. І зрозуміло як – необґрунтовані податки, незаконні штрафи і побори…

Хочу навести свій сумний приклад. Прийшов до моєї оселі такий собі інспектор з
«Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста»
(Полтава, вул.Панянка, 48,тел.(0532)60-28-77, начальник інспекції Ю.Стрюк) і почав висувати до мене надумані обвинувачення щодо неіснуючих правопорушень. Я, у свою чергу, попрохав його скласти акта у присутності голови вуличного комітету та мешканців, а також зафіксувати те, що він вважає правопорушенням на фото. Та марно.. Що він там нашкрябав, мені невідомо, але через деякий час з «Виконавчого комітету Київської районної в м.Полтаві ради» (Полтава, вул..М.Бірюзова, ½,кімн.6, тел. .(0532)2-09-49, заст..гол.адмін.комісії Ляшко І.І.) прийшла постанова про накладення на мене штрафу у розмірі 340 гривень.

Звісно, я, як пенсіонер за віком та маючи певні проблеми зі станом здоров’я, оскаржив такі брутальні дії посадовців надіславши заяву через офіційний сайт «Київської районної ради в м. Полтаві» http://www.kr-pl.gov.ua/ скориставшись спеціальної формою http://www.kr-pl.gov.ua/feedback/ на відповідній сторінці сайту. На ній було проголошено: *Відповідно до ст.5, 8 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Це вразило і надало надію….

Але згодом, так і не одержавши ніякої відповіді, незважаючи на існування недолугого закону «Про звернення громадян», з телефонної бесіди з працівницею виконкому я зрозумів, що цей сайт функціонує лише для Європи, виключно для того, щоб у Брюсселі бачили, як далеко Україна просунулась на шляху побудови демократичного суспільства, у якому панує верховенство закону…А для громадян України його, цього хитрого сайту, буцімто як і нема, незважаючи на те, що працює він у мережі Інтернету на кошти платників податків. Якщо полтавські посадовці використовують офіційний сайт держустанови для знущання зі своїх громадян, то це ще – зрозуміло…Але якщо для розваг, то навіщо – в мережі є ж різні порносайти?

Врешті в мене виникає декілька запитань:
По-перше: маючи, як пенсіонер за віком, мінімальну пенсію розміром у сім сотень з лишком гривень і сплативши противоправне стягнення у 340 гривень, а також сплативши за опалення, світло та інше – я залишаюся без засобів до існування і фактично є приреченим нинішньої полтавською владою до суїциду. Навіть, якщо мені пощастить, і я знайду якусь їжу у контейнерах для сміття ( а це нелегко, бо конкуренція у цьому виді людської діяльності в Україні дуже велика!!) на деякі ліки, конче мені потрібні, у тих контейнерах для сміття мені все рівно не натрапити….Як вижити у цій державі людині, у якої немає ні коштів, ні часу (у прямому сенсі) на судову тяганину?

По-друге: Чому посадовців, які свідомо порушують у своїх діях Закони України і процесуальні норми не звільняють з посад, хоча б за статтею професійної непридатності?

http://www2.maidan.org.ua/n/free/1295593228

* * *

Коментар “ВіС”:  Власне, це не коментар, це питання. Чи хто небудь з тих, хто в українських владних кабінетах “по долґу служби” опікується розвитком громадянського суспільства, зможе дати змістовну відповідь цій людині?

http://maidanua.org/special/vis/?p=1770

Відповіді

 • 2011.01.21 | Марійка

  Re: І кому потрібне це окозамилювання, або “Сумна сповідь приреченого до суїциду”

  Правий автор . Сумно, але це так. Оці всі поради: як вести себе коли затримали, прийшли тощо - це все не зрозуміло для кого. Вони ведуть себе так, ніби вони є хазяями життя. вони вирішують - жити тобі чи вмерти, саме зараз, тут, у них на очах. і ніхто про це не дізнається. Кому повідомляти, якщо немає можливості це зробити. Ні, ці поради працювали б у Німеччині, Франції чи ще десь. Але не в Україні, де людина, а особливо ПІДПРИЄМЕЦЬ не має жодних прав, крім обов"язку платити, платити, платити і весь час бути потенційним злодієм.
 • 2011.01.21 | ukr_girl

  Бажаете науково обгрунтовану вiдповiдь? Bitte!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Чому посадовців, які свідомо порушують у своїх діях Закони України і процесуальні норми не звільняють з посад, хоча б за статтею професійної непридатності?
  >

  Та хто iх звільне? Такi ж саме посадовці, які свідомо порушують Закони , та ще професійно непридаті?
  iснуе такий закон мерфi - кожен у кiнцi займае рiвень проффесiйноi
  некомпетентностi. Якщо це перевести на украiнську то буде так-
  "гiвно вспливае"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua