МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суб`єктивні враження від мітингу 22 січня 2011 р. (+ відео)

01/23/2011 | Kulish
Ці враження чисто суб*єктивні і я можу помилятись.
Взагалі, добре, що люди зібрались і на фоні тієї кумедії, яка відбувалась на Майдані Незалежності, мітинг на Софіївській площі виглядав достатньо переконливим. На мій погляд, було порядку 10-15 тис. людей. Відео: http://www.youtube.com/watch?v=XdTPt3fROD0
Але...
По-перше, молитва у виконанні Київського патріархату сприймалась, як панахида, що в цілому не добавляло оптимізму і руйнувало відчуття свята (хоча й зі "сльозою на очах").
Друге, що неприємно вразило, це засилля прапорів однієї політичної сили - "БЮТ-Батьківщини". За цими прапорами не було видно ні трибуни, ні людей. Картинка з трибуни, може, й хороша, але... Я не дуже поважаю цю політичну силу, тому ледве переборов бажання піти.
При цьому виступ Тимошенко продовжувався 15 хв., інших - до 5 хв. Складалось враження, що це - мітинг тільки Тимошенко.
Після запальних виступів представників конкретних політичних сил поступово зменшувалась кількість прапорів цих сил та відповідних прапороносців.
Мабуть, саме через це в самому кінці мітингу зміг побачити й почути найяскравіший виступ - Левка Лук`яненка, який також пропоную до вашої уваги:
http://www.youtube.com/watch?v=YNhIk3tTpMc
На жаль, залишилось стійке відчуття, що з цього конгломерату опозиціонерів єдиної опозиції не створиш. Може, у когось інша думка?

Відповіді

 • 2011.01.23 | toluant

  А резолюція - то правда? (л)

  На порталі з одіозною назвою http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/8423.phtml
  читаю, подібне знайшов на ще одному російськомовному.
  Розкажіть про ту резолюцію і свої припущення про причини, чому ні організатори ні політичні партії не виставили повний текст на власних порталах.

  Була прийнята резолюція, в якій озвучені основні вимоги до влади:
  Дострокові вибори президента, відповідно до Конституції 1996 року.
  Денонсація харківських угод і відставка Дмитра Табачника з посади міністра освіти.
  У резолюції мітингу йдеться, що наявні та можливі загрози можна подолати тільки об'єднанням зусиль усіх здорових суспільних і державницьких сил.
  "Ми закликаємо політичні партії і громадські організації до скоординованих дій з метою формування широкого народного руху опору і початку масових системних акцій", - наголошується в документі.
  Учасники акції виступили з таким закликом з тим, щоб "домогтися від влади негайного припинення політичних репресій проти опозиції, учасників податкового Майдану, поновлення прав громадян вільно обирати і бути обраними до Верховної Ради і обрання нового дієздатного парламенту".
  Крім того, в резолюції міститься вимога про проведення позачергових виборів президента відповідно до Конституції 1996 року, скасування законів, які порушують права громадян, відмову від ухвалення пенсійного, житлового законодавства та інших актів, які призводять до зниження соціального рівня життя в країні.
  Також учасники мітингу вимагають від влади відмовитися від планів, спрямованих на позбавлення землі українських селян і розграбування земельних ресурсів країни.
  Крім того учасники віче вимагають "денонсації харківських угод які суперечать Конституції України і підривають її національну безпеку".
  Вони також зажадали "припинення української антигуманітарної політики, відсторонення від посади українофоба Табачника і скасування урядових наказів і розпоряджень, спрямованих на русифікацію України і позбавлення українців їхньої історичної пам'яті".
  Також у резолюції міститься вимога припинити практику надання преференцій одній релігійній конфесії - Українській православній церкві Московського патріархату.
  "Ми закликаємо громадян бути готовими стати пліч-о-пліч на Майдані і знову показати світові, що Україна є і завжди буде", - сказано в резолюції.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.23 | Kulish

   Re: Резолюція Вами передана абсолютно вірно!

   Міг би теж зробити відео...
   Але чи Ви сприймаєте сурйозно всякі резолюції?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.23 | toluant

    Re: Резолюція Вами передана абсолютно вірно!

    Я цілком згоден, що відбувається банальне блатне загальне "Забалтування". Але є десятки тисяч місцевих організацій політичних партій і громадських організацій, для яких озвучення подібних вимог - імпульс для подальших власних дій. Іншими словами - точка опори, на яку можна послатися, приєднатися, тощо. Тобто - на виконання проголошеної цілі - повинна бути конкретна дія кожного. А вода навіть камінь точить. А щодо конгломерату - то є лідерчики, а є люди, які змушені вибирати пріорітетний з двох напрямків, втілення проголошених цілей чи просування лідерчика.
 • 2011.01.23 | jz99

  Re: Суб`єктивні враження від мітингу 22 січня 2011 р. (+ відео)

  Kulish пише:
  > Друге, що неприємно вразило, це засилля прапорів однієї політичної сили - "БЮТ-Батьківщини".
  Чому? Дивіться заявки на 22 січня:

  – на Софійській площі з 14:00 до 17:00 спільну акцію проводять: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», творче об’єднання «Медіа-простір», Українська всесвітня координаційна рада, «Громадянська реформа українського суспільства», О.ДАНИЛЮК та А.ХАРТАНОВИЧ. Відповідальність за організацію заходу взяла на себе Українська всесвітня координаційна рада. Ордер на встановлення сценічних конструкцій отримує «Батьківщина»;

  – на Контрактовій площі з 11:00 до 14:00 акцію проводить громадська організація «Фронт Змін» (без перекриття руху транспорту, з установленням сценічних конструкцій);

  – Українська народна партія спільно з «Нашою Україною», КУН та іншими патріотичними силами о 12:00 біля Українського дому (Європейська пл.) розгорнуть найбільший у світі державний прапор України і пронесуть його Хрещатиком. Бульваром Т. Шевченка колона підніметься до пам’ятника Т. Шевченкові, де квітами вшанують пам’ять Великого Кобзаря. Потім квіти будуть покладені до пам’ятника першому президентові України М. Грушевському;

  – ВМГО «Молоді регіони» проведення запланованих акцій на Майдані Незалежності і Софійській площі відмінили скасували;

  – «Братство козацького бойового звичаю ”Спас”» проведе масову акцію «Об’єднання двох берегів Дніпра, двох частин України» з 11.00 до 13.00 на мосту Патона.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-417098.html


  > На жаль, залишилось стійке відчуття, що з цього конгломерату опозиціонерів єдиної опозиції не створиш. Може, у когось інша думка?
  Та навряд :)


  > Складалось враження, що це - мітинг тільки Тимошенко.
  > Після запальних виступів представників конкретних політичних сил поступово зменшувалась кількість прапорів цих сил та відповідних прапороносців.
  > Мабуть, саме через це в самому кінці мітингу зміг побачити й почути найяскравіший виступ - Левка Лук`яненка, який пропоную до вашої уваги:
  > http://www.youtube.com/watch?v=YNhIk3tTpMc

  Левко Лук’яненко — №5 БЮТ, хіба Ви не знали? Він просить усіх поступитися місцем президента для Тимошенко.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.23 | Kulish

   Re: Я знаю, що Лук`яненко за Тимошенко.

   Але в його виступі про це не було. По суті він заявив, що перетягування лідерства нищить опозицію.
   А судити, хто про що "намьокає" - не моя парафія, як пересічної людини.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.23 | toluant

    То давайте не ворогів, а друзів шукати, якщо не хочемо працювати проти себе на догоду нашим вор

    партія "Батьківщина" це не Тимошенко, а люди. І на якомусь етапі завдання у нас із ними одинакові. Ці люди , на мою думку, помилилися з лідером, але це не повинно значити, що їх слід відсувати від виконання загальнонаціональних завдань. Доцільніше використати, А "Отец народов" ще і пожертвував би ними.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.23 | Kulish

     Re: Та я ж не проти!

     Чого б це я був на цьому мітингу.
     Я, навіть, готовий забути, що Тимошенко підписала ті газові угоди та хіхікала з приводу президента Ющенка у Москві.
     Що вона домовлялась з Януковичем про переділ влади в Україні "на двох".
     Що саме її команда, за яку саме вона так поручалась, підкосила опозицію перебіганням до тих самих регіонів.
     Я готовий це забути, але що від цього зміниться?

     До речі додаю відео, на якому є частка Резолюції мітингу:
     http://www.youtube.com/watch?v=XdTPt3fROD0
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.23 | Пані

      Додала в новини

 • 2011.01.23 | Пані

  текст виступу Лук`яненка і ваше відео - в новинах



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua