МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Автопробіг ГО «Українська альтернатива», присвячений 93-й річниці бою під Крутами

01/22/2011 | YuriyB
Київ – Крути, 22.01.11

Не ридай, а добувай!

В автопробігу, присвяченому 93-й річниці бою під Крутами, взяли участь близько 30 автомобільних екіпажів із Києва, Полтави, Миргорода, Харкова, Чернігова та інших міст України.

У суботу, 22 січня відбувся автопробіг Київ-Крути під гаслом Визвольних змагань 1918-22 років. Понад сотня його учасників віддали шану героям Крут, які ціною власного життя вписали яскраву сторінку в українську героїчну історію. Автопробігівці відвідали нещодавно віднайдену могилу невідомого героя Крут у селі Печі. У похованні – один з 28 українських бійців, замордованих більшовиками Муравйова. 27 його побратимів перепоховані на Аскольдовій могилі у столиці. Поховання у Печах поки що не стало частиною Меморіального комплексу і не включене до туристичних маршрутів.

Організаторами заходу виступили звичайні громадяни, які називають своє об'єднання “Українська альтернатива”. Активісти наголошують на позапартійності та неполітичності заходу, який має на меті привернути увагу громадськості до подій, які залишаються символічними донині. Молоді люди, які взяли участь у захисті Києва від більшовицьких військ у січні 1918 року, були представниками різних соціальних верств та походили з різних куточків України. Вони з власної ініціативи об'єдналися, щоб разом захистити свою молоду державу. Фактично, справжня Соборність та День Злуки формувалися не на Софійвській площі у Києві, а в окопах під градом куль та снарядів.

Володимир Кухар, засновник ГО “Українська альтернатива”: “Сьогоднішня ситуація в Україні надто нагадує події майже столітньої давності. Не доводиться розраховувати на героїв-відчайдухів, як це було в Крутах, або на можливість відкупитися від праці для суспільства, як це часто бачимо тепер. Іншого виходу, як самим себе витягти з багна за волосся у нас немає.”

Учасники автопробігу поклали квіти на могили героїв Крут, поповнили місцеву бібліотеку книгами на тему Визвольних змагань та запропонували допомогу у впорядкуванні меморіальних місць.

Експозицію музею на території меморіалу представив його директор Валерій Сарана. Про ідеї, які закладалися в основу меморіального комплексу розповіли його творці Народний художник України Анатолій Гайдамака та Заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов.

______________

Громадське об’єднання “Українська альтернатива”, було створене 4 травня 2010 року.Першими її учасниками були люди з соціальної мережі в інтернеті, які раніше й не підозрювали про існування одне одного.

В УА півтори сотні громадян, яким не байдуже, куди прямує Україна. Зміна курсу країни після виборів 2010 року спонукала до об’єднання людей, які не були активними у публічному житті.

За нами не стоять жодні політичні сили чи політики, бізнес-групи чи окремі підприємці, жодні організації. Наша добровільна ініціатива – об’єднання представників середнього класу, які хочуть більш гідного життя для всіх.

Ми не “проти”, ми “за”. В України – щасливе майбутнє!

http://www.groupua.org/

Відповіді

 • 2011.01.23 | YuriyB

  фото

 • 2011.01.23 | Andrij

  Re: Автопробіг ГО «Українська альтернатива», присвячений 93-й річниці бою під Крутами

 • 2011.01.24 | YuriyB

  відеозвіт

  http://www.youtube.com/watch?v=1OQ5uH1u9DY


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua