МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Автомат нетрадиційної орієнтації

01/23/2011 | Андреас фон Оссен
Андреас фон Оссен
Автомат нетрадиційної орієнтації

Завод «Іжмаш» всі знають? Той самий, нерозривно пов'язаний з ім'ям М. Т. Калашникова і автоматом АК-47.


2 х 2 = 47

Повідомляю радісну патріотичну звістку: завод близький до банкрутства. За даними інтернет-журналу MoneyTimes, заяву в арбітражний суд Удмуртії про банкрутство ВАТ "Іжмаш" подало ТОВ "Греміха". Ну а поки суд та діло, в заводській їдальні (!) Затишно і з комфортом розташувався ... мікс-клуб Money Honey. Нетрадиційної орієнтації.

За даними Іжевського інфопорталу, клуб працює по вихідних у нічний час.

Темні лабіринти "Lucky Land" - це ЄДИНЕ місце в нашому місті, де можна усамітнитися зі своєю половинкою, сховатися від цікавих очей!

Адреса: м. Іжевськ, вул. Дерябіна, 4

(Будівля Фабрики кухні № 2, територія заводоуправління Іжмаш)

Тел.: 8-919-911-33-86, 8-906-817-28-41

Сайт: www.mixclub.jimdo.com


По ночах, виходить, фрезерувальники та інші особи нетрадиційної орієнтації усамітнюються в їдальні зі своїми половинками, а вдень за тими ж столами (можливо і з того ж посуду) обідають, сподіваючись на погашення боргів із зарплатні, прості роботяги - збирачі автоматів.

Докотилася ти, Росіє. Приїхала. Разом з усіма своїми «понятіями».

А втім, це цілком закономірно. Автомат АК-47 довгий час був і зараз є чимось подібним до російського секс-символу, свого роду російським фалоімітатором. Ну а оскільки російська сексуальність широко приправлена розмовним, побутовим гомоеротичним змістом, що ж ще відкривати на заводі з виробництва цих автоматів? Бо крадене добро удачі не приносить.

Загалом, робітники нетрадиційної орієнтації на заводі нетрадиційної орієнтації поки все ще випускають автомат нетрадиційної орієнтації. А що ж його конструктор? Молилися б совки на геніального старшого сержанта Калашникова, який обскакав іменитих збройових конструкторів зі своїми 7 класами освіти, та ось німецька хроніка підвела.Правда, схожі? З чого б це?

За даними німецького журналу VISIER (номер за січень 1999) 62-річний Хуго Шмайссер, разом із низкою відомих німецьких зброярів, був відразу після закінчення війни вивезений з Німеччини радянськими окупаційними властями до Іжевська. Де всі вони пропрацювали понад 5 років як військовополонені, хоча сам Шмайсер, наприклад, за віком жодного дня не служив у армії ІІІ Рейху. І зробили для СРСР автомат, названий «Калашников». І тільки в 1952 р, після закінчення допрацювання автомата Шмайссер був відпущений додому до тодішньої НДР, де, перебуваючи під пильним оком Штазі, чомусь раптово помер у 1953 р.

Русофоби з журналу "VISIER" ніби між іншим повідомили, що коли, незадовго до смерті Шмайссера, один його знайомий прямо запитав його, чи має він якесь відношення до автомата Калашникова, то Шмайссер сумно посміхнувся і сказав:

"Я дав росіянам декілька порад."

На фото в журналі була зображена і група німецьких конструкторів, що працювала в Іжевську: Серед них сам Хуго Шмайсер; Карл Барнітцкі (головний конструктор фірми Gustlof Werke); заступник головного конструктора при BSW Оскар Шинк; Оскар Бертцольд, доктор Грунеріт і шеф-технік Шмідт. Всі вони були відомими в історії іноземних озброєнь людьми.

І бравий старший сержант за кульманом. Хто розумніший? Звичайно, російський самородок. Він і сконструював автомат. А чим же німці займалися?

Витяг з характеристики на Шмайссера, написаної навесні 1951-го: "Жодної технічної підтримки не надає. Психологія капіталістична. Разкладаюче діє на інших німецьких фахівців". Інший невтішний відгук іноземцю видали у заводському відділі головного конструктора: "Від будь-яких конструкторських розробок відмовляється, посилаючись на відсутність спеціальної освіти і невміння самостійно конструювати. На жодних роботах заводу використаний бути не може".

Куди вже там. Навіщо тільки з Німеччини везли, та не на один день.

А ось що згадує начальник випробувального відділу Щуровського полігону Василь Лютий: «М. Т. Калашников до приходу у мій підрозділ працював у Алма-Аті в парі зі зброярем А. І. Козаковим. Вони займалися створенням автоматів і кулеметів, зразки яких надсилалися для випробувань на Науково-дослідний полігон ГАУ. Однак ці зразки навіть не піддавалися випробуванням стрільбою, оскільки це були дуже примітивні розробки.

Тому, попри те, що пише і розповідає про себе М.Т. Калашников у газетах і журналах, відповідально заявляю, що під час роботи в Казахстані він нічого путнього не створив. Михайло Тимофійович дуже талановита людина, самородок з породи тих, про яких кажуть: «На що не подивиться, то і зробить». Але за рівнем загальноосвітньої підготовки (до війни закінчив 7 класів), практичних знань і досвіду він, звичайно, не міг зрівнятися з конструкторами-професіоналами, які озброювали армію ... »

А керівник групи конструкторів, які доводили зразок АК у Коврові в 1946-47 рр.., Олександр Зайцев авторитетно заявляв: «Калашников не вмів працювати навіть як кресляр. Техніка проектування і розрахунків була Михайлові Тимофійовичу невідома ».

Якось головний конструктор Ковровського збройового КБ А. Константинов приватно поскаржився: «Ніхто Калашнікова не випередить, оскільки премії разом з ним отримують певні високі чиновники ...»

А потім зробив відповідальні для такого серйозного фахівця заяви:

«Чи зміг би нікому не відомий сержант з освітою сім класів здобути перемогу в змаганні з досвідченими конструкторами-зброярами, якби за його спиною не стояла певна група знаючих, талановитих і владоможних людей? Я думаю, навряд чи, особливо якщо врахувати, що перший автомат Калашникова був забракований без права на доопрацювання ...

У порівнянні з іншими конструкторами-зброярами Калашников практично не має збройових елементів, ним винайдених і захищених авторськими свідоцтвами. Hам відомо з них лише одне, і то в компанії чотирьох інших співавторів. Калашников не зброяр. Це підставна особа, витягнута за вуха».

Дамо слово самому Михайлові Тимофійовичу. У книзі «Записки конструктора-зброяра» він згадує:

«Моя батьківщина - степове алтайське село Курьє розкинулося вздовж річки Локтєвкі за шістдесять кілометрах від залізничної лінії Барнаул - Семипалатинськ, і немає нічого дивного, що «живий» паровоз я вперше побачив тільки у 1936 році, коли мені виповнилося 17 років ...»

«Батько - Тимофій Олександрович Калашников (1883-1930), радянською владою був визнаний куркулем і засланий з родиною з Алтайського краю в Сибір (1930)»

«Cпецпереселенцям видавали паспорт лише після закінчення терміну покарання. Документ на право отримання паспорта видавався у сільській раді на бланку з печаткою.

Підліток Калашников вирішив почекати з вічним двигуном і повчитися відтворювати відбитки штемпелів. Він збирав конверти з марками та на горищі, яке перетворив на майстерню, проводив сотні зухвалих дослідів. Попросив у свого приятеля, який працював у конторі, неврахований документ з печаткою та штампом комендатури, кілька аркушів чистого паперу і усамітнився в своєму горищному схованці. Через кілька днів Михайло відтворив-таки штамп і печатку грізної установи. З їх допомогою можна було будь-аркуш паперу перетворити на бланк і отримати паспорт. А з ним - свободу»!

Ось із чого почалися винаходи. З підробки документів. Далі - більше.

«Пройшло три місяці наполегливої роботи. Здається, ми добилися неможливого. Наш перший дослідний зразок пістолета-кулемета лежав на промасленому верстаті ».

