МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція змушує людей розголошувати свій ВІЛ-статус

01/21/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні, 21 січня 2011 року громадські організації звернулися до Президента України та Генерального прокурора з відкритим листом, вимагаючи не порушувати законодавство України та права людини. Справа в тому, що 18 січня Міністерство внутрішніх справ України розповсюдило доручення з вимогою зібрати інформацію про людей, які наразі проходять замісну терапію, вказуючи їх ВІЛ-статус. Саме така вимога міститься у дорученні Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України №40/2/1-106 від 18 січня 2011 року, адресованому керівникам територіальних підрозділів. Це є прямим порушенням законодавства України, адже така інформація є конфіденційною і її передача тягне за собою кримінальну відповідальність.

«Порушення конфіденційності статусу хворого – є прямим порушенням не лише українського, але й міжнародного законодавства, - говорить Володимир Жовтяк, голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». - Вимагаючи від лікарів порушити статтю 132 Кримінального кодексу України – українська влада не лише порушує права людини, але й нівелює всі нещодавні досягнення у боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Такі дії підривають імідж Президента України, який 11 січня підписав новий Закон по боротьбі зі СНІДом».

Хочемо нагадати, що 15 січня 2010 року в силу вступила нова редакція Закону України "Про запобігання захворюванню СНІД та соціальний захист населення", що підтверджує державні гарантії програм профілактики серед найбільш уразливих груп (програм зменшення шкоди, замісної підтримувальної терапії, тощо). Окрім того, Україна очікує 305 мільйонів доларів на боротьбу зі СНІДом від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і невідома, як така позиція влади відобразиться на рішенні світової спільноти.

Триває системний тиску правоохоронних та контролюючих органів на програми профілактики ВІЛ/СНІДу серед найбільш уразливих груп, які реалізуються в Україні коштом міжнародних організацій (адже державного фінансування на такі програми не передбачено). «В усіх регіонах України працівники органів внутрішніх справ терміново збирають цю інформацію, направляючи незаконні запити до лікарських закладів, влаштовуючи так зване «опитування» або «анкетування» пацієнтів та їх родичів у наркодиспансерах, за місцем проживання, застосовуючи при цьому різноманітні психологічні погрози. Такі дії призводять до підриву авторитету та безпечності надання медичної допомоги, довіри до програм профілактики ВІЛ/СНІД», - йдеться у зверненні Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.

«Замість того, щоб опікуватися здоров’ям пацієнтів, медики вимушені давати численні пояснення в прокуратурі та міліції. Із благодійних організацій вилучається програмна документація, у деяких містах програми вже зупинилися. Такими діями сьогодні в Україні 6 тисяч пацієнтів буквально підвісили над прірвою», - коментує загострення ситуації мати пацієнтки програм замісної терапії, директор БФ «Надія та довіра», Ірина Сухопарова.

Відповіді

 • 2011.01.21 | hrushka

  Дане розпорядження вказує що теперішний уряд в повні переходе на міліційний устрій ...

  Такий розпорядок чомусь нагадує ромунського президента Чисискула, котрого уряд заборонив аборт, щоби збільшити число населяння ... а тепер ми знаєм скільки там було нещасливих дітий по державних сиротинцях ...

  В повні підержую статтю, котра вказує що ця справа лікарів а не міліції ..
 • 2011.01.21 | hrushka

  Держави Африки більш поступові (прогресивні) ніж Україна ...

  Щодо до БІЛ та СНІД то справа в руках лікарнях а що до наркотиків то в руках міліції ...

  Хто не розуміє різницю, нехай іде до Африки навчитись ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".