МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виступ Левка Лук′яненка про об`єднання патріотичних сил (Київ, 22 січня, Софіївський майда

01/23/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Виступ Л.Лук′яненка в столиці України на Софіївській площі у день відзначення свята Соборності 22 січня 2011 року. Шановні громадяни України! Вітаю Вас із святом Соборності! Я належу до покоління тих синів української нації, які боролися проти російської комуністичної імперії за українську національну свободу. Ми не шкодували ні своєї свободи ні власного життя, бо Україну любили всією душею і підпорядковували себе ідеї боротьби. Ми вивели Україну з-під влади Москви і переможно завершили кількасотрічну боротьбу наших героїчних попередників. Проголошенням незалежности наше покоління виконало свою історичну місію. Далі завдання ваше – молодшого покоління - наводити лад в українському національному домі. І ви, як не прикро це говорити, не справляєтеся з цим завданням. З одного боку ви розумні і активні політики і нібито любите Україну, а з другого - ви найбільше любите себе. Боретеся не за справедливість, духовне і економічне відродження України, а за високі посади у владі. Кожен з вас мріє за будь-яку ціну піднестеся над іншим, випхати того першого. Ви всі свої сили напружуєте для поборювання таких же патріотів України, а разом опускаєте Україну все нижче й нижче. Не берете ви приклад зі своїх попередників. На свято Соборності ви не запросили до слова нікого з політв′язнів. Немає у вашому списку ні Олеся Шевченка, ні Василя Овсієнка, ні Миколи Горбаля, ні Богдана Гориня, Василя Лісового і ще небагатьох живих, які поки що не переступили поріг до іншого світу. Ви самі штовхаєтеся один перед одним за першість виступити і показати себе перед багатотисячним зібранням народу і, виступивши, тут же сходити зі сцени і покидаєте майдан, кудись поспішаючи. Людей, що приїхали з різних куточків України і хотіли почути відповідь на питання: що будемо робити далі, залишаєте без відповіді. Розказуєте про любов до України і свого народу. Може і любите. Але найбільше любите себе. Коли б ви любили менше себе, то в боротьбі авторитетів відступили б на друге місце і сприяли б спільній перемозі. Ви не дбаєте про спільну перемогу. Ви дбаєте про найвище висунення своєї особи. Україна йде на дно. Ви своїми ногами штовхаєте її ще глибше, аби підстибнути вище за ближнього патріота. Не ваше покоління побудує справедливу і незалежну Україну, бо ви не готові йти на жертви задля України. І мені гірко, бо смертями і безмежними муками щирі сини України добилися проголошення незалежності держави, а ви неспроможні вгамувати владолюбство та зменшити жадобу слави і тим сприяєте ворогам руйнувати Україну. Ви навіть у День Соборності неспроможні разом відсвяткувати єдність. Опам′ятайтеся! Якщо кожен з вас задля об′єднання патріотичних сил не відступить на друге місце, то вельми скоро доведеться стати перед судом духовних батьків української нації за руйнацію України. І не викрутитеся! І не виправдаєте себе жодним лукавством! Бо чорна руїна України не прийме ваших виправдань! Почуйте це зараз від мене! Ваш Левко Лук′яненко 22 січня 2011 року Відео виступу на Софіївський площі

Відповіді

 • 2011.01.23 | Pianist

  Re: Виступ Левка Лук′яненка про об`єнання патріотичних сил (Київ, 22 січня, Софіївський ма

  Те, про що говорить Левко, стосується також його самого. Бачиш скалку в оці ближнього та не бачиш колоди у власному оці.
 • 2011.01.23 | rais

  Це звернення до майбутніх, справжніх лідерів України.

  Приєднуюсь до кожного його слова .
  Особисто потиснув руку Л.Лук'яненко...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.23 | zаброда

   Левко Григорович - справжнім лідерам: Re: Це звернення до майбутніх, справжніх лідерів України

   > Не ваше покоління побудує справедливу і незалежну Україну, бо ви не готові йти на жертви задля України.
 • 2011.01.23 | damoradan

  сразу видно, что не Daddy выступал...

 • 2011.01.23 | Олекса

  Re: Виступ Левка Лук′яненка про об`єнання патріотичних сил (Київ, 22 січня, Софіївський ма

  Вже пора питати "А кому служать ті, про кого п. Лук"яненко говорить?". Давно пора називати цих, чи тих "молодих" поіменно. Політкоректність (яке паскудне слово!) тут тільки заважає. Колись же ми маємо назвати те що відбувається зрозумілими ясними українським словами, а не політкоректним науковоподібним іноземним словом, яке й вони-то толком не розуміють, бо вивчили їх цим словам москидні вчителі, а народ - і поготів...
 • 2011.01.23 | igorg

  Потрібно казати правду а не малювати ілюзії. Не політвязні створили цю державу

  Й не національно-демократичні сили. Нацдеми були частково представлені у ВР та й то мали не більше третини. Маю підозру що деякі політвязні, нацдеми, цій владі були потрібні з двох причин. Перша, аби позиціонуватися саме як нацдеми й демократи на Заході. І друга, аби мати причини триматися більш-менш незалежно від Москви. Тіпа, ось ми ніби й з вами, але ж бачите, у нас ці нацдеми і ми нічого не можемо з ними зробить. А без нас же буде ще гірше. Така ось мімікрія. Тільки у 2004 році була нагода перехопити ініціативу. Проте ні система влади ні кадри не були змінені. Тільки трохи ослаб контроль через слабкість Президента та внутрішні чвари.
  Тож до кого це звернення? Українці й так пожертвували вже усім чим тільки можна й за душею ледве що мають на прожиття. Хто буде жертвувати? Мовчан? Яворівський? Герман? НРУ? Свобода? Для чого і навіщо це їм. Тризуб уже жертвує. Але пан Левко цього не помітив.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.23 | zаброда

   Re: Потрібно казати правду а не малювати ілюзії.

  • 2011.01.23 | rais

   Ігор, ви маєте на увазі що державу створив червоний директорат та колгоспний баронат?

   Але те що вони створили через привласнення всього що залишив совок не є НЕЗАЛЕЖНОЮ Україною. Ця комбанда зберігла своє панівне становище саме через відсутність системних змін. Їх "успішність" базується на накопиченнях створених за часи комуністичного режиму за рахунок життя мільйонів українців. Швейцарські хатинки, БЛАСКО... Ніяких декларацій... Несплата податків всі 20 років... А казки про рівні стартові умови та накопичення первинного капіталу? А хор придворних холуїв про лігалізацію тіньових капіталів? Безумовно у Мовчана, Лук'яненко, Яворівського таких статків нема...
   Тому ви праві в тому, що система використовує їх для прикриття своїх злочинів... Тому злочинній системі безпечніше вести діалог з поміркованими і толерантними політв'язнями ніж з нетерплячим і патріотичним "Тризубом" або "Свободою". А єднання всіх націонал-патріотичних течій до планів режиму взагалі не входить, бо це "кранти" всій цій брехливій банді. Тоді ніякі домовленості вітюльок з кучмістами вже недопоможуть...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.23 | igorg

    Саме так. Після ГКЧП був великий ризик для них. Україна була оазою. В Росії

    того часу відбувалися дуже позитивні зміни. Тож для них тоді це виглядало як порятунок. Тут і політвязні згодилися. Це люди з великим досвідом політичних інтриг. Це їх життя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.23 | Убітий Єнот

     Re: Саме так. Після ГКЧП був великий ризик для них. Україна була оазою. В Росії

     Але без політв'язнів і національного руху не було б цього варіанту.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.24 | igorg

      Поясніть чому і яким боком. Це гарна фраза і не більше того

  • 2011.01.23 | jz99

   Воно й так, але трішечки не так

   igorg пише:
   > Нацдеми були частково представлені у ВР та й то мали не більше третини. Маю підозру що деякі політвязні, нацдеми, цій владі були потрібні з двох причин. Перша, аби позиціонуватися саме як нацдеми й демократи на Заході. І друга, аби мати причини триматися більш-менш незалежно від Москви.
   НМД, навпаки, без них кравчукам і кучмам було би простіше.
   Ану ж бо згадайте, як Кравчук ставив біля своєї президії врученого йому синьо-жовтого прапора — якось буденно, похапцем, наче брудну швабру в куток тицьнув, і швидко відвернувся. А як його вмовляли прочитати Акта проголошення Незалежності. Без нацдемів не було б ані синьо-жовтого прапора, ані тризуба, ані ”Ще не вмерла”. Україна лише трохи відрізнялась би від УРСР. Було б те, до чого тепер намагається повернутися Янукович. Отже, тіло України у 1991, правда ваша, зліпили не нацдеми, але душу й серце (внутрішній вогонь) таки надали їй вони :) не давши увірватися зв’язку з минувшиною. А потім же ж скільки було спроб затягти українців на шлях будування України ”з нуля”, без життя ”з повернутою назад головою” (пам’ятаєте, партія ”За красівую Украіну”, реклама діточок у горщиках) — не ліпиться. Оцей вогник заважа :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.23 | Пані

    Re: Воно й так, але трішечки не так

    jz99 пише:
    > Отже, тіло України у 1991, правда ваша, зліпили не нацдеми, але душу й серце (внутрішній вогонь) таки надали їй вони :) не давши увірватися зв’язку з минувшиною. А потім же ж скільки було спроб затягти українців на шлях будування України ”з нуля”, без життя ”з повернутою назад головою” (пам’ятаєте, партія ”За красівую Украіну”, реклама діточок у горщиках) — не ліпиться. Оцей вогник заважа :)

    А зараз нацдеми благополучно витісняються з політики і про душу дбати елементарно нема кому :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".