«Напередодні мені вдалося отримати в місцевому військкоматі кілька сот патронів».

Як це називається? Незаконне виготовлення зброї. При пособництві військкомату. І куди сталінське НКВС дивиться? Куркульський синок з підробленими документами клепає в майстерні під час відпустки якісь самостріли, отримуючи патрони у військкоматі. А якщо він товариша Сталіна вбити задумав? І ніхто не доніс?? Але скільки мотузочці не витися ...

«До самого воєнкома я не потрапив, а за командою ад'ютанта негайно був взятий під варту.»

І що потім? Гулаг? Ні.

«- Наказано доставити вас у Центральний Комітет Компартії більшовиків Казахстану, до секретаря ЦК товаришеві Кайшігулова».

«По дорозі до військкомату щаслива випадковість звела мене з Йосипом Миколайовичем Коптєвим, який до війни працював помічником начальника політвідділу залізниці з комсомолу. Кілька місяців тому до призову в армію мені довелося зустрічатися з ним у політвідділі. Ми зраділи, побачивши один одного. На жаль, Йосип Миколайович не мав у своєму розпорядженні часу - поспішав на поїзд, і ми не змогли докладно поговорити про все. Правда, я встиг йому сказати про мету свого приїзду в Алма-Ату, про те, що прямую в обласний військкомат.

Повернувшись із відрядження, Коптєв став мене розшукувати. Працював він тоді у комісії партконтролю при ЦК КП (б) Казахстану. Подзвонивши в облвійськкомат, з'ясував, що я перебуваю під арештом «за незаконне виготовлення та зберігання зброї». І Коптєв пішов до секретаря ЦК республіки з питань оборонної промисловості, розповів про мене, про те, над чим працюю і в яку історію потрапив. Тоді й було дано команду доставити творця пістолета-кулемета разом із зразком зброї до товариша Кайшігулова».

Досить читати пропагандистську балаканину. І так вже видно досить. А саме, що мемуари Калашникова наскрізь брехливі, не знаєш, чому й вірити. Безпросвітна брехня. Нагадують незграбно виготовлену легенду шпигуна. Не виключено навіть, з урахуванням винаходів із підробки документів, що справжній Михайло Калашников в 1941 згорів у танку під Брянськом.

Мемуари Калашникова написані професійним журналістом. Професійним, але по-радянськи бездарним, світлого образу конструктора-зброяра не вийшло. Бідність і нестача фактичного матеріалу потопають в океані совкового пафосу. Калашников повідомляє живі подробиці про роботу над армійської газетою і особисті враження від кропання віршиків, але про свої винаходи говорить нудними казенними штампами. Але ж він начебто механік-самоучка, фанатик, повинен був би запам'ятати свої перші успіхи у сфері винахідництва та раціоналізаторства. Які у нього були технічні ідеї, чому він вирішив, що зробить пістолет-кулемет краще від прославлених конструкторів? Що саме хотів удосконалити? Відповіді на ці питання немає. Технічні деталі в мемуарах відсутні, а ті, що зрідка зустрічаються, подаються формально. Порівняйте зі спогадами справжніх конструкторів і відчуйте різницю.

Єдине зерно істини - Калашников дійсно не «злизував» автомат АК-47 у Шмайсера. Освіти для цього у нього не вистачило б. Шмайсер винайшов його за нього і налагодив серійне виробництво. Як і мемуари писав за Калашникова невідомий журналіст.

За ці «заслуги» в Іжевську поставили прижиттєвий пам'ятник «геніальному російському зброяреві».

Не соромно, Михайле Тимофійович, чи як вас там насправді звати?

Переклав за: http://ipvnews.org/ossin_article21012011.php

Юрко Антоняк

Відповіді

 • 2011.01.23 | Володимир

  Re: Автомат нетрадиційної орієнтації

  Хто б сумнівався...
 • 2011.01.23 | GreyWraith

  Ну що, починаємо оффтопік?

  У StG-44 затвор працює перекосом (тому ствольна коробка у нього й вища), а у сімейства АК - поворотом. Це - основна різниця у конструкції. У StG-44 було взято загальну компоновку, магазин і затворну раму з поршнем, затвор - у американського самозарядного карабіна М1 конструкції Гаранда, а от запобіжник і одночасно переводчик вогню, наскільки я знаю, Калашніков придумав самостійно. Плюс звів ці конструктивні рішення докупи, що я вважаю основним досягненням.

  Взагалі цікаво вивчити ті пристрої, з чого нас у випадку ПОЧАТКУ будуть вбивати співробітники відомств, якими керують зараз панове Могільов та Хорошковський та ентузіасти з деяких географічних анклавів та соціальних груп. ;) Теоретично мали б ще бути залучені відомства, якими зараз керують панове Єжель та Балога та запрошені зірки з кордебалетом із "вгору та направо", але НМД справа вже до того часу має вирішитися: або вони нас на нуль поділять - або ми їх...
 • 2011.01.23 | igorg

  На форум Історія перенесіть, там згодиться

 • 2011.01.23 | rais

  Та ж "Победа" - вид збоку. Хвізику, підтягуйся. На черзі черговий "Опель-капітан"...


  То для совкових нащадків вигадані рекорди та покрадені ідеї це дійсно новина?

  Стаханови та Паши Ангеліни, Калашнікови і Т.Д. Лисенки...
  І далі цілі покоління запоріжських жовтенят, вихованих на загальній совковій брехні. Ця "еліта" зараз доречи "рулить" і "гоне порожняк" не лише на Шуфрич-Live...

  Навіть тут на форумі часто чути оце комсомольське - "Ваші пропозиції ?", "Скажить що робити?" і таке інш. Саме для цього контингенту пропонуємо наступне алаверди:

  http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1292960855&trs=-1
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.23 | Хвізик

   не пойняв?

   побєда, я про це багато писав, була вкрадена в американців

   АК - не знаю, не вникав у це питання. цілком може бути що й справді є розробкою полонених німецьких зброярів.

   якщо задуматися, який комерційний продукт совєти зробили дійсно СВІЙ, то я такого прикладу і навести не можу. В Російській імперії - було де-чого, в совку ні.

   навпаки, можу навести приклади, коли вигнані із совка люди зробили геніальні речі. Перш за все, спадають на думку імена Сікорського, Зварикіна і Картвелі. Але всі вони на час винаходів були вже американцями.

   В совку були геніальні напрацювання у фундаментальних галузях, тому що де-які люди не можуть жити без творчості - Копиця, Ландау, Іоффе, Абрикосов,... А, ну да, Абрикосов - то теж вже американський вчений.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.24 | jz99

    Архип Люлька?

    Його двигун АЛ досі на військових Су.
    Китайці ж його, можливо, і злизали для свого літака 5-го покоління (якщо він існує).

    Хвізик пише:
    > якщо задуматися, який комерційний продукт совєти зробили дійсно СВІЙ, то я такого прикладу і навести не можу. В Російській імперії - було де-чого, в совку ні.


    > навпаки, можу навести приклади, коли вигнані із совка люди зробили геніальні речі. Перш за все, спадають на думку імена Сікорського, Зварикіна і Картвелі.
    Кондратюк-Шаргей…
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.25 | Хвізик

     дяк

    • 2011.01.27 | rais

     Архип Люлька та інші

     Ось тут також багато примарного з точки зору приоритетів:

     http://bolshoyforum.org/forum/index.php?topic=116858
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.28 | jz99

      Архипа Люльки там не знайшов, і правильно

      це не русскій, а руський :) конструктор, українець.

      Пріоритет чи не пріоритет, але, принаймні, він ніякий не підставний, думати вмів сам, і красти чужі доробки йому не було звідки :)

      > Розробив конструкцію першого в світі двоконтурного турбореактивного двигуна (1939–1941)
      http://uk.wikipedia.org/wiki/Люлька_Архип_Михайлович

      Доказом того, що це його власна розробка, є те, що вона спершу нікому не була потрібна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.06 | rais

       Це все другорядне. В цьому обговоренні загублене головне.

       Увагу привертаємо до загальної проблеми. Не автомати і двуконтурні двигуни, не національні приорітети ідей та їх привласнення повинні займати ваш мозок. Це все другорядне. В цьому обговоренні загублене головне. Брехлива і ліцемірна політика комуністичного режиму, яка сформувала злочинну систему керування державою засобами терору. Це вона за цими принципами і виховала покоління овочив, "гордих за свої завоювання і досягнення". Ця система залишена нам у спадщину із всіма своїми "елітними" уламками. І це є головна проблема сучасної України. Можна скільки завгодно змінювати владу, але не змінивши систему господарями в своїй країні не станемо.

       Карфаген має бути зруйнованим !
   • 2011.01.24 | rais

    Пояснюю. Справа не у Шмайссерах і Стаханових, не у Опелях та Доджах...

    Справа у тотальній брехні комуністичних шулєрів, на якій виховувалися покоління. Злочинна і брехлива ідеологія розбудовувала систему виховання і керування. Найгірше те, що нащадки цих овочив при владі в Україні. Їх система залишена нам у спадщину. Вони продовжують генерувати собі подібних. Ваш Президент, Хвізику, з цієї ж "стаханівської" обойми. Дивилися на те жовтенятко із Запоріжжя ? Так ось, тип Зубчевського - це класичний приклад сучасного продовжувача ленінських традицій.

    А автоматики та машинки то таке...

    Більше аналітики, друзі. Та й системне мислення не завадить...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.25 | Хвізик

     не набридло Президента лайном поливати??

     rais пише:
     > Ваш Президент, Хвізику, з цієї ж "стаханівської" обойми.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.26 | rais

      Президента поливати ?

      Так, поливати і виховувати. Виховувати серед справжніх українців, а не імпортувати та апгрейтити під вишиванки...

      Чому питаєте більшисть українців мають негативну думку про Президента? (Навіть вже невточную якого). Напевно це тому, що кожний не самостійний лідер це проблема для всієї України.
   • 2011.01.26 | rais

    Хвізику "на заметку".

    До колишньої теми про пріоритети та німецькі трофеї (Відносно Опеля, Доджа, Кайзера з Победою), та умов розвитку особистості поза Совковими кордонами...

    "Ампекс" - Олександр Михайлович Понятов (з 1917 року у Франції, потім у США). У 1944 році винайшов відеомагнітофон завдяки трофейній розробці німецького магнітофону (регістратор звуку на магнітну ленту - спецрозробка компанії "АЕG" 30-років, як майбутній інструмент Миколи Мельниченко). Ось такий, Хвізику, Кайзер. А Ви кажете Америка, Америка... Тож рушивною силою прогресу завжди було не лише "порхання" думок у повітрі, але й значне фінансування, як каже Манул, зовнішньої розвідки.
  • 2011.01.24 | jz99

   щодо Стаханова (л)

   http://uk.wikipedia.org/wiki/Шемук_Сергій_Олександрович
   http://tsn.ua/ukrayina/zabiynik-shahti-na-donbasi-pobiv-rekord-stahanova.html

   Шемук Сергій Олександрович

   09.08.2010 побив рекорд Стаханова.
   Виконання плану виробки склало 2023%

   От як це можливо? Працювати удвадцятеро швидше, ніж звичайна людина! :ouch:

   > Как им это удалось, шахтеры и сами толком объяснить не могут. Единственное, о чем сразу вспомнил Шемук, - что на трудовой подвиг решился с благословения митрополита Донецкого и Мариупольского Иллариона.
   > - Мне как будто намного легче работалось, чем обычно. После восьми часов работы готов еще рубать и рубать, усталости вообще не чувствуется, - рассказал Сергей сразу после того, как поднялся на поверхность. - Мы когда выехали покурить после этого, даже не верилось, что такое получилось.
   http://kp.ua/daily/110810/239152/


   > и: Не боитесь, что после рекорда вам увеличат план добычи?
   > шемук: Да, такие разговоры среди работников ходят. Говорят, что этими рекордами мы сами себе яму роем. Но я думаю, что этого не произойдет. Ведь не для того ставятся рекорды, чтобы потом повышать нормы. Да и не каждый человек способен на такое — высоких результатов достигают единицы, у которых сил хватает.
   http://old.izvestia.com.ua/?/articles/2010/08/10/201812-3
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.25 | Almodovar

    думав я, що перевидися довбодятли, аж - ні!

    Довбодятел цей чмир донецький і все тут. Та й брехло до того ж. 167 тон за 6 годин (а по факту-5) - це 35 тон за годину, тобто, піввагона. Або 500 кг за хвилину. Брехня і нісенітниці, якщо він працював один. Якщо бригадою, а записали на нього - ну, то можливо.
    Цікаво. між тим, що з 1935 року ані технології. ані норми виработки НЕ ЗМІНИЛИСЯ! Той же відбійний молоток і ті ж 7 тон за зміну плану!

    Сказав би я йому: "Ех, дурний ти, дурний, хлопче! Пан тобі 800 долярів заплатив, а ти йому приніс прибутку десь 35 тисяч! Ну й радій, що життя від себе відбираєш... Мабуть, за Януковича голосував? Ню-ню! давай!"

    Совки смеродючі... Ненавиджу отаких долб..бів - на них совок 70 років тримався, на дебілах чорнорожих.
 • 2011.01.24 | Мірко

  Якщо уже не за темою

  В тім же Ижевську недавно (23.11.2009) помер Ґен. ҐРУ Антон Суріков. Чи може таки хтось його "помер".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.26 | rais

   І чому, як тема повертає в більш значиме русло узагальнення проблеми - її тихенько мнуть ?

   Якщо уже і за темою брехливої совкової історії...
 • 2011.01.24 | jurko

  Re: Автомат нетрадиційної орієнтації

  До речі, раджу глянути за посиланням на оригінал статті. Там у коментах доста цікавого!
 • 2011.01.24 | Hadjibei

  Автомат своє віджив

  Зараз це зброя терористів - проста і доступна.
  Серед війсткових на Заході перевагу віддають точній і ефективній стрілецькій зброї. Вона складніша, але значно краща.
  Росія скоро буде закуповувати стрілецьку зброю у США або Європі для потреб армії.
  Якщо не розвалиться до того...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.25 | Sych

   Ви знаєте щось більш надійніше за такі гроші?

   Не важливо шо там в кого здер (подивіться на М16/М4 який набагато більш схожий на СтҐ44), головне що АК таки автомат добрий.
 • 2011.01.25 | YuriyB

  Клуб «Honey Money» в Ижевске закрыли после пикета против «содомитов»

  22.01.2011 17:52
  Клуб «Honey Money» в Ижевске закрыли после пикета против «содомитов» (2)
  Ижевск. Удмуртия. После пикета «За нравственность, против извращенцев и содомитов» в Ижевске закрыли клуб «Honey Money». Пока временно. Как сообщили ИА «Сусанин» в руководстве развлекательного заведения, двери клуба с известной репутацией опечатали сотрудники «Ижмаша». Напомним, что на территории именно этого предприятия располагается мix-club «Honey Money» и именно к его рабочим взывали участники акции, протестовавшие против гомосексуализма.
  «Ижмаш», окруженный ореолом финансовых скандалов, по всей видимости, решил таким образом спасти остатки репутации. В клубе же уверены, что закрытие незаконно, поскольку заведение располагается в здании Фабрики кухни №2 на основании договора и приносит арендодателям прибыль.
  Напомним, что руководство клуба готовит жалобы в органы власти о привлечении пикетчиков к ответственности за клевету. Кроме того, как стало известно ИА «Сусанин» накануне в заведение с проверкой наведались сотрудники Прокуратуры, УБЭП и ОМОН. Единственное нарушение, которое они обнаружили - использование фонограмм без выкупа прав. Заявленные на акции нарушения (незаконная торговля алкоголем, попустительство в продаже наркотиков, продажа алкоголя несовершеннолетним и другие) не подтвердились.

  http://susanin.udm.ru/news/2011/01/22/304910
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.28 | Хвізик

   Юрко Зденервоааний???!!! - А ми вже переживати почалиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua